29.04.20, 09:43Fot. screenschot: Youtube - Radio Zet

Gowin staje przed ostatecznym wyborem

„Super Express” donosi dziś, że Platforma Obywatelska jest gotowa wiele zaoferować liderowi Porozumienia Jarosławowi Gowinowi. PO chce przyjąć byłego wicepremiera z powrotem w swoje szeregi. Warunkiem jest jedynie to, że poprowadzi swoich posłów do buntu wobec majowych wyborów.

Według ustaleń gazety, PO chce zaoferować politykom Porozumienia miejsca na swoich listach w wyborach parlamentarnych. Wciąż mówi się też o planach zrobienia Gowina marszałkiem Sejmu. Porozumienie musi tylko do końca postawić się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

-„Gowina łączy z opozycją sprzeciw wobec majowych wyborów korespondencyjnych. A ostatnie dobre spotkanie Budki z Gowinem dają początek wspólnej współpracy między obydwoma politykami. Prawda jest taka, że Gowin jest już skończony w obozie Zjednoczonej Prawicy. Widzi to Budka, który może wiele obiecać Gowinowi w zamian za utrącenie wspólnie z opozycją majowych wyborów” – mówi „Super Expressowi” informator z PO.

Szef PO Borys Budka natomiast, pytany o Jarosława Gowina, powiedział:

-„Gowin pokazał, że potrafi zrezygnować ze stanowiska wicepremiera, kiedy sprzeciwił się Kaczyńskiemu. I teraz czas na dowód ostateczny, czyli jego brak poparcia dla wyborów. Wówczas mamy sejmową większość przeciw PiS i wtedy różne scenariusze się otwierają. W polityce jest tak, że nie należy niczego wykluczać. Teraz jednak koncentrujemy się na przeprowadzeniu uczciwych wyborów”.

