18.10.19, 21:30zdj. screen Youtube

Gadowski: Oby Platforma i postkomuniści zniknęli ze sceny politycznej!

"Na pewno będzie jazgot ze strony takich ludzi jak: nałożnik pana Biedronia, Klaudia Jachira – są to ludzie skłonni do ekscesów, ale przecież nie do poważnej refleksji nad Polską. Wszystko jednak zależy od tego, czy w Prawie i Sprawiedliwości znajdą się osobowości, które będą wymuszały szacunek dla majestatu Rzeczypospolitej, bo na PiS spoczywa główna odpowiedzialność za to, w jakim anturażu będą się rozstrzygały polskie sprawy"-mówił w rozmowie z Radiem Maryja redaktor Witold Gadowski. 

Publicysta odniósł się do nowego rozdania w Sejmie RP. 

"Platformę Obywatelską czekają kolejne 4 lata postu. To jest partia oportunistów i pieczeniarzy. Będzie ona mknęła w ślad za tym, jak będą niknęły profity, które kiedyś to środowisko otaczały. Mam nadzieję, że to środowisko będzie zanikało, bo dla Polski zrobiło niewiele dobrego"-wskazał Gadowski. 

Dziennikarz wyraził zadowolenie z obecności w Sejmie kontrowersyjnej Konfederacji, na czele z Januszem Korwin-Mikkem, z którym, jak sam zaznaczył, często jest mu nie po drodze. Konfederację Witold Gadowski określił jako "11 rewolwerowców". 

"Mam nadzieję, że choć kilka postaci z tego grona udźwignie odpowiedzialność i charakter swojej misji poselskiej, a będzie to bardzo ciekawe, bo Sejm stanie się bardzo barwny i dyskusje będą ideowe, a nie tylko związane z doraźną strategią i polityką personalną"-ocenił gość Radia Maryja. Duży niesmak wywołują natomiast u Gadowskiego wyniki wyborów parlamentarnych w Warszawie. Publicysta zwrócił uwagę, że wyborcy ze stolicy Polski "gremialnie głosowali na postkomunistów i ich przyjaciół". 

"W Sejmie będzie dość duża reprezentacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Liczyłem na to, że tych formacji na polskiej scenie politycznej już nie będzie. Niestety, przeliczyłem się. Drażni mnie obecność w parlamencie Marka Borowskiego, Dariusza Rosatiego, Andrzeja Rozenka, ponieważ są to ludzie, którzy kojarzą mi się z nurtem opluwania Polski i wysługiwania się obcym – kiedyś sowietom, a teraz już każdemu, kto tylko chce"-ocenił Witold Gadowski. 

Gość Radia Maryja podkreślił, że w Sejmie mogą mieć teraz miejsce sytuacje niegodne tego miejsca, ze względu na takich nowo wybranych posłów, jak Klaudia Jachira czy Krzysztof Śmiszek. 

"Są to ludzie skłonni do ekscesów, ale przecież nie do poważnej refleksji nad Polską. Wszystko jednak zależy od tego, czy w Prawie i Sprawiedliwości znajdą się osobowości, które będą wymuszały szacunek dla majestatu Rzeczypospolitej, bo na PiS spoczywa główna odpowiedzialność za to, w jakim anturażu będą się rozstrzygały polskie sprawy"-powiedział dziennikarz. Gadowski podkreślił, że przed politykami Prawa i Sprawiedliwości "ogromna praca i odpowiedzialność". 

"To już nie będą 4 lata przysypiania w ławach poselskich przez nijakich posłów, którzy czasem nie odzywali się w ogóle, a czasem lepiej, żeby się nie odzywali"-stwierdził. 

Gadowski skomentował ponadto przyszłoroczne wybory prezydenckie i to, czy wystartuje w nich były premier, Donald Tusk, czy też- o czym mówi się coraz częściej- opozycja zdecyduje się na innego kandydata. 

"Donald Tusk może mieć oczywiście aspiracje ogromne. Ale musimy pamiętać, że kiedyś sprzedał funkcję premiera Polski dla biurokratycznego członka Brukseli. To teraz, kiedy skończyła mu się tam kadencja, to chce wrócić do Polski na jakieś lukratywne stanowisko? Myślę, że wyborcy mu tego nie zapomną. Chciałbym, żeby przegrał wybory prezydenckie"-podkreślił publicysta. 

