01.02.19, 10:40

Grzegorz Braun udziela wywiadu ,,Sputnikowi''

Co czyni Grzegorz Braun? W grudniu sieć obiegły zdjęcia, na których prezentował się w towarzystwie Leonida Swiridowa, dziennikarza ,,Sputnika'' wydalonego z Polski. Była z nimi Agnieszka Piwar, pani pisząca dla tegoż samego portalu. Teraz Braun, który kandyduje w wyborach prezydenckich w Gdańsku, zdecydował się udzielić ,,Sputnikowi'' wywiadu.  

,,Sputnik'' jest portalem należącym do rosyjskiego rządu. Swoją nazwą w oczywisty sposób nawiązuje do radzieckich sztucznych satelitów Ziemi. Dla tak ,,antyradziecko'' nastawionej osoby jak Braun powinna to być sytuacja nieakceptowalna, ale...

W rozmowie Braun opowiada o swojej kandydaturze na stanowisko prezydenta w Gdańsku. Ubolewa nad ,,partyjnością''. Ale nie zabrakło też wątku o stosunkach polsko-rosyjskim. Braun wyraził żal z powodu obostrzeń systemu wizowego. Zaznaczył przy tym, że wizy do Ameryki i tak są gorsze, niż do Rosji.

Wreszcie uprawiał antyamerykańską propagandę. ,,W najgorszych snach nie byłbym się spodziewał, że dożyję z kolei takiej chwili, w której niektórzy moi rodacy będą przedstawiali jako bezalternatywny wzorzec patriotyzmu koncepcję sprowadzania innych wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej'' - mówił o instalowaniu w Polsce baz USA. 

Pozostaje retorycznie zapytać, czy nie miała racji Fronda już w 2014 roku pisząc o bardzo niepokojących inklinacjach Brauna i bliskiego mu środowiska.

