26.05.15, 19:38fot. YouTube

Giertych: Platforma musi wrócić do chrześcijańskich korzeni

Według Romana Giertycha o klęsce Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich zadecydował w dużej mierze jego dawny prawicowy elektorat. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Giertych podkręślił, że w tych wyborach 20,6 proc. wyborców Komorowskiego z 2010 roku poparło teraz Dudę.

"Prawicowy elektorat Platformy przeszedł na stronę PiS" - ocenia Giertych. W opinii byłego szefa LPR Platforma zrobiła źle, skręcając w lewo. "Swoim zbyt radykalnym skrętem w lewo, zarówno na płaszczyźnie światopoglądowej (gender, konwencja antyprzemocowa, pigułka wczesnoporonna dla piętnastolatek, in vitro, zapowiedź związków partnerskich), jak i kwestiami gospodarczymi, które mają znaczenie dla małych i średnich przedsiębiorców (wzmożone kontrole podatkowe, podnoszenie podatków, opresja urzędnicza), Platforma odstraszyła sporą część potencjalnych wyborców" - stwierdził prawnik.

Giertych ocenia, że Platforma, by wygrać jesienne wybory, powinna "skończyć z farmazonami lewicowymi, tym bardziej, że Andrzej Duda ich nie poprze, a PO trzech piątych głosów w Sejmie nie ma". Jego zdaniem taka zmiana nie odstraszy wcale lewicowych i centrolewicowych wyborców, bo ci i tak uważają, że to PO jest lepszym hamulcem przed PiS i dlatego to właśnie na PO zagłosują. "PO musi wrócić do swoich chrześcijańskich korzeni i programu, w którym stawia na patriotyzm i wartości konserwatywne. To wszystko jest w jej programie, który trzeba przypomnieć" - ocenia wreszcie Giertych.

