18.05.15, 12:51

Grzesik: Kulisy rządowego szamba. Dlatego Duda wygra wybory

Ad vocem: Nowe nagrania ujawnione dzisiaj przez tygodnika „Do Rzeczy” i Cezarego Gmyza ( podobnie jak poprzednie opublikowane przez tygodnik „WPROST”), są bezcennym źródłem analizy elit Platformy Obywatelskiej i obozu władzy, zarówno dla rodzimych politologów, językoznawców,  jak i służb wywiadowczych obcych państw. Zarówno w sferze merytorycznej jak i językowej.

Obraz jaki wyłania się z tych nagrań nie jest bynajmniej obrazem niepodległego państwa, ze swoim lokalnym kolorytem i problemami, ale  raczej jako jego karykatura, jest matriksem PRL. Wówczas w czasach głębokiej komuny, stanu wojennego i Układu Warszawskiego i ZSRR , państwo Jaruzela zwano “najweselszym barakiem w obozie”. Czytając listy dialogowe z taśm nagranych przez nomen omen kelnerów , aż chciałoby się uwierzyć, że dostaliśmy darmowe bilety od wujostwa na kabaret. Język z tych nagrań  to przecież język kryminalnego światka, więzienia o zaostrzonym rygorze. Język Urków, którzy rządzili zesłanymi do obozów GUŁAG  Polakami. Dziesiątki zapisanych relacji z pobytu za kołem polarnym pokazywały ten sam mechanizm, jak kryminalni za pomocą kłamstwa, mordu i intrygi sprawowały rządy w obozach nad zesłanymi Polakami. Sięgam bezwiednie po popkorn. Ale popkornu nie ma! To nie kabaret. POlityczne Urki kryminalni rządzą Polską naprawdę. Agitują w ” obozowych wyborach” na” Wora w zakonie” .

Dlatego warto głosować na prezydenta Polski Andrzeja Dudę, nim Urki sprzedadzą młodą i kruchą niepodległość za gwarancje rządzenia Polską, w ramach nowobudowanego ruskiego ładu. Nim obudzi sie Administracja Dawnego Obozu i weźmie Urków za pysk, a nas pod knut.  Zbyt długo za komuny jedliśmy popkorn oglądając wolność w TV.

Tadeusz Grzesik

Komentarze

anonim2015.05.18 13:20
Oczywista oczywistość. Ale czy ratunek przyjdzie od pisu? Sądzę że wątpię. Bo czyż można się spodziewać, że zakują peowiaków w kajdany? Że przepuszczą ich przez Areszt Wydobywczy? Że potraktują ich tak jak peowiacy niszczą Polaków? Czy Duda zasłuży na przydomek DumDum? On jest gładki, ale nie jak kula powleczona teflonem, tylko jak szczery demokrata.
anonim2015.05.18 13:21
jedna sitwa, całe to bagno pełowskie, niszczą naród polski a klakierzy typu arbiter anitfrytek im wtórują
anonim2015.05.18 15:11
"Oczywista oczywistość." Pełen bóló jasno czytający.