24.06.20, 09:10Rafał Ziemkiewicz/YT/Telewizja Republika

Grabowski o holokauście. Ziemkiewicz: Wołać psychiatrę czy egzorcystę?

- To jest przerażające. Tego bez dobrego psychiatry nie da się rozgryźć – komentuje zachowanie historyka prof. Jana Grabowskiego z kanadyjskiego uniwersytetu w Ottawie publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.

Chodzi o wypowiedź Grabowskiego na temat holokaustu.

Na łamach portalu Haaretz stwierdza:

- W pogoni za przejęciem całej odpowiedzialności za Holokaust pozbawiacie nas Polaków, nas Węgrów, nas Francuzów, członków wielu innych narodów, naszych własnych spraw i obowiązku przejęcia winy za własne niespokojne i dramatyczne historie

Granowski jest w ten sposób zaniepokojony, że Niemcy chcą całą odpowiedzialność za holokaust wziąć na siebie i w ten sposób inne narody zostałyby całkowicie z tej odpowiedzialności zwolnione. Grabowski natomiast chce, bo "ma prawo i obowiązek" policzyć wszystkich zamordowanych lub zadenuncjowanych przez Polaków Żydów.

Wypowiedź tą w programie TVP Info skomentował publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz:

To jest przerażające. Tego bez dobrego psychiatry nie da się rozgryźć. Chyba że zastąpi go ksiądz egzorcysta. Bo to są te rejony, gdzie się zastanawiam, czy należy wołać lekarza z wariatkowa czy księdza egzorcystę

