09.07.21, 08:26fot. Łukasz Plewnia/wikipedia/CC 2.0

Girzyński: oczywiście nie poprzemy ustawy o KRRiT

Zbigniew Girzyński z dwuosobowego koła poselskiego Polskie Sprawy zapowiedział, że wraz z Małgorzatą Janowską nie poprą przedłożonej przez PiS ustawy o KRRiT.

Projekt ustawy budzi duże kontrowersje. Zdaniem opozycji ustawa zmierza do nieprzyznania stacji TVN koncesji.

PiS z kolei twierdzi, że ustawa uniemożliwi podmiotom spoza UE przejmowanie ośrodków medialnych. Joachim Brudziński mówił wczoraj, że takie rozwiązanie to nic nadzwyczajnego na tle pozostałych państw UE.

Ustawa w tym zakresie została złożona przez grupę posłów PiS, a sprawozdawcą będzie Marek Suski.

- Oczywiście, że tego nie poprzemy. Wprowadzanie dodatkowych koncesji jest sprzeczne z zasadami wolnego rynku. Wszyscy wiedzą, że ustawa nie przejdzie - powiedział Zbigniew Girzyński na antenie Polsat News.

Girzyński wraz z Arkadiuszem Czartoryskim i Małgorzatą Janowską 2 tygodniemu temu opuścił PiS. Poseł Czartoryski wrócił przy tym 2 dni temu do Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Girzyńskiego ustawa jest "sprzeczna z zasadami wolnego rynku". Jej procedowanie ma w ocenie Girzyńskiego przykryć wady Polskiego Ładu.

- Na to nie ma zgody, trudno to przeforsować, w związku z tym wrzuca się coś dodatkowego, tak że będzie można tym "zahandlować". Powie się Jarosławowi Gowinowi: "słuchaj, dostaniesz sukces. Nie będziemy przeprowadzali tej ustawy o mediach, ale w zamian za to poprzyj te rozwiązania z Nowego Ładu". Po to jest to wrzucone. Ci, którzy znają politykę od środka, ale i politolodzy zapewne to widzą - stwierdził Girzyński.

Najważniejsza zmiana przewidziana w projekcie ustawy to przepis, że koncesja dla spółki z kapitałem zagranicznym może być udzielona, jeśli ów udział (pośredni lub bezpośredni) „w ogólnej liczbie akcji tej spółki nie przekracza 49 proc”.