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

Józef2019.11.9 18:47
Trudno się nie zgodzić z komentarzem(i nie tylko z tym)z p. Gadowskim!!!!!!
Daria Danilczyk2019.10.19 13:38
Golnij sę !
Maciej2019.10.19 12:38
Brawo !!! Brawo !!! Brawo ! - P. Gadowski !!!!!
Olej2019.10.19 12:38
A ta instrukcja, znana mi w szczegółach, powinna być rozprowadzana w szkołach jako jedno z przykazać i przestróg dla Polaków, przestrogi na przyszłość, z całym pakietem podobnych źródeł prawdy, tak trudno przyswajalnej do polskich głów. StanPio 19.10.19 9:26 Instrukcja Carycy Katarzyny (1729-1796), jak pokonać Polskę Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Czy można mieć wątpliwość gdy się patrzy na dzisiejszą rzeczywistość ??? Gdzie jest w tym wszystkim państwo i jego siła ???
Olej2019.10.19 12:34
Co więcej dzieciak z krzyżem stający przeciw czortostwu dostaje kuratora, a przestępca zostaje senatorem, w kilku miastach prezydenci z wyrokami. Oto lekcja praworządności - poglądowa dla młodzieży, która z tego wszystkiego wyciąga wnioski - jakie ? A no takie skandujące pełną salą 100 lat jednemu z oprawiających i ,,uciszających'' księdza Jerzego Na przyjęciu u samego diabła, z jego przedstawieniem i maskaradą szyderstwa - z kogo ? Z tej całej sali durniów !!!!!!
Olej2019.10.19 11:36
Jeszcze trochę a pozostanie nam wyjść na ulicę i rzeczywiście wpaść we wściekłość robiąc porządek demokracją bezpośrednią - ręczną A oto dowód na państwo jakie wciąż mamy, Ks. Zieliński: W szkołach będzie "tęczowy piątek", a chłopiec, który wyszedł z krzyżem na ulicę, dostał kuratora. Co władza z tym zrobi? Co władza z tym zrobi ? Nic !!!!!!!
Saki Faki2019.10.19 14:51
Ręcznie, to ty się możesz farfoclem pobawić, czerwony ćwoku.
toja2019.10.19 8:41
Gadowski chce aby rządziła tylko jedna słuszna partia z wiecznie żywym prezesem Jarosławem.
ciekawy2019.10.19 7:57
PiS musi mieć konkurencję, bo inaczej się całkowicie zdemoralizuje i to nie dlatego, że jest PiS em, a takie są prawidła, które dotyczą każdego bez wyjątku. Osoby takie jak wymienione powyżej nie są groźne, znacznie groźniejsi są ci, którzy stoją za nimi w cieniu. A Sejm jest odzwierciedleniem społeczeństwa. Ludzie są jacy są. Już fakt, kiedy za oczywiste uznaje się tezę, że nawet jeżeli ktoś jest przestępcą jak niejaki Gawłowski, wystawimy go a ludzie i tak na niego zagłosują świadczy o tym ,że spora część naszego społeczeństwa jest zdeprawowana.
arbiter elegancji2019.10.19 7:45
https://bibliotekapiosenki.pl/utwory/Piosenka_na_wskros_optymistyczna/
anonim2019.10.19 7:13
Politycy to jedno a Kościół i elity to drugie, nie wiem jak można patrzeć na rebarbaryzację naszego kraju. W jakimś komentarzu spotkałam się z opinią, że w korporacjach wszelkie wartości są zbędne, czy ktoś mógłby rozwinąć wątek? Co to za społeczność powstaje w korporacji i jakie rządzą nią zasady?
Luzifer®2019.10.19 2:32
Witoldzie, wez idz, nalej sobie drina i nie zaladkuj tu sie.
ed2019.10.19 11:00
Ty się zes.asz jak dorwie cię ten pod którego się podszywasz.
2019.10.19 12:04
A ty ochu­jasz ;-)
Moly2019.10.19 1:21
Tylko rozaniec to pomoze
aspiring educationalist2019.10.19 12:04
Już wam pomógł uzyskać większość konstytucyjną hehe
Olej2019.10.19 0:34
