22.04.21, 15:49fot. yt/al jazeera

Guru ateistów Richard Dawkins podpadł tęczowej rewolucji, bo ... neguje, że biała kobieta jest ,,murzynką'', a mężczyzna – kobietą

Jak informuje brytyjski dziennik „The Guardian” autor ateistycznych książek Richard Dawkins, w 1996 roku został uhonorowany tytułem „humanisty roku” przez Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistyczne. Po 25 latach tytuł ten mu został odebrany, bo guru ateistów nie może się zgodzić z tym, że biała kobieta to "murzynka", a mężczyzna to kobieta.

 Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów odebrało po 25 latach tytuł humanisty roku Richardowi Dawkinsowi ''za „poniżanie zmarginalizowanych grup” za pomocą „wykorzystywania naukowego dyskursu”''.

Guru ateistów został 25 lat temu uhonorowany za swoje książki „Samolubny gen” i „Bóg urojony”, które stały się podstawowymi ateistycznymi lekturami. Tytuł „humanisty roku” guru ateistów został odebrany, bo Dawkinsa na Twitterze „na początku tego miesiąca, porównał osoby transpłciowe do Rachel Dolezal, działaczki na rzecz praw obywatelskich, która przez lata udawała czarną kobietę”. Owa działaczka w 100% biała podawała się za murzynkę, tak jak faceci podają się za transeksualne kobiety. .

Zdaniem Dawkinsa „W 2015 roku Rachel Dolezal, przewodnicząca oddziału NAACP [Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej], została skrytykowana za identyfikowanie się jako murzynka. Niektórzy mężczyźni identyfikują się jako kobiety, a niektóre kobiety decydują się na identyfikację jako mężczyźni. Będziesz oczerniany, jeśli zaprzeczysz, że dosłownie są tym, za co się identyfikują".

Pomimo że guru ateistów szybko się pokajał, kara go nie ominęła. Alison Gil (trans płciowa kobieta – czyli genetyczny facet) liderka ateistów cytowana przez brytyjski dziennik „powiedziała, że komentarze Dawkinsa wzmacniają niebezpieczne i szkodliwe narracje”.

Już w 2015 roku Dawkins publicznie stwierdził: „Czy transpłciowa kobieta jest kobietą? Czysto semantyczne. Jeśli definiujesz przez chromosomy, nie. Jeśli przez samoidentyfikację, tak. Nazywam ją „ona” z grzeczności”.

Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów w swoim oświadczeniu stwierdziło, że Dawkins „w ciągu ostatnich kilku lat” wypowiadał się, udając dyskurs naukowy „w celu poniżenia zmarginalizowanych grup, co jest podejściem sprzecznym z wartościami humanistycznymi”. Zdaniem amerykańskich humanistów guru ateistów sugeruje, „że tożsamości osób transpłciowych są fałszywe” - co gorsze Dawkins nie chce się pokajać.

Warto przypomnieć, że jedną z najbardziej prześladowanych za sceptycyzm wobec transseksualizmu na lewicy osób jest pisarka JK Rowling, autorka książek o Harrym Potterze,

We wrześniu 2020 roku na antyPiSowskim portalu „Dad hero” (podległym „Na temat”) ukazał się artykuł „Twórcy nowej gry o Harrym Potterze nie chcą współpracować z JK Rowling. Powód: jej transfobia” autorstwa Kacpra Peresady. Autor przypomina w nim, że „autorka serii bestsellerów o "Harrym Potterze"” podpadła „ze względu na swoje transfobiczne opinie”.

Według autora antyPiSowskiego portalu „w ciągu ostatnich kilku lat Rowling stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych feministek, które wykluczają ze swojego grona kobiety trans. W zeszłym miesiącu pisarka powiedziała publicznie, że mianem kobiety można określić jedynie te osoby, które miesiączkują. Jej słowa wywołały protesty środowisk LGBTQ, ale również spowodowały, że znajomi po piórze postanowili zabrać głos, by wyrazić swój sprzeciw. Jednym z nich był Stephen King. Słynny amerykański pisarz napisał na swoim Twitterze: "Kobiety trans to także kobiety". Na słowa J.K. Rowling zareagowali też aktorzy znani z filmowych wersji książek "Harry'ego Pottera"”. Z artykułu wynika, że pracownicy firmy Avalanche Software chcą pracować nad grą dziejącą się w świecie Harrego Pottera z racji na transfobie Rowling.