kak/se.pl

Komentarze

Tubylec2020.05.1 20:30
Przeca to ukrainiec po dziadach upianachjak 80 % Polskiej Administracj!
Skrzypek na dachu2020.05.1 17:21
Paranoia Schitzofrenia Glebokie dno globalistycznej glupoty .
Zofia 2020.04.30 14:11
Kontakty z Diablem nikomu na dobre Nie wyszly potem Cale zly Cie bedziesz placil dlugi.Widac lepszy kontakt z diablem jak z jaroslawem Kaczynskim.Gratuluje Zdrajcy Zla skonczysz draniu
Kot Prezesa2020.04.30 13:18
Gowin na SZCZAW !
Walter2020.04.30 12:54
Jarosław Kaczyński wprowadza w Polsce swoją dyktaturę. Chce wyborów w maju nawet jeśli oznaczałoby to tysiące zgonów ludzi zarażonych koronawirusem. Obawia się, że za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i szanse Andrzeja Dudy na reelekcję znacząco spadną. Stopniowo dąży do przejęcia pod swoją kontrolę wymiaru sprawiedliwości, a potem przejmie niezależne media. Wybory korespondencyjne będzie bardzo łatwo sfałszować, a udowodnić fałszerstwo będzie bardzo trudno. Wybór Andrzeja Dudy będzie kwestionowany w kraju i za granicą. Zmiana kodeksu wyborczego, w czasie krótszym niż pół roku przed wyborami jest niekonstytucyjna. Głosowanie nie będzie jawne, powszechne, równe. Polacy mieszkający za granica nie będą mieli możliwości głosowania. Polska nie już krajem praworządnym i demokratycznym. Przez następne pięć lat Andrzej Duda będzie łamał konstytucję zgodnie ze wskazówkami Jarosława Kaczyńskiego.
hrabia de zurek2020.04.30 12:21
teke powinien przejac pan cimoszewicz a jak nie ma teki to tyz bedzie
zbych2020.04.30 9:40
Lewacy raz wykwali wykiwaja i drugi a interesy zrobi Europa i Rosja . Olbrzymie pieniądze wypływać będą z kraju. To chce zrobić pan Gowin.
olo2020.04.29 23:36
słychać wycie!!! wysmienicie
Toni 2020.04.29 20:57
Platforma UBywatelska sama jest politycznym trupem i co taki trup smierdzacy może Gowinowi ofiarowac, chyba to,żeby razem z nimi się rozłożył.
Walter2020.04.29 14:06
Polski Kim Dzong Un mieszka na Żoliborzu i rządzi całą Polską, tak jakby była jego własnością. Polska nie jest już krajem praworządnym i demokratycznym. Niektórzy wyborcy praworządność i demokrację sprzedali za 500+. Przykre ale prawdziwe.
Kazimierz2020.04.29 14:06
Wybór naprawdę trudny: 1) albo narobić sobie problemów teraz, stawiając się żoliborskiemu breżniewowi, 2) albo przekreślić całą swoją przyszłość, bo żoliborskiego breżniewa mózg zaczyna już powoli zjadać demencja i niedługo będzie już tylko królem kuwety.
ada2020.04.29 13:22
Niech się Gowin dogada z oPOzycją, przejdzie do nich (i tak zachowuje się jakby stał w rozkroku). Upadnie mniejszościowy rząd. Rozpiszą nowe wybory. PiS może zdobyć większośc bez Gowina- jak Gowin, opłaci ci się?
akk2020.04.29 13:17
robi zamęt i zrezygnował ze stanowiska wicepremiera, żeby przyPOdobać sie platformie i zostać ich kandydatem w wyborach prezydenckich
toni2020.04.29 13:06
Gówno czy tam Gowin jakie ma wyście propozycje PO można się podetrzeć ta partia już właściwie nie istnieje i szczucie przez Śmiecia Sikorskiego że na marszałka a później kompetencje prezydenta - śmiech na tydzień, a co dalej szorowanie torowiska.
anonim2020.04.29 12:28
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
Walter2020.04.29 12:27
Kawał dotyczący wyborów korespondencyjnych. Jacek Sasin po zakończeniu wyborów przyszedł do Andrzeja Dudy i powiedział mu "mam dla Pana dwie informację dobrą i zła, a od której mam zacząć? Andrzej Duda odpowiedział "zacznijmy od tej złej". Na co Jacek Sasin odpowiedział "pański kontrkandydat otrzymał więcej głosów od Pana". Andrzej Duda bardzo się zdenerwował i zapytał "a ta dobra informacja?" Na co Jacek Sasin odpowiedział "Pan panie Prezydencie wygrał wybory". Andrzej Duda pomyślał i powiedział "obsadziłem Sąd Najwyższy swoimi ludzi, a oni uznają ważność wyborów".
Beno 2020.04.29 12:14
Niech idzie do PO i już niech nie wraca. Od początku zachowywał się jak zdrajca. On umie dbać tylko o swoje interesy i ciągle ma mało. Wypad i to jak najszybciej, a najlepiej nich prezes go wywali na zbity pysk.
Antek2020.04.29 12:13