Nie wolno nam zapominać ! Rozmowa carycy Katarzyny II z ministrem Paninem. Ten kraj trzeba rozłożyć moralnie, przekupstwem, zdradą, rozkładem społeczeństwa, powodować aby trwała wewnętrzna walka wszystkich ze wszystkimi, nieustający konflikt, który zawiedzie ten naród do utraty wszelkich zasad. Proces trwa ! W Polsce ma wrzeć, gotować się. Są siły i ośrodki w kraju i mocodawcy z zewnątrz, którzy działają aby nasza państwowość była rozsadzana konfliktem wewnętrznym. Słabość państwa i bezwład służb nie podejmujących działań eliminacji czynników i środowisk wypełniających instrukcje agenturalne. Pasywność siły obronnej naraża naszą stabilność i bezpieczeństwo zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Prowadzi do destabilizacji i tworzenia warunków sprzyjających ingerencji obcych w wewnętrzną politykę państwa. Proces trwa !
L2019.10.19 1:02
Nie ma w Europie zgody na niepodległą Polske
Pet2019.10.19 1:29
Wypisz wymaluj PiS.
StanPio2019.10.19 9:26
Instrukcja Carycy Katarzyny (1729-1796), jak pokonać Polskę Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
Kaja Gódek — wywrotowiec2019.10.18 23:52
Tak. Niech zniknie postkomunistyczna partia PiS, co się tłumaczy Populizm i Socjalizm.
412019.10.18 23:17
tyle ze biedron nie mial haremu ,tylko wasze koryto , ty sobie mozec duzo chciec zanim u kogos zaczniec robisz porzadek zacznij od siebie tej larwy rm . kartofel i ich ekipa nie sa polakami , zwisa mi to ze do szalu doprowadzam frondke , to wasz problem nie moj .
Alojzy Cedzid\305\202o2019.10.18 23:47
Mistrzu ,, a imie Jego 41 " .Nie zostawiaj nas . Powiesić masz się jeszcze czas .
nikt2019.10.18 23:11
Co ty pleciesz człowieku ? Przecież postkomunistą też była wasza, czyli PiS--u twarz :prokurator Piotrowicz . To lud sprawił , że zniknął a nie wy .
0412019.10.18 23:20
a co sie stalo Kryze , czy wlazl do koryta ,wiesz cos o tym
Józef2019.11.9 18:50
Lecz już nie jest i to się liczy!!!!
Olej2019.10.18 22:43
PiS nie broni ludzi gdyż nie istnieją w państwie sądy i prawo. Każdy doskonale wie, że jakakolwiek konfrontacja z łajdakami, przed sądami kończy się karą i uwolnieniem łajdaków od winy. Dlatego na ulicach panują łajdacy, lump i żulia nobilitowana mandatami poselskimi. Prezydenci miast z wyrokami. Jak to jest, że nie ma barier prawnych aby skutecznie uniemożliwić przestępcom wchodzenie do polityki i urzędów państwowych ? Warszawa ? Nie to nie jest Warszawa, to miasto stalinowskie, gubernialne z czerwoną sitwą, która oblazła urzędy i kulturę. W środku Polski mamy zmumifikowanego trupa i bezpieczniacką szafę pełną smrodu, w gotowości tych co straszą ją otworzyć. I tak naprawdę oni wciąż rządzą nie mając władzy. I najważniejsza refleksja; Oni się nie boją, w przeciwieństwie do nas, my musimy uważać na każdy gest i słowo, gdyż w razie kłopotów zostajemy sami i pies z kulawą nogą się za nami nie opowie.
nikt2019.10.18 23:27
A ta czerwona sitwa to kto ? Słowianie ? Oni nie zapisywali się do PZPR i nie robili szybkich karier zawodowych . Pracowali na roli lub byli robotnikami a po pracy w ramach czynów społecznych odbudowywali swój kraj . Po wojnie zza Buga przybyli do nas prawie sami Żydzi . Pozmieniane nazwiska , podrobione dokumenty . Kto wyemigrował z ziem polskich za Bug ? Polski chłop pańszczyźniany czy Żyd węszący interes , który powoli stawał się mieszczaninem i inteligencją . Polski szlachcic za Bugiem inteligencją ani mieszczaninem nie był . Bo swój " honor " miał . Nie imał się tak poślednich zajęć jak kultura , sztuka czy nauka akademicka . Był szlachcicem .
Alojzy Cedzidło2019.10.18 23:41