Wcześniej z powodu transfobii pisarki blokowano wydanie jej książki. Jak można przeczytać w artykule Sama Greenhilla na stronie brytyjskiego dziennika „The Daily Mail”, personel działu odpowiedzialnego za wydawanie książek dla dzieci wydawnictwa Hachette zagroził odejściem z pracy, jeżeli wydawnictwo wyda nową powieść JK Rowling (literackiej matki Harry’ego Pottera) z racji na transfobiczne poglądy, czyli dlatego, że autorka (znana ze swoich lewicowych poglądów) nie chce zaakceptować, że osoby z siusiakami, które sobie siusiaków nie obcięły, i tylko noszą sukienki, są kobietami.

Poglądy autorki spotkały się z ogromną krytyką. „Redaktor »Heartbroken« największej na świecie strony fanów Harry'ego Pottera zachęca ludzi do zaprzestania kupowania książek i filmy na podstawie jej twórczości”. Pisarkę potępili też aktorzy grający filmach na postawie jej twórczości Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint. Szkoła w West Sussex porzuciła plany uznania pisarki za patronkę „mówiąc rodzicom, że pani Rowling »nie jest już odpowiednim wzorem do naśladowania dla naszej społeczności«”.

Potępiając pisarkę i uznając osoby z siusiakami za kobiety, aktor Radcliffe napisał w oświadczeniu: „Kobiety transpłciowe to kobiety. Wszelkie przeciwne stwierdzenia usuwają tożsamość i godność osób transpłciowych i są sprzeczne z wszelkimi poradami udzielanymi przez profesjonalne stowarzyszenia opieki zdrowotnej”. „Daniel Radcliffe opublikował swoje oświadczenie razem z The Trevor Project, amerykańską organizacją non-profit założoną w 1998 r., Koncentrującą się na działaniach zapobiegających samobójstwom wśród lesbijek, gejów, biseksualistów, transpłciowych”.

Nagonka na pisarkę trwa już od dłuższego czasu. Na antyPiSowskim portalu „Na temat” ukazał się artykuł „Tą opinią J.K. Rowling potwierdziła, że jest "transfobem". Gorszego momentu nie mogła wybrać” autorstwa Zuzanny Tomaszewicz, która stwierdziła, że „jednym wpisem J.K. Rowling zakwestionowała właśnie cały swój dorobek artystyczny”

Publicystce antyPiSowskiego portalu nie spodobało się to, że autorka powieści o Harrym Potter” „mocno przegięła i wyśmiała otwarcie problemy osób transseksualnych. Pisarce nie spodobał się zwłaszcza używany w mediach termin "osoby z menstruacją''”.

Jak można się dowiedzieć z artykułu na antyPiSowskim portalu, komentując jeden z tekstów w brytyjskim mediach „brytyjska powieściopisarka skrytykowała termin użyty przez autorki tekstu, które napisały, że osoby niebinarne i transgenderowi mężczyźni również mają miesiączki”.

Według publicystki antyPiSowskiego portalu „internauci momentalnie zarzucili pisarce, że nie wspiera osób transseksualnych. Ta szybko odpowiedziała i dolała jeszcze więcej oliwy do ognia.

"Jeśli płeć nie jest prawdziwa, to nie istnieje coś takiego jak przyciąganie się osób o tej samej płci. Jeżeli płeć nie jest prawdziwa, to globalna rzeczywistość kobiet przestaje istnieć. Znam i kocham osoby transseksualne, ale poprzez rozmywanie konceptu płci, odbieramy wielu ludziom możliwość rozmawiania o swoim życiu. Przedstawianie prawdy nie jest hejtem" – dodała na Twitterze. W sieci od razu pojawiły się głosy sprzeciwu wobec Rowling. Można nawet powiedzieć, że Brytyjka padła ofiarą tzw. kultury przekreślenia (ang. cancel culture)”.