coś czuje, że frondelki już niedługo będą wyć ze złości. Nareszcie Polska wróci do prawdziwych Polaków, a nie tych klęczących przed przedstawicielami obcego mocarstwa jakim jest Watykan.
Maciej Łagodny.2020.04.29 12:06
J.Gowin to Błąd Jarosław Kaczyńskiego ,który TEMU Śmieciowi zaufał.prezes PO RAZ drugi zaufał śmiecą. a.LEPPER,r.GIERTYCH ,ITD..Moim zdaniem Premier powinien ogłosić BEZTERMINOWY Stan Wyjątkowy np: 9 miesięczny.Podstawa to EPIDEMIA. A STAN WYJĄTKOWY DAJE prawne PODSTAWY DO delegalizacji partii totalnej opozycji wrogich RZĄDOWI ( NIE ZAPOMINAĆ CO SIĘ STAŁO Z SOLIDARNOŚCIĄ ).
Jerz 2020.04.29 11:21
PO chce zaoferować wiele Gowinowi, czyli stosuje korupcję polityczną, którą tak piętnowała. Hipokryci do potęgi. A swoją drogą nie wierzyłbym totalnym za grosz - po kilku miesiącach wysadzili by Gowina z obiecanego fotela i sami zajmą jego miejsce.Tak robił przecież D.Tusk, który wywalił Gowina z fotela ministra sprawiedliwości.
Lubie rzeczy2020.04.29 11:20
Jarosław Polskę zbaw!
Sprytny ninja2020.04.29 10:54
1. Gowin wie, że dostanie coś DUŻEGO, może i nr 1 na liście kurczącej się PO, może marszałka.... oczywiście to w planach. 2. Może ze 2 osoby od Gowina dostaną propozycję na 2-gie lub 3-cie miejsce (to i tak dobrze, bo nawet o te miejsca będzie walka w obozie PO, im niższe notowania tym trudniej o dobrą pozycję na liście, będzie mordobicie). 3. Reszta.... no sorki, ale lista nie jest z gumy, a swoim trzeba dać i kropka. 4. PIS wysonduje Gowina przy głosowaniu o przesunięciu wyborów na 17.05. Jak utrzymają większość, to jakoś przełknął go w swojej drużynie. Jak zafika i nie będzie większości to zrobią II-gie głosowanie. Tu będą mieć już przejętych posłów z różnych ugrupowań. A mają co zaoferować i to realnie. W rezultacie Gowin zostanie na lodzie.
luka2020.04.29 11:20
zwykła dziwka polityczna - Judasz
Urszula2020.04.29 10:46
"PiS się liczy przed decydującym głosowaniem nad pocztowymi wyborami. Szuka głosów u opozycji, proponuje rządowe posady, nawet sekretarzy stanu. Bo jest pół na pół, a Jarosław Gowin może być kolejnym marszałkiem Sejmu." To się nazywa korupcja polityczna.
Reytan2020.04.29 10:30
Wybrali osła na posła PO, i osioł się bardzo ucieszył, pożegnał żonę i dzieci i do stolicy pośpieszył. Tam w gronie podobnych osłów, których wybrano na posłów, zasiada w sejmowych ławach, by dla nas stanowić prawa. Poci się biedne oślisko, bo chciałby pojąć to wszystko, ale rozumu nie staje, więc tylko pracę udaje. W komisjach też uczestniczy, chociaż się nie zna na niczym, z trybuny wygłasza mowy, choć trudno mu z pustej głowy. Czas się o morał pokusić, bo morał bajka mieć musi, nie jest to winą osła, że go wybrano na posła !
Sascal2020.04.29 10:29
Ze strony opozycji padaöy coraz to nowe i bardziej atrakcyjne oferty dla doktora Jarosława Gowina, jeżeli zdecyduje się zdradzić Zjednoczoną Prawicę i wyprowadzić z niej swoje Porozumienie (jeżeli jeszcze nad nim panuje). Była już mowa o premierostwie, teraz pada propozycja zrobienia go marszałkiem Sejmu, wkrótce usłyszymy pewnie, że mógłby zostać kandydatem sporej części ugrupowań opozycyjnych na Prezydenta RP w następnych wyborach. Wysuwający takie pomysły politycy doskonale wiedzą, że miłość własna Gowina jest odwrotnie proporcjonalna do jego lojalności wobec aktualnych sojuszników, kuszą go więc jednocześnie lekceważąc. Zdają sobie bowiem sprawę, że zaufać temu bufonowi znaczy tyle, co dobrowolnie wystawić się na pośmiewisko i udowodnić brak elementarnych kompetencji do brania udziału w życiu publicznym. Można natomiast skutecznie grać na jego próżności. Pazerny na władzę człowiek, którego nie obchodzi nic poza własną karierą i jest gotowy z dnia na dzień zmienić nie tylko politycznych partnerów, ale także głoszone do tej pory poglądy (tak naprawdę żadnych nie posiada) jest idealnym „towarzyszem podróży” dla każdego, komu jest w danym momencie wygodny. Potem można go będzie bez żalu porzucić, co on w swojej megalomanii uzna za przejaw własnej wielkości i bycia jedynym dzisiaj w Polsce mężem stanu.
ABBA2020.04.29 11:17