bjad/rzeczpospolita.pl

Komentarze

anonim2015.05.26 20:05
Do odciętych korzeni nie jest łatwo wrócić.. Tym bardziej, że wyrosły nowe :gender, konwencja antyprzemocowa, pigułka wczesnoporonna dla młodzieży, in vitro, zapowiedź związków partnerskich. Jedyny ratunek dla Platformy to zmiana nazwy. Na prawdziwą Może na SLD czy coś w tym rodzaju?
anonim2015.05.26 20:10
A PIS jest wciąż przy katolickich korzeniach he,he...
anonim2015.05.26 20:18
marekwu - nie jestem w stanie stwierdzić czy ironizujesz, ale w kwestii katolickości PiSu muszę przypomnieć postać Marka Jurka... Chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi...
anonim2015.05.26 20:35
Żeby wrócić do korzeni chrześcijańskich, to Platforma musiałby wyzbyć się totalnego kłamstwa/ściemniania i wziąć się do pracy. A jak ma to zrobić, skoro jej cała filozofia to nicnierobienie, a jednocześnie kłamanie (za pośrednictwem swoich mediów), jak to wszystko jest robione i jak dobrze żyje się Polakom, bo mają ciepłą wodę w kranie. Chrześcijańska postawa polega na pracowitości i szczerości, a to kompletnie nie pasuje do PO. :)
anonim2015.05.26 20:53
A pan panie Romku wciaz pobiera za prezna dzialalnosc agenturalna ruble transferowe od towarzysza Putina?
anonim2015.05.26 20:57
Pan Giertych przebudził się z zimowego snu chyba!!!
anonim2015.05.26 20:59
Nie zapomnijmy, jaką postawę w ostatnich latach, pan Roman Giertych reprezentuje osobiście.
anonim2015.05.26 21:08
PO dlatego ocieła się od chrześcjańskich korzeni poniew sprzedali się ILLUMINATI, myląc że otworzyli w ten sposub sobie wrota do Raju. Myśleli że do Raju na wschodzie a tu wbrew sobie do Raju ciemności na zachodzie. I tak zamiast zaskarbiać sobie skarby nieprzemijące w Niebie zdobywali ,mamonę skarbnika piekła.
anonim2015.05.26 21:28
Wielu ludzi to nie obchodzi. Liczy się dla nich tylko to czy będzie żyło się im lepiej. A tego PO na pewno nie zrealizuje ponieważ, moim zdaniem, realizuje obce interesy.
anonim2015.05.26 21:40
No to szlag trafi PO raz-dwa, bo właśnie pół tej partii na czele z Komorowskim twierdzi coś zgoła przeciwnego: że tylko porozumienie z lewicą da sukces. Jak tak będą stać jak ta żaba z kawału przed dwoma kolejkami nie mogąc się zdecydować czy są piękni czy mądrzy, to im w końcu głowy eksplodują. Wiem, że Giertycha ciągnie do lasu, bo jakby tak PO poszło w konserwatyzm, no to on jako wybitny znawca tematu i weteran miałby sporo tam do powiedzenia, ba, nawet na męża opatrznościowego mógłby awansować. Jednak te słodkie widoki chyba mu przesłaniają rzeczywistość. 8 lat rządów absolutnych PO zostało zbudowanych na przejęciu elektoratu lewicy, na rozbiciu w drobny mak potęgi SLD itd. Jeśli PO zacznie iść w przeciwnym kierunku, to skutki mogą być takie, że wszyscy wyśmieją dwulicowość, PiS-owi wiele nie zabiorą, a SLD zacznie notować przypływ elektoratu. Kurs na "prawicowość" stoi bowiem w totalnej sprzeczności z programem realizowanym i głoszonym od 8 lat. Taka taktyka to wypisz wymaluj Bronek z ostatnich dwóch tygodni - jestem za JOW-ami, in vitro, pomnikiem Chrystusa Króla, marychą i podatkiem pogłównym :-))) A wojna będzie nie z jednym Dudą, ale całym PiS-em, Kukizem, SLD, Korwinem itd. Każdy czuje krew uchodzącą z PO i swoje będzie chciał wyrwać z tej masy upadłościowej.
anonim2015.05.26 21:56
@NU +
anonim2015.05.26 21:56
PO w walce o elektorat lewicowy zdradzili swój program centro-prawicowy. Innymi słowy politycy PO zeszmacili się. Władza za wszelką cenę stała się ważniejsza od swoich poglądów i wartości.
anonim2015.05.26 22:27
Giertych stracił okazję do siedzenia cicho... A już miał tak dobrze, wszyscy o nim zapomnieli... Ech, niektórzy to się nigdy ie nauczą. Teraz Romuś bardzo by chciał do PiS-u, ale jakoś mu nie wypada.
anonim2015.05.26 23:30
japi..lę, kurek na wietrze się tak szybko nie obraca,...dla każdego coś miłego!
anonim2015.05.26 23:32
PO jest partią okupacyjną i nigdy nie miała nic wspólnego z moralnością ludzką.
anonim2015.05.27 0:33
Te k...myślą, że jak nam coś tam powiedzą to my znów na nich zagłosujemy. Kara śmierci musi być w prawie. I broń w każdej rodzinie.
anonim2015.05.27 1:02
Prawicowa, chrześcijańska partia założona przez Gromosława Czempińskiego ... smiechu warte!!!
anonim2015.05.27 9:05
Z takim "dorobkiem" jak w artykule wyżej, PO zasługuje już nie tylko na miano Linke, ale Ultra-Linke....
anonim2015.05.27 10:20
@campeador Odcięty korzeń to odcięty korzeń, roślina uschnie, tak czy inaczej. Powrót PO do korzeni, jeśli w ogóle miała takoweż w chrześcijaństwie byłoby znowu zrobione pod publiczkę, tak jak pokazał Komorowski gdy przed II turą wyborów obiecał obniżenie wieku emerytalnego i parę innych rzeczy, które po przegranej trafiły do kosza. Nie wierzcie PO, nigdy więcej. A patrzmy teraz na Dudę i na PiS czy zrealizują co obiecali. Ufam, że tak, ale czas to zweryfikuje.
anonim2015.05.29 20:57
PO szans już raczej nie ma zbyt dużych, a jak "wróci do chrześcijańskich korzeni" to nie będzie miała już ŻADNYCH szans. Masa Polaków nie ma już ochoty na wtrącanie się Kościoła w wszystkie sfery życia, a przeciwnicy PO głosowali na tą partię głównie z strachu przed bardzo katolickim PiS-em. Czas na nową, nie wyznaniową partię która będzie wbrew pozorom trzymać się nauki Chrystusa "Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie" . Chrystus tymi słowami oddzielił religię od państwa.