Wpis brytyjskiej pisarki wkurzył tęczowych, bo „zamieszki na ulicach amerykańskich miast sprawiły, że od kilku dni w mediach coraz więcej pisze się o wsparciu dla czarnoskórych transeksualnych osób”.

W grudniu 2019 roku antyPiSowskim portalu „Na temat” ukazał się artykuł „"J.K. Rowling właśnie zniszczyła Harry'ego Pottera, Wesołych Świąt". Czy ten tweet to koniec idolki?” autorstwa Aleksandry Gersz.

Z artykułu wynika, że J.K. Rowling literacka matka "Harry'ego Pottera" podpadła tęczowej rewolucji twittem uznanym za transfobiczny. Twitt był wsparciem dla Mayi Forstater brytyjskiej ekspertki „od podatków, która w grudniu 2018 roku została zwolniona z pracy w organizacji non-profit zajmującej się globalnym rozwojem Centre for Global Development w Londynie”. Kobieta została wywalona z roboty „z powodu twittów krytykujących Gender Recognition Act – reformę ustawy, która gwarantuje w Wielkiej Brytanii możliwość zmiany płci oraz legalnej identyfikacji z nią”. Za wywaloną z pracy kobietą opowiedziała się „J.K. Rowling, która w swoim twicie zadeklarowała swoją solidarność ze zwolnioną z pracy Brytyjką. Przed ponad 14,5 miliona obserwujących”.

Jak wynika a artykułu na antyPiSowskim portalu „Dawno jeden twitt nie zrobił takiej burzy. Głosów popierających niespodziewane stanowisko Rowling (chociaż już wcześniej spekulowano o jej transfobii – autorka kilka razy polubiła na Twitterze post krytykujący osoby trans) było mało. Nic w tym dziwnego, skoro autorka Harry'ego Pottera, kobieta-instytucja, zażarta przeciwniczka Brexitu, Donalda Trumpa i nacjonalizmu, od lat uważana była za ostoję "lewackich" wartości i strażniczkę praw człowieka”.

Zdaniem autorki tekstu słowa literackiej matki Harrego Potttera „niewątpliwie można uznać za transfobiczne, przyjęte zostały więc wyjątkowo źle. Jej fani nie dowierzali – oburzali się, płakali, krzyczeli. "Expecto transfobia", "W świecie J.K. Rowling można zamienić się w krzesło, ale biologiczna płeć jest niezmienna", "J.K. Rowling na zawsze zostanie już zapamiętana jako osoba, która mogła się zamknąć po 2007 roku, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła" – to tylko niektóre z dziesiątek tysięcy tweetów poświęconych ukochanej autorce. "Transkobiety to kobiety. Transmężczyźni to mężczyźni. Osoby niebinarne to osoby niebinarne" – skomentowała organizacja LGBT GLAAD. Rowling otrzymała również w sieci przydomek TERF, który dla wielu internautów jest największą formą obrazy. To akronim od "trans-exclusionary radical feminist", co można przetłumaczyć jako radykalną feministkę wykluczającą osoby trans. Ekskluzywny feminizm jest powszechnie krytykowany – zajmowanie się prawami jedynie jednej grupy osób, czyli najczęściej białych i heteroseksualnych kobiet, w dzisiejszym świecie nie ma racji bytu. Preferowany jest feminizm inkluzywny, czyli taki, w którym miejsce dla siebie znajdą wszyscy – także osoby transseksualne. Co ciekawe taką inkluzywną feministką jest Emma Watson, czyli odtwórczyni Hermiony w filmowej serii o Potterze. Aktorka i aktywistka w 2018 roku wstawiła na Instagramie zdjęcie w koszulce z napisem "Prawa osób transseksualnych są prawami człowieka"”.

