15.07.15, 08:49

Grzesik: Resortowe dzieci w prokuraturze? Zawsze czujni!

Janusz Korwin-Mikke podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego hajlował, wykrzykując hasło trawestujące słynne hasło nazistowskie. "Ein Reich, ein Volk, ein Ticket" - wołał Korwin-Mikke. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Chce do końca lipca sprawdzić, czy Korwin-Mikke... nie propagował publicznie "faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa" lub nie "nawoływał do nienawiści na tle różnić narodowościowych".

***

Janusz Korwin-Mikke nie jest postacią z mojej bajki. Czasem bywa inspirujący, czasem nawet odkrywczy. Najczęściej jednak – żałosny i godny politowania. Muppet z innej epoki. Oglądam jego popisy i jak większość czytelników najczęściej wzdycham słowami innego oryginała, imć Taleyranda: „O Boże, jak wielki jest twój ogród zoologiczny”.

Niemniej pomysł wszczynania postępowania prokuratorskiego na podstawie kolejnego wygłupu Korwin-Mikkego uważam za przejaw kompletnej indolencji prokuratury i próbę przykrycia blamażu jej i Platformy Obywatelskiej. To pod bokiem tejże prokuratury wyrosła ogólnopolska siatka mafijna handlująca narkotykami pod nazwą „dopalacze”.

Panowie prokuratorzy – patrzycie nie tam, gdzie trzeba. Do roboty, resortowe wnuki, do roboty! Gonić mafię narkotykową! Łapy precz od naszego narodowego skarbu, I Komika III RP, Janusza Korwin-Mikkego! Żegnam się z tobą, prokuraturo, resortowym pozdrowieniem znad Bałtyku: Sieg Heil, trzykrotne Sieg Heil!

Tadeusz Grzesik

Komentarze

anonim2015.07.15 9:01
Nazwanie Korwina "Muppet z innej epoki", to nieporozumienie. Ma przecież największą oglądalność z polityków na Facbeooku, który to portal społecznościowy do którego należy także Fronda nie jest z innej epoki. Prawie wszystkim przywalić - i Korwinowi i PO i Kukizowi, byle tylko PiS, które to właśnie jest z innej epoki, oczczędzić - to Wasze hasło.
anonim2015.07.15 9:08
Wśród naukowców matematycy (45%)są najbardziej skłonni do uznania "że Bóg komunikuje się z ludźmi w sposób inteligenty i wywierający na nich wpływ" https://en.wikipedia.org/wiki/Relationship_between_religion_and_science#Studies_on_scientists.27_beliefs
anonim2015.07.15 9:53
http://www.fzp.net.pl/opinie/nie-rezygnujmy-z-rozsadku "...Można więc zarzucać Korwinowi-Mikkemu używanie mocno obciążonego historycznie hasła do sprawy błahej (dla niego najwyraźniej nie jest to sprawa błaha), ale nie można wmawiać mu - wbrew logice - afirmacji faszyzmu lub nazizmu, gdyż dla niego podkreślanie analogii pomiędzy Unią Europejską a nazizmem (bez znaczenia, czy uprawnione, czy nieuprawnione!) jest przecież wobec UE obelgą, a nie pochwałą. Apeluję o powrót do rozsądku, bo za chwilę trzeba będzie tych, którzy malują na ścianach znaki przedstawiające przekreśloną swastykę, zamykać - według tej samej obłędnej zasady - za ... propagowanie faszyzmu!"
anonim2015.07.15 10:00
Umieszczenie zdjęcia Korwina i tytułu „Grzesik: Resortowe dzieci w prokuraturze? Zawsze czujni!” to sugerowanie czytelnikowi, że także on jest „resortowym dzieckiem”. To podlega paragrafowi o zniesławieniu.
anonim2015.07.15 10:19
Warzecha niedawno pisał, że problem dopalaczy jest marginalny i absurdalnie nadmuchany.
anonim2015.07.15 12:54
Zara zarra... przecież kornik oskarżał o nazizm, nie propagował. w zasadzie to nazizmu bronią jego oskarżyciele to ich trzeba oskarżyć o propagowanie nazizmu, skoro ścigają antynazistów.
anonim2015.07.15 22:10
Drwina z nazizmu została sama potraktowana jak nazizm - czyli nie odróżnia się drwiny od jej obiektu.
anonim2015.07.16 9:42
Czy jest zwolennikiem nazizmu, czy przeciwnikiem - nie ważne. Ważne, że niewygodny dla systemu postkomunistycznego jak wrzód na tyłku Korwin podniósł rękę jak Hitler, a każdy pretekst jest dobry, żeby niezlustrowane resortowe służbisty z prokuratury mogły się wykazać przed panem zza zachodniej granicy. Tutaj widać, jaką alergię uniooszołomy mają na punkcie śp. gen. Pinocheta: https://www.youtube.com/watch?v=bKAh_4ij3e0