15.01.19, 10:40Fot. Pixabay, CC 0

Gdańsk: Mężczyzna z nożem w sądzie. Obierał jabłko...

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Jeden z pracowników sądu zaalarmował policję po tym, jak zobaczył mężczyznę z nożem, który miał wyglądać jak… Rambo.

Jak się okazało, mężczyzna nie był zamachowcem, a jedynie obierał jabłko nożem. Asystent sędziego Joanna Organiak opisała, że mężczyzna „był specyficznie ubrany, miał perukę z długimi włosami i opaskę”.

Mężczyzna po rozmowie z dyrektorem sądu opuścił budynek. Jak zapowiedział już nadkomisarz Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – policja będzie wyjaśniać, w jaki sposób dostał się on na teren sądu z nożem.

 

Na pewno warto docenić czujność pracownika sądu. Martwi jednak fakt, że ledwie dwa dni po ataku na prezydenta miasta taka sytuacja miała miejsce w sądzie, gdzie przecież znajduje się ochrona.

dam/PAP,Radio Gdańsk

Komentarze

Jan Radziszewski2019.01.16 13:19
Po raz kolejny żydzi z SB GRU Mosadu próbują zrobić Polaków w Konia !!! Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity.
Spokojny2019.01.15 16:47
W miejscach publicznych obowiązuje jakaś kultura. Obierać jabłko nożem to mógł sobie na rynku, w domu, na działce. Ale wyciagać nóż w sądzie i demonstracyjnie obierać jabłko, to głupi by się nie domyślił, że to podchodzi pod prowokację, aby zwrócić na siebie uwagę. Już był taki głodny, że musiał te jabłko jeść w sądzie? Bez przesady. A może jeszcze w kościele zaczniemy sobie obierać jabłka?
Michał2019.01.15 12:31
Jak się nosi długie włosy to opaska jest konieczna; ale jabłka najlepiej jeść ze skórką,oczywiście wcześniej umyte.Tylko dlaczego w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku??
Ale 2019.01.15 12:09
Jakim nożem ,to istotne?Ja na co dzień noszę przy sobie 8,5 centymetrowy nóż Victorinox ,tzw. scyzoryk.Jeszcze sie okaże, że teraz będę musiał ubiegać się o pozwolenie. Jabłka wsuwam ze skórą ale może ten koleś lubi inaczej.Jedyny plus dla pajacy z sądu za znajomość męskiej klasyki kina "Wyglądał jak Rambo"