Mogą go wystawiać, ale pytanie, kto będzie na niego głosował. Gówin już jest politycznym trupem, a czeka go kariera najwyżej politycznego zombi, czyli m. kamińskiego.
Piotr Nowak2020.04.29 10:28
Panie Gowin, coś pan narobił ?! Ryczę już drugi tydzień, bo byłem pewny, że pan tak honorowo, a dzisiaj pan mówisz, żeś pan podał się do dymisji w proteście przeciwko sobie ! A myśmy cały czas myśleli. że pan jesteś mądrzejszy niż te beztalęcia z PO ! Aleś nas pan nabrał i nabił w bambuko ?! Nie jest panu wstyd ?! Mimo to przesyłamy panu na pocieszenie protest song !!! https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw
widz2020.04.29 10:25
Ma dylemat?niech poczyta o Judaszu i jego powrozie.Srebrniki ,to nie wszystko.
ladychapel2020.04.29 10:08
Ksiądz Stanisław Walczak zwrócił się do prezesa PiS za pośrednictwem wpisu na Facebooku. "Tak więc przewodniczysz partii postkomunistycznej, zaadaptowałeś wszystkie metody i mentalność PZPR-u. Tak jak twoi prekursorzy, masz pomiędzy pośladkami większość ludzi. Miejsce to musi być niezmiernie pojemne. Mieści bowiem tysiące wazeliniarzy oraz miliony Polaków. A Tobie jest z tym dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że masz dziwne skłonności. Szanuj więc swój zad, siadaj na miękkich fotelach, a jak możesz - śpij na brzuchu" - napisał duchowny. "Teraz, kiedy świat jednoczy się w walce z wirusem, ty myślisz tylko o w własnym tyłku. I nie dziwię się. Tam musisz pomieścić jeszcze wielu. Wystawiłeś na wyniszczenie setki lekarzy i pielęgniarek. Pamiętasz, że byli ci kolcem w pośladku. Podejmując decyzję ograniczenia dostaw sprzętu ochronnego, realizujesz swój plan: skoro nie pałką, to wykończymy ich wirusem" - dodaje. "Za Twoje fanaberie naród płaci krocie. Jako arcy-tchórz otaczasz się drogą ochroną, jakiej nawet królowie i cesarze nie posiadają" - czytamy w wpisie. "
widz2020.04.29 10:29
Najwyraźniej "ksiądz" ma na karku tyłek zamiast głowy.
Urszula2020.04.29 10:47
Ksiądz ma rację, kurna.
luka2020.04.29 11:19
bzdety wypisujesz . ten twój ksiądz wyrzucony ze stanu za pedofilę . wara od uczciwych ludzi zboku
Stały czytelnik2020.04.29 12:44
Język godny księdza. To ci dopiero autorytet! ;)
BieS2020.05.6 1:13
To jakiś wymyślony ten niby ksiądz bo takim językiem posługują się oprychy najgorszego sortu. Język zresztą pasuje jak ulał do ciebie. Ubrał się diabeł w ornat.....
OLI2020.04.29 10:02
Wcześniej sprzedajna dziewka oferowała swe wdzięki PSL-owi, ale Kosiniak woli wziąć udział w wyborach, bo to jedyna okazja, żeby się wysforować przed PO. Gowinowcy na ministerialnych stołkach mają do wyboru albo robienie polityki i rozwijanie swoich karier, albo dołączenie do plującej, tupiącej i wrzeszczącej opozycji. Oni już wybrali. Aktualnie Gówin ma przy sobie gwardię złożoną z co najwyżej 5-ciu polityków: stary wyżeracz Sośnierz, który też by chciał jakieś stanowisko, i kilku pampersów z mlekiem pod nosem. Czy Gowin jeszcze ma swoją partyjną kanapę?
"My, dzieci komunistów"2020.04.29 10:01
Jeśli wszystko układa się po naszej myśli, cieszmy się tym. Byliśmy u władzy, to było nam tak dobrze, jak oni mogli i dlaczego została nam odebrana?! To jest bezprawie!
kibic2020.04.29 10:01
Członkowie Porozumienia, najwyższy czas abyście tego zdrajcę POparańca Gowina wykopali ze swoich szeregów !!!
chroń Gowina2020.04.29 9:59
królowo egipska Ksantypo zwaną kożlą nóżką
czarno to widzę2020.04.29 9:57
widziałem kota Jarka jak ostrzył sobie pazury
sjp2020.04.29 9:57
Taką minę miał Judasz przed przyjęciem 30 srebrników.
adam2020.04.29 15:04
On też zdradzi jak Judasz tylko to potrafi
do szamba z Czajki nie wchodzi się kolejny raz2020.04.29 9:56
korupcja POlityczna
Pat2020.04.29 9:53
Nie PO go kusi tylko Niemcy...wrogowie Polski
M.a2020.04.29 10:47
W PO jest bardzo dużo miłośników Niemiec i nie tylko.
Michał Jan2020.04.29 9:52
Po tytule, jużem myślał, że siedzi nad pistoletem z jedną kulą ;-)
ma na mysli twoje prawo debilu2020.04.29 9:46
To nie wybory tylko POCZTOWY KASTING NA KACZE PIORO czyli jeden wielki pisi przekręt
gnida koszerna2020.04.29 10:25
icek wam nikt nie dogodzi jedynie szatan
luka2020.04.29 11:16
masz labilność emocjonalna jak twoja kICHAWA