tuk

Komentarze

John2019.02.3 0:26
Gdzie Amerykanie by nie weszli, tam zawsze robią dobry interes. A zostawiają biedę. To tyle.
anonim2019.02.1 14:52
Niemcy byli pod okupacjami sowiecką z jednej strony i amerykańską z drugiej. Można porównać obydwa państwa niemieckie i zobaczyć, którym Niemcom się okupacja bardziej podobała, która część gospodarczo rozwinęła się w potęgę. Podobnie rzecz się ma z Japonią i Koreą Południową. Stacjonują tam wojska amerykańskie, Japonią zarządzali amerykańscy gubernatorzy. Gdzie kacap wszedł tam wszy, bród, smród i ubóstwo. Niechaj nie zapominają ci wszyscy miłośnicy sowieckiej przyjaźni czym się kończy bratanie z nimi, niech pamiętają Katyń, Akcję Polską i wiele innych dołów śmierci. Ku przestrodze i przeciw powiedzeniu głupi Polak przed szkodą a po szkodzie jeszcze głupszy. Ostatecznie to od nas zależy jak rozbudujemy państwo, gospodarkę i przede wszystkim armię. Nie ma co podskakiwać tylko wykorzystywać czas pokoju by stać się na tyle silnym aby móc mieć swój głos.
anonim2019.02.1 14:38
Smoleńsk Panu B nie wystarczył ? Wobec 70 lat sowieckiej okupacji Polski, wyniszczenia najwartościowszych Polaków, upodlenia ludzi, zaborów, wszelkiego łajdactwa, które od czasów carycy Katarzyny Wielkiej było programem polityki ujarzmienia i zniszczenia narodu polskiego. Trzeba być durniem lub płatnym agentem. Innej alternatywy nie widzę. Erudyta ufryzowany na mędrca polityki. Skąd kasa płynie ? Co robi polski kotrwywiad ?????
StanPio2019.02.1 14:37
Część 3 end Dlatego, z tego powodu, ale nie wygłaszanego publicznie, Wielka Brytania wycofała się z tak organizowanej UE. Francja w 1940r. zawarła z Deutsche Reich ZAWIESZENIE BRONI, odzyskała od Niemiec „swoje” tereny w Alzacji i Lotaryngii i wyzerowała wzajemne roszczenia szkód wojennych. A ponieważ Francja nie była reprezentantem Aliantów z Traktacie Poczdamskim, nie jest, i nie była, stroną, jak to określono w Traktacie Poczdamskim, działającą na zasadzie „niezbywalnej mocy zwycięzców” w swoich stosunkach Niemcami łączy się z nimi pod warunkiem przyjęcia przez Niemcy i przez UE ideologii Wielkiego Wschodu Francji. Rosja wykorzystuje taką sytuację dla swoich celów powrotu do imperialnej siły, a w obawie przed stajacymi się mocarstwem na lądzie i morzu Chinami. Braun ma rację, gdyż Polska nie może prowadzić polityki BEZALTERNATYWNEJ i polityki naiwnej wobec zachodnich mocarstw, które z premedytacją zrobiły z Polski (wraz z żydowskimi obywatelami polskimi) główną ofiarę (nie licząc narodów republik sowieckich) II WŚ. A to, że Braun jest monarchistą, zdającym sobie sprawę z uwikłań libertariańskiej ideologii współczesnego świata, i katolikiem oraz wierzy w Opatrzność Bożą to tylko świadczy o nim pozytywnie. Oczywiście, Polacy, którzy myślą, że poradzą sobie sami bez opieki boskiej, a z chwiejną pomocą USA, są w wielkim błędzie.
StanPio2019.02.1 14:35
Część 2 cdn Braun uważa, że Żydzi mają interes, ze względu na konflikt z Iranem, w wejściu w posiadanie obszarów wyspowych przede wszystkim na Ukrainie i w Polsce. Rosja dąży do podziału Ukrainy i wzbudzeniu konfliktów między Polską i Ukrainą posługując się banderowskimi organizacjami niezależnie wspieranymi z Kanady i w interesie Niemiec dla osłabienia państwowości polskiej. Amerykanie przygotowują się na konflikt z Chinami, a jednocześnie nie chcą stracić kontroli finansowo-polityczno-militarnej nad Europą, bo Niemcy wymykają się im spod kontroli łącząc się z Rosją i Francją, a przeciw USA i Wlk. Brytanii. Niemcy do dzisiaj są quasi-państwem, bo nie zawarto po II WŚ traktatu pokojowego zgodnie z Konwencją Haską i funkcjonują z administracją nad połączonymi strefami okupacyjnymi na mocy traktatów 2+4, oddzielnie zawartych dla Berlina i oddzielnie dla pozostałych stref okupacyjnych. Niemcy są spółką GmbH zarejestrowaną w Frankfurcie. Kilka urzędów centralnych Niemiec też ma formę spółek GmbH, np. finanse i urzędy pracy i ubezpieczeń społecznych. Niemcy nie mają Konstytucji i są administrowane na mocy Ustawy Najwyższej zaakceptowanej przez Gubernatorów Stref Okupacyjnych do czasu ustanowienia Konstytucji po zawarciu Traktatu Pokojowego kończącego II WŚ zgodnie z Konwencją Haską z 1907r. Kanclerze Niemiec, w tym Merkel podpisują w Waszyngtonie tzw. Kanzler-Akte, bezpośrednio po ich wyborze. Niemcy chcą ominąć problem Traktatu Pokojowego i rozliczenia reparacji wojennych (nie tylko z Polską) poprzez ustanowienie państwa europejskiego i jednolitej przestrzeni gospodarczej pod niemieckim zarządem.
