14.08.14, 17:16 Polska lewica czerpie z nazizmu i komunizmu. By wyeliminować katolików z życia publicznego (fot. Nowa Konfederacja)

''Gość Niedzielny'': Polska lewica czerpie z nazizmu i komunizmu. By wyeliminować katolików z życia publicznego

„Lewica w Polsce prowadzi kampanię, której celem jest wzbudzenie w społeczeństwie strachu przed państwem wyznaniowym. Ponoć chce je wprowadzić w naszym kraju Kościół katolicki” - zaważa Bogumił Łoziński. Jako dowody, na które powołuje się lewica, publicysta wskazuje wypowiadanie się biskupów i katolików świeckich w sprawach publicznych, otwarte deklarowanie wiary, czy obronę klauzuli sumienia.

„Tymczasem wszystkie te zachowania są normalnymi elementami demokratycznego społeczeństwa, w którym każdy podmiot i obywatel ma prawo do wypowiadania swojej opinii i do życia zgodnie ze swoimi przekonaniami” - zauważa Łoziński, dodając, że jedynym ograniczeniem jest w tej kwestii przestrzeganie prawa.

„Co więcej analiza działań polskiej lewicy wskazuje, że stosuje ona metody i argumenty używane w systemach totalitarnych. Totalitarne elementy polskiej lewicy to: ideologia „postępu” – w naszym przypadku rewolucji obyczajowej, wskazywanie kozła ofiarnego odpowiedzialnego za „wszelkie zło” – w Polsce jest to Kościół katolicki, podporządkowywanie jednostki państwu – np. prawo pozwalające odbieranie rodzicom dzieci z powodu biedy, dążenie do wyeliminowania katolików z życia publicznego – np. zwolnienie prof. Chazana, czy antykościelna propaganda stosowana w mainstreamowych mediach” - wylicza publicysta „Gościa Niedzielnego”.

Zdaniem Łozińskiego, lewica ma dziś ogromne wsparcie w mediach, zaś "Gazeta Wyborcza", "Newsweek" czy TVN nawet nie ukrywają swoich intencji. "Materiały dotyczące sporów światopoglądowych emitowane w "Faktach" TVN pod względem ładunku propagandowego nie ustępują nadawanemu w PRL "dziennikowi Telewizyjnemu". Kościół jako wróg postępu, aborcja jako prawo kobiety, in vitro jako sposób na szczęście - to nieustanny przekaz lewicowych mediów" – ocenia publicysta. Całość jego tekstu w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”.

MaR/Gosc.pl/Tokfm.pl 

Komentarze

anonim2014.08.14 17:24
Sluszne spostrzeżenia. Ale czas dominacji lewicowych mediów w polskiej przestrzeni publicznej, powoli dobiega końca.
anonim2014.08.14 17:46
@Nowakowska ale wy się chyba klątwami nie przejmujecie? Oj, bo źle by było z polską lewicą....
anonim2014.08.14 18:07
O jakiej lewicy mówimy? O SLD czyli pozostałości komunistycznych bandytów czy może o TR czyli grupie dewiatów i pajaców?
anonim2014.08.14 18:16
To chyba jasne... Oni stale zarzucają prawicy, iż ta odwołuje się to tradycji faszystowskich, co niekiedy może okazywać się uzasadnionym. Natomiast potrzeba sobie jasno powiedzieć, że współczesna lewica, także w Polsce, czerpie wręcz garściami z dziedzictwa komunizmu i nazizmu. Spójrzmy na partię pokroju SLD... Przecież ona nie powinna mieć absolutnie racji bytu w dzisiejszym, suwerennym polskim parlamencie. Dlaczego?? Spójrzmy na samego lidera formacji. Leszek Miller - człowiek, który powinien już wiele lat temu odejść, usunąć się w cień z życia publicznego. On natomiast ma czelność przewodzić, w 25 lat po przywróceniu wolnej Polski, formacji politycznej! Kpina! Przecież jest to jeden z najznaczniejszych reprezentantów krwawego reżimu, jaki władał Polską przez okres 50 lat. Reprezentant, jego końcowego w zasadzie już okresu... Od 1977 roku w centralnym aparacie PZPR. W latach 1989 - 90 członek Biura Politycznego KC PZPR. Czego więcej potrzeba, by partię uznać za bazującą na dziedzictwie słusznie minionego ustroju??? To wszystko można okrasić SLD-owskim i Twojego Ruchu postulowaniem rozwiązań w zasadzie wprost z pogranicza nazistowskiej eugeniki i jesteśmy w domu...
anonim2014.08.14 18:26
@Nowakowska Znów dziś biskup z AK 47 wyskoczył u Ciebie z lodówki i próbował cokolwiek (na)rzucić??? Np. pomidorem, szynką, jajem, czy czymkolwiek innym?? A może tylko wyraził swą opinię na jednej z Mszy św., albo w jakimś wywiadzie dla katolickiego pisma??? He?? Jak to było??
anonim2014.08.14 18:26
Ciekawe. Niby nazizm to ich wróg, ale wzorować też się można.
anonim2014.08.14 18:55
Uwielbiam czytać Gościa. Jest mądry i spokojny.
anonim2014.08.15 0:14
#Ateizm_to_zloa Na ciebie już podpałka w piekle przygotowana "Kto mieczem wojuje od miecz ginie" Palikot już stracił na swej "krucjacie" anty KK.. A wszystko przed tobą.
anonim2014.08.15 0:57
Sylabariusz Nowakowskiej jakiś biskup trzy razy dziennie wyskakuje z lodówki i strasząc Nowakowską kałachem trzy razy dziennie "katotaliban" jej narzuca.... Nowakowska tak już ma od urodzenia.
anonim2014.08.15 12:46
Nowakowska Ten katolicki biskup z Twojej lodówki oblewa Cię dodatkowo szambem? Wyrazy wspólczucia. Dobra rada: mamy w Polsce wielu dobrych psychiatrów także katolickich. Zgłoś się do któregoś. Może Ci to coś pomoże...
anonim2014.08.15 13:00
NSDAP, Volkischer Beobachter i Goebbelsie, oni też twierdzili, że są prześladowani, poniżani i atakowani. Niemiecka większość w swoim niemieckim kraju.
anonim2014.08.15 13:26
laicki "fundamentalizm" przeszkadza co? bo odbiera przywileje jednej sekcie katolickiej, jednej z wielu religii? lepiej katolicki fundamentalizm, gdzie reszta będzie dyskryminowana? laicyzm na tym polega, że wszystkich traktuje sprawiedliwie.
anonim2014.08.15 14:57
Laicyzm polega na tym, że wszystkich traktuje sprawiedliwie wszystkich skracając o głowę.
anonim2014.08.15 16:33
@Nowakowska- Proszę nie kompromituj się! Niewierzący lewicowy poseł miałby się przejmować jakąś klątwą?