30.10.17, 21:25Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Gliński: Ktoś w KRS chce uprawiać politykę totalną

„Odrzucenie wszystkich zaproponowanych przez konstytucyjnego ministra osób przez KRS wskazuje na to, iż ktoś tam chce uprawniać politykę, i to taką politykę totalną, obstrukcji” - ocenił dziś decyzję KRS wicepremier Piotr Gliński na antenie TVP Info.

Krajowa Rada Sądownictwa zadecydowała dziś o odrzuceniu wszystkich 265 kandydatów na asesorów sądowych, których zaproponował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef resortu w trakcie briefingu prasowego ocenił, że KRS działa wbrew interesowi Polaków i jest organem niereformowalnym – stawia interes korporacyjny wyżej niż interes polskiego sądownictwa.

Równie ostra była reakcja wicepremiera Glińskiego, który dodał:

To raczej potwierdza nasze obawy i naszą diagnozę i utwierdza nas w tym, że robimy dobrze, dążąc do zdecydowanej reformy polskiego systemu sprawiedliwości, bo ten system jest niesprawny i ludzie, którzy podejmując często decyzje, tak jak w tym przypadku, podejmują decyzje trudne do zrozumienia”.

Podobnie wypowiedział się wicepremier Jarosław Gowin, który na antenie TVN24 stwierdził, że mamy do czynienia z demonstracją polityczną. 

dam/PAP,Fronda.pl