StanPio2019.02.1 14:33
Część 1 cdn Braun propaguje nawiązanie układu Polski z Białorusią i ustanowienia strefy pokojowej neutralności. Ma to zapobiec umacnianiu nad Polską kondominium niemiecko-rosyjskiego z powierniczym zarządem przez Chabad-Lubawicz w interesie izraelsko-amerykańskim. Merkel publicznie za wzór przyjęła dla siebie carycę Katarzynę II, córkę feldmarszałka Zerbst-Anhalt, też urodzoną w Szczecinie i ostentacyjnie umieściła jej portret w swoim gabinecie kanclerskim. Caryca Katarzyna głosiła, że między stolicą Rosji a stolicą Prus najlepiej gdyby nie było żadnej innej stolicy. Caryca Katarzyna pisała do swojego ambasadora, że gardzi Polakami, bo za pieniądze stawiają pomniki swoim zdrajcom.
Jack Em2019.02.1 14:10
Braun to świetny , inteligentny Polak odpowiedni dla adwersarzy wrogów Polski.
Jan2019.02.1 14:08
Niedobrze się robi, jak się ogląda te wiernopoddańcze gesty naszych elit w stosunku do hamburgerów. Gdyby mogli, to wleźliby im w doopę. Ta "miłość" będzie nas drogo kosztować a nasze bezpieczeństwo w tym związku jest wielce wątpliwe.
bea2019.02.1 13:55
te nie ufam P Braunowi za duzo jest Jego a za malo konkretow wszystko na pokaz troche pokory P Braun
Beno2019.02.1 13:49
Brawo i szacunek panie Braun. Autor artykułu liczył na krytykę Grzegorza Brauna i jak widać według komentarzy i sondaży na frondzie bardzo się przeliczył. Pan Braun to twardy i mądry gracz szczególnie wobec USA i Izraela. Oby PiS wyciągnęło wnioski i zrozumiało czego ich wyborcy oczekują.
Przemek2019.02.1 13:45
Grzesiek ma swój styl, grunt że katolik, ładne filmy nagrywa.
astom2019.02.1 13:10
Ten pan przed 89 rokiem zapewne nie miał takich antyjankeskich poglądów. No ale teraz, skoro nie potrafi niczym innym zabłysnąć......
Urszula2019.02.1 12:00
Ma rację Braun - Amerykanie nie traktują Polski jak przyjaciela i sojusznika, ale jak podnóżek. Po co pchamy się w ten układ. Jesteśmy nikim dla nich. Nie jestem fanem prezydenta Dudy, ale ciągle mam w pamięci obraz podpisującego Dudy w pozycji stojącej i siedzącego pyszałka Trumpa. I nie jest mi do śmiechu. Po co tak włazimy w tyłek jankesom? Co z tego mamy? To jest bardzo przykre.
Rozum2019.02.1 11:53
Niebezpieczny człowiek, jak każdy fanatyk religijny.
bea2019.02.1 14:00
fanatyk religijny???????? fanatyk liberalny jest niebezpieczny bo niszczy czlowieka zycie i przyszlosc Czlowieczenstwa i zaglade Zycia Ludzkosci Tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony a rozum cie nie zbawi
Reytan2019.02.1 15:49
Twoj plugawy jezyk zdradza komuniste i ubeka.
Rambiolin2019.02.1 11:24
Nie lubię tego Brauna. Jednak w tym wywiadzie mówił głównie prawdę. Amerykanie traktują Polskę gorzej niż traktowała ją Rosja w epoce rozbiorowej. Amerykański ambasador zachowuje się dużo gorzej niż ambasadorowie Katarzyny II. To są przecież oczywiste fakty.
Tomek2019.02.1 11:23
Tak jest - zamieniliśmy jednego okupanta na drugiego. Kiedy te nasze rządy zechcą być niezależne? Pamiętajcie, że Putin ma honorowe obywatelstwo w City of London Co. Czy Rosja czy Stany, czy EU to i tak to samo gówno zwane City of London Co.
Czarny2019.02.1 11:16
Nie, fronda nie miała racji. Braun powiedział przecież prawdę, Polska od lat liże buty usa (a więc przy okazji Izraelowi). Postawienie nam baz z obcym wojskiem to zrobienie w Polski jednego wielkiego leju po bombach w wypadku konfliktu.
POLAK 2019.02.1 11:06
PRZECIEŻ Z TYMI WIZAMI TO PRAWDA AMERYKANIE TRAKTUJĄ POLAKÓW JAK KRAJ 3 ŚWIATA
bea2019.02.1 13:55
Rosja juz o tym wie
Piotr2019.02.1 11:01
Przecież mówił PRAWDĘ