10.10.17, 10:30

,,GP'': Szef SKW prosi Dudę o aneks z weryfikacji WSI

Służba Kontrwywiadu Wojskowego zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy o zwrot ,,Raportu o działaniach żołnierzy i pracowników WSI''. Zawarty jest w nim tajny aneks z weryfikacji WSI. O sprawie informuje środowe wydanie ,,Gazety Polskiej''.

Pismo z SKW zostało wysłane do prezydenta 13 czerwca tego roku - ale jak przypomina ,,GP'', nie była to pierwsza taka prośba. SKW domagała się zwrotu ,,Raportu'' już w grudniu 2015 roku. Bezskutecznie. Biuro prasowe prezydenta nie zabrało głosu w tej sprawie, ale szef SKW, Potr Bączek, owszem.

,,Podjąłem taką decyzję ze względu na zapisy ustawowe, które wskazują, że szefowie SKW i SWW dostosowują i opisują nowe okoliczności, które mogą zaistnieć po zakończeniu działalności komisji weryfikacyjnej. To szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu'' - powiedział Bączek.

,,Publikacja aneksu miała nastąpić w 2010 r. – te prace zostały przerwane tragedią smoleńską. Tak więc nasz wniosek, czyli SKW, do pana prezydenta Andrzeja Dudy wynika z przepisów ustawowych i wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi'' - dodaje.

Bączek przypomina, że również śp. prezydent Lech Kaczyński chciał ujawnienia aneksu z weryfikacji WSI.

mod/niezalezna.pl