27.12.13, 08:11TV Trwam logo

Fundacja Lux Veritatis pozywa Jana Dworaka

O sprawie informuje "Nasz Dziennik". Sprawa dot. wysokości opłaty koncesyjnej za nadawanie na multipleksie 1 naziemnym.

Według Fundacji Lux Veritatis uważa, że Jan Dworak przewodniczący KRRiT "zawyżył kwotę nałożonej na nią opłaty, naliczając ją za pełny 10-letni okres ważności koncesji, podczas gdy w rzeczywistości przyznał koncesję na okres o kilka miesięcy krótszy". Nadawca TV Trwam twierdzi również, że Dworak w chwili naliczania opłaty wiedział doskonale, że Lux Veritatis będzie mogła korzystać z koncesji jeszcze krócej, praktycznie tylko przez niespełna 9 lat, ponieważ do 27 kwietnia przyszłego roku jej miejsce na MUX-1 zostało zarezerwowane dla TVP.

Przewodniczący KRRiT 22 listopada odrzucił odwołanie Fundacji w sprawie wysokości opłaty. Dlatego Lux Veritatis 23 grudnia zaskarżyła decyzję Dworaka do sądu.

mod/Nasz Dziennik

Komentarze

anonim2013.12.27 9:31
Dworak to prawdziwy dworzak świty nowego PZPRu - zwalczanie opozycji na wszelkie sposoby to jego specjalność. Doskonale wie że. TRWAM to instytucja żebracza - więc uderzenie finansowe będzie bolesne. Towarzyszu. Dworak - czyściec będzie jeszcze bardziej bolesny, a i tak będzie to wielkie miłosierdzie dla Waści!
anonim2013.12.27 9:38
Widzę, że frondowi lewacy są po śŚwiętach wypoczęci, zwarci i gotowi.
anonim2013.12.27 9:48
Oszustów nie brakuje w nowym, wspaniałym świecie PO. Kupujesz samochód na raty, każą ci płacić od jutra, a używać go będziesz mógł najwcześniej za rok, a może i później? No jak, Panowie Sstaszki, Częstochowskie i inni demagodzy, idziecie na taką transakcję?
anonim2013.12.27 11:07
Jak wnosi skargę na decyzję KRRiT (postępowanie sądowo-administracyjne), to nie pozywa Jana Dworaka (pozew jest instytucją postępowania cywilnego)...
anonim2013.12.27 11:54
Zgodnie z prawem od początku transformacji jeden kanał TV powinien być oddany do dyspozycji Kościoła, wtedy dopiero byłaby równość światopogłądowa. I ludzie diabła mają kanał TV i ludzie Boga mają kanał TV, Jest to niesprawiedliwość jeżeli społeczeństwo musi z własnych oszczędności , zarobków, jeszcze należy dodać dopraszać się, żeby ludzie zniewoleni przez demoniczne zło łaskawie dali koncesję i zezwolli na nadawanie programów religijnych. można powiedzieć że obecnie szatan ma prawo a Bóg nie Pomimo, że stworzył wszystko, ale niech bezbożnicy nie myślą, że tak wiecznie będzie trwać Sąd Boży wisi nad całym światem z powodu grzechów, jak miecz na cienkiej nitce nad protegowanym Dayktatora
anonim2013.12.27 13:12
słusznie telewizja trwam musi walczyć o swoje gdyż inaczej szajka liberalno - lewicowa dale będzie sobie folgować nakładając spore kwoty aby jak najbardziej osłabić Katolickie media i odwieść od zamiaru przekazywania niewygodnych dla obecnej władzy informacji. Ciekawostką jest iż broniłsaw komorowski pełniąc chwilową funkcję prezydenta zaraz po zdarzeniu Smoleńskim mianował całkowicie nowy zarząd KRRiT aby kontrolować na własne potrzeby media co przekłada się na straszliwe traktowanie telewizji trwam której się wyraźnie obawiają.
anonim2013.12.27 16:45
sytuacja z TV Trwam pokazuje jakim gnojami są Polacy i dlatego nas nigdzie nie lubią
anonim2013.12.27 17:44
Należy zadać pytanie. Dlaczego pan Dworek tak postępował i się nie bał? Bo za nim stał jego kolega i przełożony Prezydent RP
anonim2013.12.28 3:06
Phasianus napisał/a: "dzis nadają duzo materiałow obrazających uczucia niereligijne i religijne innych osob." *** Konkrety poproszę - jakie to programy w TV Trwam "obrażają uczucia niereligijne i religijne innych osób"?