14.03.19, 21:00zdj. screen Youtube

Gadowski: Albo 'Bóg, Honor, Ojczyzna', albo: 'LGBT, Owsiak, postkomuna'

Dziennikarz śledczy i publicysta, Witold Gadowski w najnowszym "Komentarzu Tygodnia" odniósł się do działania Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Przypomnijmy, że Adam Bodnar protestował ostatnio przeciwko obecności w jubileuszowym polskim paszporcie na stulecie niepodległości hasła "Bóg, honor, ojczyzna". Gadowski przyznał, że jest zszokowany faktem, iż RPO, opłacany przecież z pieniędzy podatników, "odważył się wyrazić taką opinię". 

"Jak nie „Bóg, honor i ojczyzna”, to co? LGBT, Owsiak, postkomuna? Jak to nazwać? Pan Bodnar domaga się wykreślenia tych słów z polskiego paszportu, zatem ja domagam się wykreślenia pana Bodnara z przestrzeni publicznej"- stwierdził dziennikarz. 

"Niech uprawia swoją ideologię, ale na koszt swój i swoich „kameraden”, z którymi wspólnie będzie knuł przeciwko Polsce, ale już nie jako Rzecznik Praw Obywatelskich, bo ja jestem obywatelem Polski i nie chcę mieć takiego rzecznika i myślę, że wielu Polaków również nie chce mieć takiego rzecznika, jak pan Bodnar"- dodał autor "Komentarza Tygodnia". 

Gadowski skomentował również wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza z Koalicji Europejskiej, który postulował ostatnio likwidację Instytutu Pamięci Narodowej. 

"Panie Cimoszewicz, pan to już nawet oryginalny nie jest. Przypomnę pańskiego idola Lecha Bolesława Wałęsę, który kiedyś w panującej na Komitecie Obywatelskim dyskusji (…) stwierdził: „Panie Turowicz, stłucz pan termometr, nie będziesz pan miał gorączki”. Włodzimierz Cimoszewicz postępuje w myśl tej samej prymitywnej zasady"- podkreślił publicysta. Redaktor Witold Gadowski stwierdził również, że w zasadzie od rodziny Cimoszewiczów trudno czegokolwiek wymagać, gdyż "wylazła z błota sowieckiego, butami tatusia, który mordował Polaków, a potem Włodzimierz Cimoszewicz wysługiwał się zdrajcom Polski z PZPR-u".

Dziennikarz odniósł się również do sprawy e-dowodów, które budzą, zdaniem autora "Komentarza Tygodnia", uzasadnione, obawy części Polaków. Nowe dokumenty tożsamości mają bowiem zawierać „dane antropometryczne i inne wbudowane wewnątrz”, jak również „chip, który będzie o nas bardzo wiele mówił, czyli będzie głęboko wkraczał w naszą prywatność”.

"Ten chip miała przygotować Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. Wyszedł jakiś minister, który mówił, że jest sukces. Powiem wam, co to za sukces. Technologię tego chipu, łącznie z całym mechanizmem informatycznym, bierzemy od Niemców i to oni będą mieli pełne dane polskich obywateli. (…) Klęska e-dowodu. Znowu poza granicami Polski będą wrażliwe dane o milionach Polaków. Tak działa poważne państwo?"-pytał Witold Gadowski. 

Jak dodał publicysta, w ten sposób rząd oddaje Niemcom polskie tajemnice, a w przeszłości taka sytuacja miała już miejsce. 

"Sprzedano cały zestaw danych PZU dot. zarejestrowanych Polaków, który został ukradziony i wywieziony do Niemiec. Maczali w tym palce wtedy politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i pan Janowicz, który dzisiaj siedzi w kryminale w Monte Carlo za zabójstwo teściowej. A teraz co, kolejna afera? Wszystkie dane wrażliwe mają wędrować do Niemców"- wskazał.

