08.03.19, 16:31Zdj. Twitter/Beata Mazurek

GROŹBY pod adresem posłów PiS i ich najbliższych. Policja bada sprawę

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Iwona Arent otrzymała e-mail zawierający groźby oraz żądania wpłaty pieniędzy. Policja już zajmuje się tą sprawą. Arent nie jest jedyną osobą związaną z PiS, której grożono. 

W piątek polityk poinformowała, że e-mail otrzymało wielu posłów PiS, również z Warmii i Mazur, m.in. Wojciech Kossakowski czy Zbigniew Babalski. Olsztyńska policja prowadzi postępowanie w sprawie wiadomości, którą otrzymała posłanka Iwona Arent. Mail był zatytułowany "Sprawa życia i śmierci". Nadawcy zarzucili parlamentarzystom złe rządy w kraju i grozili, że posłowie oraz ich rodziny poniosą za to konsekwencje pod warunkiem, że do niedzieli 3 marca wpłacą po 50 tys. zł w kryptowalutach na podane konto oraz wyślą potwierdzenie wpłaty na tego samego maila.

Posłanka zwróciła uwagę, że wiadomość została wysłana mimo zaostrzenia po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza działań policji wobec osób szerzących mowę nienawiści i rozsyłających groźby. Arent przypomniała, że autorzy gróźb kierowanych np. do prezydentów innych miast są ścigane. 

"Treść maila wzbudziła u mnie obawy(...)  Po raz pierwszy przestraszyłam się, ale nie o siebie, lecz o swoją rodzinę, najbliższych"-podkreśliła parlamentarzystka, która wspomniała również, że w ciągu 12 lat pełnienia mandatu posła „miała już incydenty wybitej szyby w aucie, obraźliwe wiadomości, czy sytuacje w biurze poselskim, w których była zmuszona wzywać policję”, jednak tym razem grożono nie tylko samej posłance, ale i jej rodzinie. 

Iwona Arent została przesłuchana na okoliczność wpłynięcia wiadomości o groźbach pod jej adresem. Rafał Prokopczuk, rzecznik komendy miejskiej policji w Olsztynie poinformował, że czynności policji prowadzone są pod nadzorem prokuratury. Sprawę badają także funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.03.9 19:28
Wylapac tych psycholi i do Berezy Kartuskiej wywiesc. to ich miejsce zyczliwy dla was Aron
Jaromir2019.03.8 20:34
Cała policja postawiona na nogi, bo ktoś zrobił kawał jakiejś pisuarskie posłance!!! To żałosne!!!
Tylko prawda sie liczy.2019.03.9 2:33
Zalosne to jest to, ze lewacy tacy jak ty, do niczego sie nie nadaja i oszukancze metody na przetrwanie uzywaja. Ale nadchodzi ta chwila, kiedy zalosnie sie skoncza wasze podskoki, pozostana dla was tylko marne na przyszlosc widoki.
Sewer2019.03.9 16:21
https://imgur.com/xsudTJx
Czort2019.03.8 20:31
Uwaga bo uwierzę! To tak jak 3 drechów patoli klepało działacza KOD - studenta, a rzeczniczka rządu trąbiła, że to obopólna bójka. Sami sobie wysyłacie patole! Nikt nie zieje tak nienawiścią jak wy!
anonim2019.03.8 19:36
Straszne, po prostu straszne. Dostała grożby majlem. https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/nieuchwytny-przestepca-paralizuje-od-stycznia-prace-polskich-firm-i-urzedow/ I od razu WASP-owskie pieski ujadają: To pewnie kodziarze! Kodziarze!
M. 2019.03.8 18:29
Nie popieram grozb nawet dla szkodnikow z PiSu, ale kto sieje wiatr...
moherowy kaczor2019.03.8 18:18
czemu jak dla Tuska były szyby wybite w domu to fronda nie pisała?
Tylko prawda sie liczy.2019.03.9 2:13
TY cepie--tusk sam sobie wybil szyby, aby stworzyc pozory.
PodeprzyjDyszlemFurmankiAmbicjePosłanki2019.03.8 17:49
Za to słyszałem, że Szydło otrzymała nie pogróżkę, ale wyraz poparcia w postaci podeszwy gumofilca z kurzym łbem dowiązanym powrósłem. Widać rezolutny wielbiciel domyślał się, że nie ma co pisać e-maila, bo Szydło jest na razie na etapie skrzynki do wysiewania bobu, a skrzynkę e-mailową to dostanie z Brukseli. Skoro obie wdowy Gosiewskie dostały, to Szydło też dostanie. I to darmo.
zibi2019.03.8 17:48
czerwona cholota z pod znaku KOD i OBYWATELE RP mszcza sie za zabrane esbeckie emerytury