Na celowniku tęczowych faszystów znalazł się satyryk i aktor John Cleese, który podpadł swoją brakiem entuzjazmu dla posiadaczy siusiaków, którzy wbrew faktom twierdzą, że są kobietami.

Jak informuje anglojęzyczny serwis ew.com, John Cleese podpadł tęczowym faszystom tym, że poparł krytyczne stanowisko autorki Harry'ego Pottera nie akceptującej udziału facetów twierdzących, że są kobietami (którzy dzięki swojej fizycznej przewadze wygrywają zawody) w żeńskim sporcie.

John Cleese podpadł jeszcze bardziej tęczowym faszystom, gdy krytykowany na Twitterze za swoje poparcie dla stanowiska J.K. Rowlin stwierdził: „Obawiam się, że nie interesują mnie osoby transpłciowe”. „Mam tylko nadzieję, że są szczęśliwi i że ludzie traktują ich uprzejmie. Obecnie bardziej skupiam się na zagrożeniach dla demokracji w Ameryce, szerzącej się korupcji w Wielkiej Brytanii, przerażającej prasie brytyjskiej, rewelacjach dotyczących brutalności policji”.

Wcześniej tęczowi faszyści byli oburzeni tym, że aktor wykpił transseksualistów, piszą: „W głębi duszy chcę być policjantką z Kambodży. Czy to dozwolone, czy jestem nierealistyczna?”

Aktor nie wstydził się swojej transfobii, bo „kiedy kobieta, która była kiedyś mężczyzną, konkuruje z kobietami, które zawsze były kobietami, myślę, że ma przewagę, ponieważ odziedziczyła ciało mężczyzny, które jest zwykle większe i silniejsze od kobiety”.

Jak można dowiedzieć się z portalu vulture.com, transfobiczna wypowiedzi aktora z 22 listopada wynika z jego twittu z 30 września, w którym brytyjski komik napisał: „Dodałem swoje nazwisko do sygnatariuszy listu w solidarności z JK Rowling”.

Według variety.com „w czerwcu Rowling trafiła na pierwsze strony gazet, mówiąc, że wierzy, iż płeć biologiczna jest »prawdziwą płcią«, i krytykując osoby transpłciowe [...]. We wrześniu Cleese podpisał list wyrażający swoją solidarność z Rowling.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

