02.07.20, 15:09fot. Screenshot/ youtube/Rzeczpospolita

Gowin tłumaczy się z niefortunnej wypowiedzi

Na antenie Radia Plus Jarosław Gowin powiedział: „Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to jest wybór między kandydatem zdecydowanie lepszym – mam na myśli obecnego prezydenta – a kandydatem zdecydowanie gorszym”.

Dalej dokładniej starał się wytłumaczyć ze swojej wypowiedzi: „Sens mojej wypowiedzi był taki, że my uszanujemy każdy werdykt demokratyczny i mogę to podtrzymać (…)Mówię tak nie tylko z punktu widzenia wartości, poglądów, które uosabia pan prezydent Andrzej Duda, a które są mi zdecydowanie bliższe niż wartości i poglądy Rafała Trzaskowskiego. Mówię tak przede wszystkim z punktu widzenia interesów Polski, interesu społecznego, dlatego że my – wraz z całym światem – musimy stawić czoła pandemii i jej skutkom gospodarczym. Wygrana Andrzeja Dudy oznacza trzy lata stabilności i pozwala rządowi skoncentrować się na tych wielkich wyzwaniach”.

Gowin skomentował także zamieszanie wokół debaty telewizyjnej. Zarzucił brak profesjonalizmu jednej ze stacji oraz powiedział, że „pan prezydent, jako jedyny urzędujący prezydent, uczestniczył w debacie przed pierwszą turą, dając dowód tego, że kto jak kto, ale on tej konfrontacji na argumenty na pewno się nie obawia. Mam nadzieję, że sztaby wyborcze i poszczególne telewizje dojdą jeszcze do porozumienia, i że taka debata się odbędzie”.

Były wicepremier odniósł się do poparcia jakiego Szymon Hołownia udzielił Rafałowi Trzaskowskiemu. Przyznał, że projekt Hołowni jest mocno związany ze środowiskiem politycznym PO. Stwierdził, że Hołowni może być trudno utrzymać poparcie dla swojego ruchu do 2023 roku. „To dosyć zaskakujące, że tak szybko i niemal bezwarunkowo Hołownia udzielił poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu. Gdyby projektował swój ruch dalekosiężnie to zapewne chciałby dłużej skupiać uwagę opinii publicznej na swojej decyzji” – dodał.

Prezes Porozumienia powiedział, że druga kadencja Dudy będzie wiązać się z większą niezależnością od obozu Zjednoczonej Prawicy, bo tak wskazuje naturalna logika. Jego zdaniem nie oznacza to jednak podziałów ani rywalizacji: „W tej kończącej się kadencji Andrzej Duda był głową państwa naprawdę niezależną i stojącą na straży interesu publicznego”.

ks/ Radio Plus

Komentarze

Piotr Nowak2020.07.31 21:15
He, a jak wyruchano Polaków przy wejściu Polski do UE !!! Brytyjscy nie ukrywali przed swoim społeczeństwem tego co w stosunku do ich ojczyzny wyczynia oligarchia unijna. Podobnie jak dziś Polska i Polacy, doznali nie tylko upokorzeń, arogancji władzy grup oligarchicznych trzymających od wielu lat władzę w EU, ale rówmież impertynencji, oraz bezprawnego wtrącania się w wewnętrzne suwerenne prawa państw czy szantażowania rządów za pomocą instytucji podległych unijnej lewicowo neoliberalnej mafii. Czy ktoś z polityków przed referendum unijnym powiedział Polakom jasno. Wstępujecie do unii, ale: 1. Polska utraci suwerenność. 2. Polska utraci niepodległość. 3. Polska nie będzie mogła samodzielnie stanowić i uchwalać ustaw, ani prawa, które nie są zgodne z życzeniami unijnych oligarchów. 4. Polscy obywatele nie będą traktowani na równi z obywatelami starej unii. 5. Unia będzie mogła w dowolny sposób niszczyć lub ograniczać gałęzie Polskiej gospodarki. 6. Unia będzie decydowała o wysokościach podatków, oraz bezpośrednich dochodach Polaków. 7 Unia zażąda likwidacji Polskiego wojska, Instytucji państwa, oraz przejmie poprzez swoje agendy nadzór administracyjny nad terytorium Polski. 8. Polska nie będzie miała prawa do waluty narodowej, a Polskie Banki zostaną zlikwidowane, tak samo jak suwerenność finansowa i fiskalna. Oczywiście ta lista jest znacznie dłuższa, ale zawiera sedno tego co może się stać z Państwem polskim i narodem, który może zostać podporządkowany nowym zaborom. Federalizacja Europy w obecnym kształcie jest faktem. Tak samo jak usilne naciski Berlina Paryża i Brukseli, aby przekształcić Europę w federalne państwo ponadnarodowe. I jeszcze jedno jakże istotne zagrożenie płynące dla wolności Recz Pospolitej i narodu Polskiego! Tym zagrożeniem jest mowa o wpisaniu członkostwa w unii do Polskiej konstytucji. Czy wiesz Polaku, Polko, kochany bracie i siostro czym to grozi! Jeśli do tego dojdzie nikt nas nie wyzwoli od obcego buciora, chyba że wojna domowa. Albo przejmieny stery UE i ją naprawimy, albo czeka nas Polexit. Pomyślcie nad filiżanką kawy w ciepłym domowym zaciszu nad naszym wspólnym losem. Modląc się żarliwie do Boga i Królowej Polski Najświętszej Mari Panny, orędowniczki naszego narodu Oby to się nigdy nie stało. Oby naród otrząsnął się z letargu i wyraził swoją niezłomną wolę ku wolności i niepodległości umiłowanej jedynej Ojczyzny jaką wszyscy mamy.
alienować!2020.07.28 13:47
omijać gówina na odległość, bo capi masońskimi pierdami!
GOWIN =idiota2020.07.3 9:54
gowin mlaskczu!!! czy ty myślisz niedorajdo , że ktoś te Twoje brednie traktuje na serio!!! chłopie swój kretynizm , kompleksy juz nam pokazałes wiele razy MIERNOTO po Tuskowa!!!
Seks kamerki2020.07.2 17:30
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Nie nadajesz się do tej pracy KS2020.07.2 15:22
Przynajmniej Gowinowi nie można zarzucić, że staje w obronie pedofili.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 15:44
"„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…”
Anonim2020.07.2 15:45
Ciekawe czy Twoi Żydzi są zadowoleni z Twojego kretynizmu? Robisz reklamę Żydom, robisz...
Anonim2020.07.2 15:46
I jeszcze reklamę gejom...
katolicka kretynizacj polski PL2020.07.3 9:52
pragne też dodać że jestem zwykły BYDLAKIEM oderwanym od koryta , chamem, prostakiem ,antypolskim knurem!!!
Anonim2020.07.2 15:44
A wiesz geniusiu dlaczego było to ułaskawienie i czego konkretnie dotyczyło, że rzucasz oskarżeniami? To się zorientuj np. w tym, że o ułaskawienie wystąpiły ofiary, facet odbył całą karę i dotyczyło ułaskawienie zakazu kontaktów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 15:15
Podpaskowo-musztardowy elektorat popiera PADalca!
B-ba2020.07.2 15:21
Apage satanas! Apage!!!