04.08.20, 13:25fot. vatican media

Francuscy biskupi krytykują nową ustawę bioetyczną

Nic dobrego nie przyniesie społeczeństwu stanowienie krótkowzrocznych i ideologicznych praw – stwierdzili biskupi Francji po tym, jak Zgromadzenie Narodowe tego kraju przyjęło kontrowersyjną ustawę bioetyczną. Udostępnia ona zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. Zapewnia też im refundację zabiegu w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Przeciwko kontrowersyjnemu projektowi od tygodni manifestowały środowiska rodzinne i ruchy pro-life. Przeforsowanie nowej ustawy bioetycznej stało się jednak punktem honoru dla ugrupowania prezydenta Emmanuela Macrona, które posiada większość w parlamencie. Za było 60 posłów, 37 się sprzeciwiło, a 4 wstrzymało od głosu. By ustawa mogła wejść w życie musi ją jeszcze przegłosować senat.

Abp Pierre d’Ornellas, przewodniczący komisji ds. bioetyki, przypomniał, że nowa ustawa w sposób arbitralny pozbawia niektóre dzieci prawa do ojca. W ten sposób rezygnuje się z uznania pełnej godności dziecka, które jest podmiotem przysługujących mu praw, by uczynić zadość woli rodzicielstwa. „W czasie debaty wielokrotnie słyszałem, jak mówiono, że prawo to promuje ludzką miłość. Warto jednak przypomnieć, że nie taka jest rola ustawodawców. Oni mają bronić godności człowieka i wypływających z niej wartości, co zakłada także ochronę praw najsłabszych” – podkreślił abp d’Ornellas. Wezwał francuskich senatorów, by sprzeciwili się przyjęciu tak krótkowzrocznego prawa, które w imię ideologicznej tolerancji zadekretuje, że dzieci mogą rodzić się bez ojca. „Broniąc tak aktywnie dzieła stworzenia, nie zapominajmy o obronie człowieka. Nie zatracajmy sensu historii” – apeluje przewodniczący komisji ds. bioetyki francuskiego episkopatu.

 

Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Francja

Komentarze

vool2020.08.4 21:20
bez ojca dzieci z bruzdą powstaną zapewne....podobnie jak rozsiewano kit z in vitro....to z gwałtów mogą się rodzić bo ojciec jest...jednak osoby duchowne mają niższy stopień rozwoju umysłowego...ich tzw. błędy poznawcze sprawiają, że nie warto ich słuchać
Szybka Randka2020.08.4 14:45
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.lexlale.com.pl
kretynizacja-radziszewski zdechł narazie2020.08.4 14:12
Ale brudny żyd Keller-Krawczyk, jego ziomal równie parchaty Jan Hertrich-Woleński, hejter Albert wtórny analfabeta i zakomplesiony Stachu, itd. - jak Kraj Rad, wiecznie żywy.
Anonim2020.08.4 14:12
Czyżby dotąd samotne kobiety miały z tym problem? To Francja jest bardzo zacofana.
JPIII2020.08.4 13:58
Ten idiota biskup zapomniał, że chrystek też nie miał ojca. Bo jakiś wydumany choooj zw. bogiem, w którego wierzą katole to też ich wymysł. A może te kobiety też zostały zapłodnione przez bożyszcze zw. bogiem?
POMATOLSKI KRETYNIE2020.08.4 14:15
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Tomek2020.08.5 7:07
Dlaczego wyzywasz tego prowokatora. Przecież jemu o to chodzi. Będzie tu właził do czasu aż zaczniemy olewać jego debilizmy.
katolik2020.08.4 13:31
głos biskupów w masonskiej Francji nie będzie brany pod uwagę, na pewno trudno żyje się tam katolikom