jula2021.04.23 12:49
Pożerają własne dzieci. Matki też.
no i wysyp idiotów2021.04.23 10:33
piszacych wszelakie brednie byle pisac
leszczyna2021.04.23 9:59
Po prostu Dawkinsowi jako biologowi nie daje się wcisnąć kitu o tym, że ktoś ma płeć taką, jaką uważa, że ma. On wie, że płeć ustalają chromosomy, a niezgodność z nimi na poziomie psychicznym nie tworzy płci, lecz pokazuje zaburzenie zgodności stanu biologicznego z umysłowym. Podobnie Rowling: miesiączkuje kobieta, a nie mężczyzna, bo mają inne, właściwe dla swojej płci narządy płciowe. Światopogląd religijny czy ateistyczny nie mają tu nic do rzeczy. Nawet więcej, ateista jako materialista silniej liczy się z materialnym oglądem rzeczywistości, czego Dawkins jest przykładem.
herring2021.04.23 8:55
troszku zesta wolaczki namieszali ;))) prawdziwi ateisci posluguja sie logika i racjonalnym mysleniem, wiec "biala kobieta jest murzynka" oznacza tylko tyle, ze jakiejs bialej kobiecie WYDAJE sie, ze jest murzynka etc. Nie bardzo rozumiem co w ogole ma miec wspolnego ateizm, racjonalizm i humanizm z ludzmi, ktorym sie cos z software popyrtolilo ;)))
Renata2021.04.23 8:48
Rewolucja - jak zwykle - pożera własne dzieci.
ceramik2021.04.23 8:41
Po 25 latach tytuł ten mu został odebrany. A dlaczego więc najpiękniejszego odznaczenia Orła Białego nie można odebrać żydom, którzy prowadzą otwartą dywersję przeciwko Polsce?
ceramik2021.04.23 8:39
biała kobieta jest ,,murzynką'', a mężczyzna – kobietą?
katolik2021.04.23 7:31
PIS już nie jest prawicą, jest nazista, więc zwrot antypisowski w dobrym znaczeniu nie istnieje. bo nazisci nie mają moralności społecznej
FRED2021.04.23 7:28
Ateista a myśli poprawnie.
Dam2021.04.23 7:16
Dla frondy niepojęte jest, że można uważać zarówno wierzenia jednej, jak i drugiej strony za urojenia. Burzy to mentalność plemienną? No i to uporczywe nazywanie Dawkinsa guru ateistów. Ateiści nie są zorganizowaną grupą, jak Katolicy, Sikhowie albo Buddyści Zen. Ateista z Polski ma więcej wspólnego z Katolikiem niż z ateistą z Chin.
hehehe2021.04.23 6:35
Po prostu dawno wojny nie było i pewien odsetek ludzi z nudów idiocieje :-)
poczytać2021.04.23 4:23
google -Dlaczego homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych?Jednym z najczęściej używanych argumentów dowodzących normalności homoseksualizmu jest fakt wykreślenia go ze spisu chorób w 1973 roku przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, a w konsekwencji także przez WHO. Dlaczego jednak stamtąd homoseksualizm zniknął? Chyba najważniejszą informacją jest fakt, że homoseksualizm usunięto ze spisu chorób w wyniku głosowania. Naukowcy nie otrzymali rzetelnego raportu podsumowującego badania nad homoseksualizmem. Zamiast tego spotkania naukowców, członków APA były przerywane przez grupy aktywistów gejowskich rzucających emocjonalne oskarżenia - porównujących psychiatrów z nazistami i zarzucających im prześladowania.
Dam2021.04.23 7:11
1. Został wykreślony z powodu nowych informacji oraz zrozumienia ich. Człowiek inteligentny na podstawie nowych danych może przyznać się do błędu oraz zmienić zdanie. Miało to się odbyć bez głosowania, ale odbyło się ono przez sprzeciw lekarzy o konserwatywnych poglądach. 2. Jeżeli tak cię boli, że odbyło się głosowanie, to powiedz na jakiej podstawie został tam wpisany. Na podstawie badań, czy poglądów aktualnie wtedy żyjących ludzi?
Pan od fizyki2021.04.23 21:10