yenn/Youtube, Fronda.pl

Komentarze

meo lessi2019.03.16 1:30
jak wytrzeźwieje to może by parę słów o podkomisji smoleńskiej? coś cicho się zrobiło a parę baniek poszło, część wyznawców sp13rdoliła za ocean, antek milczy, miś siedzi, a ciemnota dalej wierzy?
rdaneel2019.03.15 20:18
Jest takie słowo: podłość którego znaczenia ta gnida Gadowski powinien się nauczyć.
edi2019.03.15 15:21
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI
rdaneel2019.03.15 20:20
https://youtu.be/Iy7NzjCmUf0?t=119
Jaka2019.03.15 8:46
Dziwna sprawa, ale za kazdym razem jak widzę Gadowskiego na zdjęciu wygląda jakby ostro imprezowal dzien wczesniej. Fronda - dlaczego nie dbacie o wizerunek swojego wieszcza Gadowskiego i wstawiacie takie zdjeci? Czyzby w redakcji byl jakis kret?
Tom Bombadil2019.03.15 7:39
Na słowa i widok pana Gadowskiego diabeł, który siedzie w paru tych tu pisarczyków, dostaje szału. Pan Gadowski jest naszym polskim Philipem Marlowem. Nieprzekupny, nie do złamania.
lolek kremowka2019.03.15 6:40
Abp Markowi Jędraszewskiemu hasło "zero tolerancji dla pedofilii w Kościele" kojarzy się z Holokaustem i zbrodniami bolszewików. Abp Stanisław Gądecki z kolei przyczyn wykorzystywania seksualnego dzieci upatruje w "programach seksualizacji". Zacieśniamy problem od szerokiego do wąskiego, zamiast mówić o całej skali problemów nadużyć wobec dzieci: turystyce seksualnej, handlu organami, zmuszaniem dzieci do tego, aby były żołnierzami. Dziecko jest bezbronne. Powinniśmy wrócić do istoty problemu, a nie marginalnego problemu jakim jest pedofilia. Kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami stosował wobec nich "zero tolerancji", w wyniku czego powstał Holokaust. Kiedy w systemie bolszewickim stosowano zero tolerancji wobec wrogów ludu, doszło do kolejnej masakry w skali liczącej dziesiątki,  a może nawet setki milionów ofiar Kościół musi być nieskazitelnie stanowczy w piętnowaniu zła, ale musi także zgodnie z tym, czego uczył nas Jezus, wzywać do nawrócenia, pokuty i okazywać miłosierdzie sprawcom W S T Y D !!!!!!!!!!!!!!!!!
Michal2019.03.15 1:45
Panie Gadowski, chyba żeś pan nieźle sobie golnął z flachy...
anonim2019.03.15 1:24
Gadowski, aleś ty głupi aż głowa boli.
mario2019.03.15 0:06
Dlaczego pan Gadowski wszystko zawęża i przeciwstawia hasło Bóg, Honor, Ojczyzna od razu LGBT,Owsiak, postkomuna. Ja nie wiem czy są jeszcze ludzie, którzy łykają gotowe pakiety ideologiczne i mieszczą się w jednym worze. Dla mnie Honor i Ojczyzna są ok, ale bogów nie trawię, natomiast Owsiak mi lata, LGBT (jeśli są Polakami) to ich toleruję, Polska to w końcu ich dom a postkomuna (cokolwiek to znaczy) jest mi obca, chyba że chodzi o centralne sterowanie i nadmierne rozdawnictwo, to jestem na - nie. I tyle. Poza tym imigranckiego ubóstwa pompowanego przez PiS nie toleruję. I tak wygląda mój pakiet ideolo. A nie, że albo jesteś za czymś z całym dobrodziejstwem inwentarza, a jak nie to od razu lewak. To archaizm. Ludzie już tak nie myślą. To taka prostucha dla inteligentnych inaczej.
JaKi2019.03.14 22:46
A co to za różnica? Czy ktoś po przeczytani albo zobaczeniu hasła będzie lepszym człowiekiem dla bliźniego czy też zostanie bez zmian?
matis892019.03.14 22:37
'Bóg, Honor, Ojczyzna' politykom lewakoateistów nie leżą te słowa bo reprezentują obce interesy przeciwko Polsce.
martacz2019.03.15 4:34
wygrałeś Złoty Dzban, opie xd
Stachu2019.03.14 22:33
Jest jeszcze trzecia możliwość - "Honor i Ojczyzna". https://pl.wikipedia.org/wiki/Honor_i_Ojczyzna Właśnie mija 100 lat od jej wprowadzenia.
matis892019.03.14 22:40