jkg/polsat news

Komentarze

Monika.2021.07.9 19:24
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Anonim2021.07.9 19:08
Pewnie liczy na zaproszenie przez TVN, żeby uzasadnił wspólne z panią Małgosią stanowisko w tej sprawie.
jax2021.07.9 13:43
Co za fałszywa gnida, ciekawe, ilu jest jeszcze w PIS takich dywersantów. Terlika już poznałem, ale może powinienem wcześniej, sądząc po jego częstych wizytach u Sekielskich i TVN.
ggff2021.07.9 12:50
On nawet nie ma wyglądu.
max2021.07.9 19:09
Ciekawie to ująłeś, trafnie!
aaa2021.07.9 12:50
w tym PISIe to sami "inteligenci" - czy prezes będzie drugim Stalinem? Bo jako żywo TVP przypomina czasy PRLu z jedynie słuszną prawdą i pomijaniem niewygodnych tematów.
T.2021.07.9 12:44
Ostatnie podrygi zbankrutowanego dziadygi
Anonim2021.07.9 11:31
Jeden Pan już powiedział , że P. Gi sam zesłał się już na polityczną emeryturę.
robaczek2021.07.9 10:19
KTO NIE Z PARTIA......................... TEN WROG NARODU!!!! ;] .................................. jakie wy pisurki to fajne aparatczyki jestescie ;] ............... no wrodzone zdolnosci ;] ........................... poddaństwo i miernota wyssana z mlekiem matki ;] ............................................................... NA KOLANA PRZED PANEM I PLEBANEM !!! ;]
Alojzy Cedzidło2021.07.9 10:06
I znów mam problem. Kto tu jest debilem , ja prostak czy uczony prof, Girzyński No bo tak .TVN np. za pieniądze z zagranicy jedzie po wszystkim co polskie ,pisoskie w szczególności . Nie jestem politykiem , ale dla obecnego Rządu to V kolumna .Jesli mam rację , to pan profesor Girzyński stanął po jej stronie i domaga się opieki nad co tu ukrywać , wrogiem . W mojej ocenie , pan Profesor zachowuje się jak waleczny Bolek co to obiecywał zebrać milony i obali PiS /.
Art2021.07.9 10:51
No coz, wlasciwie to sam sobie juz odpowiedziales na pytanie kim jestes. To czy to jest V czy VII kolumna nie ma zadnego znaczenia. Polska ma chronic amerykanskie intersy, tak jak USA ma obowiazek chronic polskie interesy na ich terytorium. To wynika z umow miedzyrzadowych o ochronie intersow wlasnie. To naprawde nie ma zadego znaczenia czy Ty lubisz ta stacje czy ona jest wg Ciebie, PiSu czy PO szkodliwa dla Polski czy tez nie. Amerykanie maja to gdzies. PiS po prostu nie przeglosuje tej ustawy.
Anonim2021.07.9 11:28
Art - To w moskwie nie ma polskiej klawiatury
Art2021.07.9 12:41
Polak patriota od siedmiu bolesci - nie rob bledow ortograficznych chociaz w nazwach miast. Jedno zdanie i dwa bledy. :-) Cos ta przypowiesc o belce Ci umknela.
granatowy na gebie z rozpaczy2021.07.9 10:01
to az takie oczywiste dziwne kim jestes?
Filip2021.07.9 9:53
"Lex TVN" zaskoczyło obóz PiS. Posłanka mówi wprost Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła projekt zmiany ustawy, która uniemożliwiłaby inwestorom spoza UE posiadanie więcej niż 49 proc. udziałów w działających w Polsce spółkach mediowych. Nowela może zagrozić kanałom spółki TVN, której większościowymi udziałowcami są Amerykanie. - Nawet znaczna część posłów PiS nie wiedziała, że taki projekt jest przygotowywany. Z nami jako koalicjantem też nie był konsultowany - powiedziała w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Magdalena Sroka, posłanka Porozumienia, pytana o to, czy jako przedstawicielka Klubu Parlamentarnego PiS może wyjaśnić potrzebę proponowanych zmian. - Cel jest jeden: ograniczyć pluralizm mediów, co mnie bardzo martwi - stwierdziła wprost posłanka ugrupowania koalicyjnego PiS. Sroka dodała, że Porozumienie raczej sprzeciwi się zmianom, bo chodzi o "przyzwoite podejście do rzeczywistości". Zastrzegła, że decyzja w tej sprawie zapadnie przed ewentualnym głosowaniem.
man.of.Stagira2021.07.9 9:41
ZAWSZE wiedziałem, że oni tam na Zachodzie mają sprzeczny wolny rynek. // Pyszne.
florian2021.07.9 9:38
Komu ten gość się chce przypodobać? Polityczny trup.
Jazzz2021.07.9 9:36
OCZYWIŚCIE ZROBIMY TAK JAK OPOZYCJA, ZDZIWIENI ???
Olej2021.07.9 9:05
Babcia mawiała, że ludzka twarz zawsze zdradza zarówno pochodzenie jak i inklinacje. Jeżeli cechy pospolite są dominującymi, jest wysoce prawdopodobne, że spod maski pozorów wylezie cham i sakramenckie bydlę. No i jak tu nie wierzyć starszym i mądrym.
Anonim2021.07.9 9:02
Fałszywy człowiek o wybujałym ego.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Foster2021.07.9 8:54
Kopnęli cie w tyłek to gadasz inaczej. Teraz już ci tylko banicja pozostała, chyba, że się ukorzysz i poprosisz Prezesa o wybaczenie. Prezes ostatnio jest łaskawy.
sołtys2021.07.9 8:49
A ja myslałem ze może ma jakies obiekcje co do programu pis ale w sprawach ważnych dla Polski bedzie głosował jak pis a tu masz babo placek -kret .Pytanie tylko czyim jest kretem ?
Palestyna2021.07.9 8:45
Girzynski czy ty aby nie miłes gosci z mossadu z torba amerykanskich dolarow czy może przypomniałes sobie ze masz korzenie mojżeszowe ?
YORK2021.07.9 8:44
Ot taki cwok z ciagiem kopertowym.
Maciej Piwowar2021.07.9 8:44
TYŚ BUC ,bez GODNOŚCI i POGLĄDÓW.OT TYPOWE ZERO.
Porofino2021.07.9 8:41
Jeżeli myślisz, że takim gestem zyskasz przychylność opozycji i cię przygarnie, to bardzo się mylisz.