mp/tvp info/haaretz.com

Komentarze

KaktoTak2020.06.24 15:20
to tacy jak grabowski są odpowiedzialni za donosy, kapowanie żydów ale też polaków do władz okupacyjnych bo przecież nawet imbecyle w sądach o tym by rozstrzygneli.
Q2020.06.24 12:52
Coraz trudniej kochać Żyda
WAWA2020.06.24 12:13
Prof. Jan Grabowski jest z pochodzenia polskim Żydem. A wypowiada się jako rzekomy Polak - tak, aby przyznać rację swojej prawdziwej nacji, i przez to przysporzyć jej korzyści. A więc odpowiem mu jako rzekomy Żyd. Ponieważ w Polsce Żydzi mieszkali przez setki lat, w jakiejś śladowej części każdy Polak zapewne ma domieszkę krwi żydowskiej, więc niewykluczone, że mam ją i ja. W pogoni za wyparciem chociaż części odpowiedzialności za nasze, Żydów, postępowanie przez wieki, które prowokowało inne narody do niechęci wobec nas, Żydów, oświadczam jako Żyd, że: - w naszej, opartej na Talmudzie, moralności Żydzi oraz goje (czyli nie-Żydzi) to dwa różne światy. - goje są jak bydło, przeznaczone przez Najwyższego, by służyły nam Żydom. Ostatecznie stanie się tak wtedy, gdy przyjdzie Mesjasz, na którego czekamy. - do czasu gdy to nastąpi zasady moralności, określone w Dekalogu obowiązują nas, Żydów, jedynie w relacjach z innymi Żydami. - w relacjach z gojami, po to by osiągnąć korzyść, wolno nam kraść, kłamać, a nawet łamać przysięgi i zabijać. Nie powinniśmy jednak tego robić, gdyby poprzez ujawnienie tych czynów goje mieliby mówić źle o wszystkich Żydach. - majątek jaki posiadają goje w rzeczywistości w oczach Najwyższego należy do Żydów. Jeśli Żyd znajdzie rzecz zagubioną przez Żyda, powinien ją zwrócić właścicielowi. Ale jeśli była to zguba należąca do goja, jej zwrot byłby grzechem, którego Najwyższy nie może odpuścić. Niektórzy rabini uczą jednak, że taką zgubę można oddać, jeśli późniejsza spodziewana korzyść będzie większa, niż wartość znalezionej rzeczy.
Lewak2020.06.24 11:38
Czy znajdzie się w końcu kij na ten zakłamany ...
piach najlepszy dla niego lek2020.06.24 11:01
Objawy dwubiegunowej choroby Grabowskiego, ktorą jego plemię jest obciążone genetycznie, osiągnęły apogeum i już żaden ani psychiatra, ani egzorcysta nie jest w stanie mu pomóc, a jedyną jego nadzieją jest piach!
Grabowski to typowy oszust2020.06.24 10:42
Ten pajac Grabowski pisze o "polskiej policji", chociaż wiadomo że takiej nie było. Była utworzona przez Niemców policja granatowa, do służby w której zmuszano ludzi pod groźbą zesłania delikwenta wraz z rodziną do obozu. Grabowski wymyślił również polską administrację pod niemiecką okupacją. Jeżeli tak się uprawia historię, to równie dobrze można twierdzić, że Żydzi zamordowali się sami, bo na śmierć wysłała ich "żydowska policja"
Roman2020.06.24 10:18
To straszne co z mózgu człowieka może zrobić nienawiść. Ten gość rzeczywiście potrzebuje albo psychiatry , albo egzorcysty. Kto te temu czemuś dał tytuł profesora????
Liczyliczy2020.06.24 10:18
Myślę, że nie ma nic złego w tym, by spróbować oszacować (bo dokładnie przecież policzyć się nie da) ilu było w Polsce szmalcowników i ilu Żydów z ich powodu zginęło. Przecież prawda nas wyzwoli... I nic nie stoi na przeszkodzie, by podobne analizy robić we Francji czy na Węgrzech...
Profesor2020.06.24 10:15
Które zdanie profesora jest nieprawdziwe?
Ewka2020.06.24 10:45
Doucz się historii, zwłaszcza tej z okresu IIWŚwiatowej , może będziesz w stanie zrozumieć kto wywołał wojnę i kto odpowiada za ludobójstwo na narodzie polskim i żydowskim. dowiedz się co oznacza "ludobójstwo", dowiedz się jakie my Polacy przeżywaliśmy piekło i jak mimo to pomagaliśmy Żydom. a czarne owce? są w każdym narodzie. NIEMCY ponoszą pełną odpowiedzialność za holokaust i dramat IIWŚ- tylko i wyłącznie NIEMCY. oni doprowadzali niektórych ludzi do tego, że stawali się bestiami za cenę przeżycia.
Profesor2020.06.24 11:47
Szanowna Pani Ewo Ma Pani oczywiście rację, że główna odpowiedzialność za wszystko, co jest zwiząne z II wojna spada na Niemcy i Niemców. Ma Pani również rację, że wszędzie i zawsze są "czarne owce". Problem tylko w proporcjach. Są tysięczne dowody, dokumenty z wszystkich możliwych źródeł, że gros społeczeństwa polskiego była w czasie okupacji w stosunku do holokaustu obojętna lub dla niego życzliwa. A liczba szmalcowników, choć nigdy nie będzie znana dokładnie, była zdecydowanie większa, by ją lekceważyć i zbywać. Z kolei zdecydowana większość pomagających robiła to to nie z porywu serca, lecz za pieniądze (z czego z resztą żydowskie pamietniki ocalałych nie robią problemu). Zatem stanąć w prawdzie nie byłoby źle. W końcu ona podobno wyzwala.
Profesor errata2020.06.24 12:21
Przepraszam za błędy gramatyczne. Powinno być: gros społeczeństwa ... było obojętne ...itd Jeszcze raz pezepraszam.
Wartość logiczna2020.06.24 10:46
Bełkot Grabowskiego nie posiada wartości logicznej. To nie jest kwestia prawdy czy fałszu. To jest fenomen dla psychiatry. Gostek opowiada o swoim poczuciu winy za niemieckie zbrodnie a potem wciela się w Węgrów, Polaków, Francuzów.
Lewak2020.06.24 11:41
Prawie każde
Laura2020.06.26 10:29
Wszystko co opowie i napisze ten hohsztapler Grabowski to kłamstwo tym bardziej bolesne bo uderza w Polske
Czytelnik2020.06.24 10:14
Psychiatra niezbędny. Wychodzi na to, że hochsztapler Grabowski jest Węgrem, Polakiem, Francuzem w jednej osobie, a zarazem jest odpowiedzialny za holokaust. Niech bredzi dalej, bo kolejne rewelacje będą jeszcze lepsze. Pewnie się okaże że Himmler był Polakiem, a Hitler Węgrem.
jonka2020.06.24 10:13
na Grabowskiego tylko psychiatra. Szukałem liczb zamordowanych Żydów podanych przez Grabowskiego w jego książce , który powołał się na innego autora publikacji - szukam u tego autora, a tam nie ma żadnych liczb. Tylko psychiatra i komisja nawania tzw. stopni naukowych. Podobnie dotyczy to pani Engelking żony Boniego. To jest ta "naukowość": publikacji autorów żydowskich. Czas policzyć Palestyńczyków zabitych przez Żydów .
modlitwa szturmowa2020.06.24 9:52
straszny bufon z tego ziemkiewicza
zANETA2020.06.24 9:48
Normalka obarczanie własnymi grzechami innych to typowo prawicowe działania Zaden taki nie przyzna się do winy nawet przyłapany na złodziejstwie powie że inni więcej kradli To już taka natura
geszefciarskie plemię tak ma!2020.06.24 9:47
Grabowski - cyt: "nas Polaków, nas Węgrów, nas Francuzów, członków wielu innych narodów...." Ten koszerny bezpaństwowiec judzi jak przystało na członka żydowskiego "narodu"
Maciej Łagodny2020.06.24 9:45
To INDYWIDUOM tzw. ,,profesor" Jan Grabowski--KTO TO JEST ,CO ZA ODPAD MORALNY????????????????????? Na temat Izraelitów się nie WYPOWIADAM.
Anonim2020.06.24 9:44
Jakbym słyszał PeŁowiaków i "GW". Nic nowego. Ale interesuje mnie co na to Konfa bo deklarują "przyjaźń i współpracę z bratnim narodem niemieckim"...
Barbara2020.06.24 9:43
Może Grabowski zająłby się policzeniem skazanych na śmierć, katowanych i zakatowanych w kazamatach UB tych Polaków, których sądzili lub katowali Żydzi. Tego dotychczas nikt nie policzył, a naprawdę warto by było. Może też policzy żydowskich policjantów, którzy współpracowali z gestapo. To przecież oni wyrzucali Żydów z mieszkań, często przez okna, ponieważ sami Niemcy bali się wchodzić do żydowskich mieszkań, żeby nie złapać jakiejś choroby. Pisze o tym chociażby Icchak Kacelnelson w "Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie" w części "O bólu mój". Każdy może sobie poczytać w internecie. Liczebność żydowskiej policji i jej "dokonania" nie doczekały się chyba naukowego opracowania - bardzo dobry temat dla prof. Grabowskiego.
Xxx2020.06.24 9:39
walić soczniê
Lena2020.06.24 9:38
Bardzo proszę o pomoc. Jestem w tragicznej sytuacji. Dziękuję i proszę nie hejtować. 57 1020 2528 0000 0502 0466 3227
jarek2020.06.24 9:44
Ojcze Tadeuszu, ja już wysłałem w tym miesiącu pieniążki na radio.
trzaska2020.06.24 13:38
nikt oto cię nie prosił, krowa która dużo mruczy zawsze mało mleka daje.