Na zachodzie gdzie rządzą politycy lewkaoateistów, już tylko Allahu Akbar, bo i honor i ojczyzna też tam są zwalczane przez lewkaoateistów.
Naczelny2019.03.14 22:58
Ty widziałes zachjód na poczy Mateuszku kretynie od orków.
Sam Uraj2019.03.15 11:49
Poczytaj trochę o dawnej Japonii, o kodeksie samurajów, i o tym jak toczyło się tam wtedy życie, może wtedy zrozumiesz dlaczego samo Honor i Ojczyzna nie wystarczy.
Bonifacy2019.03.15 11:56
Tam gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu. Tej prawdzie można się owszem sprzeciwiać, ale zmienić jej nie sposób, gdyż jest to prawda fundamentalna. Prawu zachowania energii też można się sprzeciwiać, ale zmienić go nie sposób, bo zawsze w końcu okaże się prawdziwe.
Matylda z Wadowic2019.03.14 22:01
KŁAMIESZ panie Gadowski. To suweren zaalarmował Pana RPO w sprawie napisów w nowym paszporcie.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.03.14 22:00
Panie Gadowski! Pan Bodnar jest antypanstwowcem, i jako taki musi odejsc. Pan Cimoszewicz nie jest osoba publiczna. Upokorzyl siebie i partie. Pan Morawiecki powinien zajac stanowisko w zakresie PWPW, skladu PAN oraz zadan WJRO: Poland has no law for the restitution of confiscated, heirless property. The Terezin Declaration notes that “heirless property could serve as a basis for addressing the material necessities of needy Holocaust (Shoah) survivors.” In light of the destruction of the Polish Jewish community during the Second World War, many families were entirely destroyed, leaving no heirs. The property formerly owned by such Jewish families should be used, in part, to meet the growing and urgent needs of the living victims of the Holocaust. Dysonans pomiedzy zadaniem WJRO a stanowiskiem rzadu RP jest niezmiernie duzy. Proponuje przesledzenie procesu restytucji mienia na przykladzie procesu braci Likusow. Dariusz Andrzej Kowarczyk
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.14 21:58
https://www.google.com/search?q=gay+absolut+vodka&source=lnms&tbm=isch&sa Gadowski znów zajrzał do kieliszka, tym razem postawił na tęczowego Absoluta :)
NiemcyZnająStanWątrobyGadowskiego2019.03.14 21:54
Jakie dane antropometryczne? Złożyłem wniosek o taki dowód i żaden doktor Mengele w urzędzie nie mierzył mi stóp ani czaszki. Gadowski powinien przed publikacją wymiocin mierzyć sobie poziom promili.
JR2019.03.15 10:17
Jak można kogoś o coś posądzać nie mając namacalnych dowodów? Radzę przefiltrować swój mózg bo coś z nim nie jest w porządku!
facet2019.03.15 11:45
Rozmiaru czaszki w mm może tam nie ma, ale komplet proporcji wymiarów wystarczający do tego, żeby kamera na lotnisku, na granicy bezbłędnie Cię rozpoznała jest na pewno. Do tego grupa krwi, pesel. A resztę, w tym i rozmiar buta lemingoza sama podaje na fiejsbuku.
Zbyszek2019.03.14 21:37
Niemcy mając te informacje na pewno będą chcieli je wykorzystać przeciwko Polsce i Polakom. Ci zaś, którzy widzą w nich przyjaciół, nie rozumieją polskiej historii i dlatego nie są w stanie ogarnąć także teraźniejszości.
bea2019.03.14 21:30
dobrze trafione Nalezy walczyc o te wartosci wolnosc jest kosztowa powinnismy skierowac sie do Boga z pokora i modlitwa za caly Narod
Stachu2019.03.14 22:35
Jakie wartości reprezentuje facet strojący się w staniki i żeńskie nicki?
anonim2019.03.15 1:29
W 1939 Bóg uciął sobie długą drzemkę, trwała aż 6 lat.
Marek212019.03.14 21:27
Tylko Prawdziwi są Narodem. To już wiemy od dawna. Ale że tylko Prawdziwi są obywatelami i płacą podatki? Nowe. Skoro nie popieram PiS nie muszę płacić na Bodnara?
Eskimo2019.03.14 21:09
Oj, widzę, że u Pana Gadowskiego znowu wczoraj był długi wieczór.
JR2019.03.15 12:36
O! Kaszpirowski się znalazł. Ten leczył przez telewizję!