09.08.13, 11:59G.K. Chesterton (fot. Wikipedia)

G.K. Chesterton zostanie beatyfikowany?

Przewodniczący Stowarzyszenia, Dahle Ahlquist, powiedział CNA (Catholic News Agency): „Wielu ludzi miało na to od dłuższego czasu nadzieję. Chesterton cieszy się na całym świecie wielkim poważaniem, zwłaszcza w USA. Są osoby, które już długo uważają, że Chesterton to ktoś, kto zostanie wyniesiony na ołtarze”.

Ewentualnej beatyfikacji Chestertona musi oczywiście towarzyszyć przychylność papieża.

Miguel Angel Espeche Gil, ambasador z Argentyny, który prowadzi lokalną grupę przyjaciół Chestertona, napisał w liście do angielskiej grupy fanów Chestertona, że papież jeszcze jako kardynał zachęcał jego stowarzyszenie, by wspierało beatyfikację angielskiego pisarza.

Papież Franciszek jest honorowym argentyńskiego Stowarzyszenia Chestertona, a podczas jednej konferencji  Stowarzyszenia odprawił nawet Mszę świętą. Prywatnie papież posiada kilka książek Chestertona.

PCh/kath.net/CNA

Komentarze

anonim2013.08.9 13:07
Fantastyczny pomysł. Chesterton był genialny i jestem za! Do dizś ma wpływ na chrześcijan i nie tylko - wyjątkowo dobry pomysł!
anonim2013.08.9 13:41
To i Dziwisza, jak przyjdzie ten moment!
anonim2013.08.9 15:05
Tolkiena najprędzej z wymienionych ;) możliwe, że wszystkie wymienione przez Was osoby spotkają się w niebie, choć po ludzku patrząc takie 'badanie' życia religijnego Skłodowskiej nie dała jednoznacznego wyniku pozytywnego (żeby trzymać się naukowej terminologii ;) )
anonim2013.08.9 18:31
naos kretynie nie musisz pokazywać tu swojego debilizmu zresztą nie jesteś sam.... won do szkoły matoły!!!!!