Nic ująć , ale dodać trzeba . Do tej pory rządzą . Pełna zgoda . Nie jestem polityk ,ale ślepy by zauważył ,że ta zaraza nie została wyeliminowana ani z Frondy , ani z Polski ani z Europy . Boję się ,że dalej też. Tego głośno nawet mówić nie bardzo wolno. Niedawno mieliśmy tego przykład . A teraz w Polsce .Co niby ten PiS m0że zrobić . OPOZYCJA ? Nie istnieje , Ulica . U nas wszystko wolno . A tuz obok , Francja , Hiszpania .. To nie ta nasza wolność . Tam prawie Kopalnia Wujek . A u nas ? Zdjęcia gołych pedałow w łóżku ... I nic . A totalni klęczą przed Timmermansem jak grzesznik przy konfesjonale . I proszą o srogą pokutę , Ale nie dla nich . Dla nas Sami nawet swoich grzechów wyliczac nie muszą .. I w takich warunkach PiS musi rządzić ... Wspólczuję Kaczyńskiemu .. Dawno bym dupnął tym wszystkim . A nam oczy by się otwarły.
Michal2019.10.18 22:16
Widać, że bimberek w tym tygodniu panu Witoldowi nie wyszedł.
Zibi442019.10.18 22:40
Jesteś chyba takim głukiem wsiowym co to plecie kto mu co podpowie. Posłuchaj chwilę głupku Witolda to może przejrzysz na oczy i uszy i może w końcu ci ta słoma z butów wyjdzie. Już nawet wstyd dla najbardziej zabitej wsi robisz, ogarnij się, zdobądź trochę wiedzy głupku
Alojzy Cedzidło2019.10.18 23:08
Co się Pan dziwi . ,,Miski " wszystkie takie bystre . Jak woda w muszli.
anonim2019.10.18 23:18
czy jestes traswetysta skoro zmieniac nicki
sylwe2019.10.19 6:47
Zibi44 nie pochlebiaj dziadowi,bo dziś już dziś na wioskach nie ma wsiowych głupków a na pewno, już słomy z butów u nikogo ze wsi nie zobaczysz ,temu MIchałkowi pedałkowi z butów czajkowe gówno się wylewa
diamont2019.10.18 23:53
ale tobie sex z kozą a jakże wyszedł wspaniale.
S2019.10.19 0:57
Widać tobie też
violencja2019.10.18 22:14
Gadowski kibicuje Konfederacji:)
Michal2019.10.18 22:18
On przede wszystkim kibicuje drożdżom w zacierze.
violencja2019.10.18 22:20
Nie bądż złośliwy , proszę.
Michal2019.10.18 22:24
Od dawna wiadomo, że rośliny lepiej rosną jak się do nich mówi, patrzy na nie i myśli o nich. Drożdże co prawda nie są roślinami, ale myślę że pan Witold zawsze ciepło o nich myśli. To nie jest złośliwość.
violencja2019.10.18 22:35
Michale , nie wiem , nie spowiadał mi się i nie mieszkam z nim, ale mądrze gada . Często zgadzam się z nim/nie zawsze/Drożdże nie są dla mnie istotne , ważne są myśli , to nie mój bliski człowiek. Na marszu w Oświęcimiu byłam , ok.
StanPio2019.10.19 9:25
Wielu Polaków widzi zło, ale chciałoby, żeby to Rząd, Sądy, służby, ktoś inny tym się zajęły. Złoczyńcy nie boją się Społeczeństwa, drwią z niego. Postkomuniści z czerwonej burżuazji zwyciężają używając do manipulacji "nowy, czerwony proletariat samcołożników i zoocentrystów", ideologię neomarksizmu w celu stworzenia walczących z sobą klas. Nie możemy dać się sprowadzić do poziomu inteligentnych małp zaspokajających swoje instynkty. „Rewolucjoniści” i „moralni nihiliści robią to w celu podzielenia Społeczeństwa na izolowane w swoich poglądach i narzuconych statusach grupy, aby zaprowadzić demokratyczne rządy hien nad osłami - jak pisał Arystoteles już 2300 lat temu. Społeczeństwo musi stać się aktywne, aby w tym narzuconym mu siłą i manipulacjami systemie miało szansę bronić swoich rodzin i potomnych. Nie możemy czekać na takiego lub innego zbawcę lub jakąś rewolucję. To każdy z nas musi swoją cząstkę codziennie dokładać - i tego musimy uczyć nasze dzieci, aby w następnych wyborach aktywnie stawiły opór politycznie zorganizowanym bandom. Nie może być tolerancji dla Zła. Przestępcy przeciw zasadom i dobrym obyczajom, jakkolwiek mają WOLNOŚĆ, teraz i na wieczność, do czynienia Zła, to NIE MAJĄ PRAWA do tego, ani też Prawa do tego, aby szerzyć, i to jeszcze demonstracyjnie, ZŁO. Żadnej tolerancji dla zła. "Nasza mowa" powinna być jasna - "NIE, NIE"! Pan Jezus wykluczył tolerancję w swoich naukach ewangelicznych (nie mylić z przebaczeniem dla proszących o nie). „Niech wasza mowa (czyny) będzie: Tak, Tak, Nie, Nie, a co ponadto jest, jest ode złego”.