07.05.14, 19:10Fot. sweetarte Flickr

Ginekologia-zawód tylko dla morderców?

Królewskie Kolegium Położnictwa i Ginekologii ogłosiło, że nie będzie dopuszczać takich lekarzy do specjalizacji. Teoretycznie można się jeszcze powoływać na sprzeciw sumienia w przypadku aborcji, bo jest to zagwarantowane przez aborcyjną ustawę z 1967 r. W praktyce jednak niemal każdy, kto jest przeciwnikiem aborcji, nie godzi się również na pigułki wczesnoporonne.

Sito zastosowane przez władze Kolegium jest zatem dość skuteczne. Lekarze szanujący życie nie będą się mogli specjalizować nie tylko w ginekologii i położnictwie, ale również w leczeniu niepłodności, aids, opiece nad kobietą w czasie menopauzy czy depresji poporodowej. Formalnie rzecz biorąc, specjalizacja w Królewskim Kolegium nie jest konieczna do wykonywania pracy lekarza. W rzeczywistości jednak jest przepustką do wszystkich liczących się klinik i szpitali.

mod/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2014.05.7 19:35
no więc zostaną nie "liczące się kliniki i szpitale " ale za to z lekarzami a nie mordercami; od kobiet zależy jak wybiorą!!!
anonim2014.05.7 19:39
Sumienie to jedno a drugie istnieje przecież przysięga Hipokratesa jaką składa każdy lekarz ale dla ateistów są to zupełnie nie znaczące słowa oni po prostu lubią mordować.
anonim2014.05.7 20:16
Nakazać KontestatorowiKK aby złożył deklarację wspierania polityki antyaborcyjnej jako warunek jego wypowiadania się na Frondzie!
anonim2014.05.7 21:06
@Gandalf i @LadyAnn Zamiast komentować "to coś",lepiej nalegać aby Fronda takich trolli skutecznie banowała
anonim2014.05.8 5:00
@kontestatorkrk To może w ogóle zróbmy tak jak w Szwecji, gdzie ludzie nie mogą żyć wedle własnych przekonań, a lekarze, którzy przy odmowie wykonania aborcji próbują się powołać na sumienie, dostają dyscyplinarkę? Sam się puknij człowieku w głowę i to mocno!
anonim2014.05.8 16:52
Jazda się zacznie jak ktoś po skończeniu studiów się nawróci. Studia i doświadczenie będzie już posiadał, ale aborcji nie będzie chciał przeprowadzać.