Jeżeli homoseksualizm czy transseksualizm to choroba, to dlaczego heteroseksualizm miałby nią nie być? Bo większość ludzi jest heteroseksualna? Jeżeli tak, to od kiedy częstotliwość występowania czegoś jest wskaźnikiem na to co jest, a co nie jest chorobą? Obecnie z wiedzy ewolucyjnej, o czym Dawkins też niejednokrotnie pisał, homoseksualizm był przydatny. Heteroseksualni mężczyźni wychodzili na polowania, a homoseksualni zostawali z kobietami. Nie stanowili jednak konkurencji dla "normalnych" panów, a dzięki swojej sile mogli bronić kobiety. Pożytkiem u nich była żywność, o którą sami nie musieli walczyć. To jeden z dobrych przykładów protokooperacji, zahaczający już o symbiozę. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/B9780124201903000302 https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyg.2019.02955/full https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17146141/ https://www.jstor.org/stable/10.1086/300145?seq=1
bogdanus2021.04.23 1:35
Są tylko dwie płcie, reszta to niedorozwój hormonalny, kalectwo, które należy leczyć. PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ https://docer.pl/doc/xn8c111
Do pośredniaka byś w końcu się wybrał.2021.04.23 0:02
j.w.
Jazzz2021.04.22 23:16
Lewica brnie w takie zawiłości i meandry rozumowania, a ich pokrętne teorie tak bardzo zaprzecza zdrowemu rozsądkowi, logice i prawom przyrody, że niektórzy lewacy tego nie wytrzymują.
JJ2021.04.22 21:58
7 akapitów o Dawkinsie, 23 o J.K. Rowling (i trochę o Cleesie). W artykule, gdzie clickbaitem jest Dawkins. Co jest z wami, frędzle, nie tak?
hehehe2021.04.23 6:37
Nie wspominając mnóstwa błędów w tekście :-)
Po11...2021.04.22 21:27
"Humaniści" jak Klapaucjusz często mają blade pojęcie o naukach ścisłych i niektórzy z nich są z tego dumni, ale nazywanie Hertrich-Woleńskiego profesorem- humanistą, to jak nazywanie szympansa sinologiem. Ciekaw jestem czy tow. Hertrich-Woleński przeczytał “Samolubny Gen”, bo tam nic ciekawego dla starych pederastów nie ma, może za wyjątkiem tłumaczenia stabilności populacji przy pomocy teorii gier w dwa jaja i dziurawą kieszeń.
Klapaucjusz2021.04.22 21:06
Humaniści często mają blade pojęcie o naukach ścisłych i niektórzy z nich są z tego dumni, choć nazywanie pana Bodakowskiego humanistą, to jak nazywanie szympansa sinologiem. Ciekaw jestem czy pan Bodakowski przeczytał “Samolubny Gen”, bo tam nic ciekawego dla ateistów nie ma, może za wyjątkiem tłumaczenia stabilności populacji przy pomocy teorii gier zamiast Dekalogu.
Skrzypek na dachu2021.04.22 21:01
Bezbozny ateista Dawkins i JK Rowling sa skazane na dozywocie w gulagu dla niepoprawnych bo jakis tenczowy ateista i rasistowskogenderowskie bojowkarze wczoraj zauwazyli ze oni nie wierza od dawna w ich postempowe przekonania , ktore te urojenia nie istnialy nawet 20 lat temu .
kumaty2021.04.22 20:17
Piekło zamarzło.
Po 11 ..."prof. dr" Hertrich-Woleński pisze2021.04.22 19:33
się skarży CYT.: "co tak premiera wyzywacie od żydów, czyżby "żyd" to jakiś gorszy uniżony człowiek??? " - - - - - A KÖRWA NIE JEST?!
Minona 😀2021.04.22 19:29
Następny światopoglądowy naukowiec. Karol Marks, Karol Darwin, Theodor Adorno (Wiesengrund -ten recenzje chciał nazistom pisać), Richard Dawkins. "Naukowcy światopoglądowi" jeden w drugiego jak malowanie. :D "Spoglądają" naukowo.
Skrzypek na dachu2021.04.22 19:07
Chyba nie jest wystarczajaco bezbozny ten Dawkins bo nie wierzy w cuda LKGBPQZ ani ze biale to czarne i czarne to biale . Gazeta Guardian to skrajna politycznie poprawna weganskoklimatyczna agitpropka lewicowa .
niech skaczą sobie do gardeł żydowscy ateiści2021.04.22 18:48
i lewackofaszystowska lewica. Lepsze to niż MMA
chyba nawróci się na prawdziwą wiarę2021.04.22 18:47
do tej pory tuszył tylko, że zazdrości katolikom - metafizycznych przeżyć
Anonim2021.04.22 18:28
DLACZEGO TEN OSOBNIK PETA SIE PO NASZYM PIEKNYM KRAJU TO AMEBA
Anonim2021.04.22 18:15
Czy można żałować Robespierre'a?
Anonim2021.04.22 18:08
nazywanie chorych psychicznie LGBT orientacja to postep na miare teleporad , kolejnej zdobyczy nowego lepszego swiata
Anonim2021.04.22 18:07
Podobno kształt piersi decyduje o kolorze skóry.
Po 11 ...2021.04.22 17:56
Problem w tym, że katolicy traktują inne światopoglądy jak .... inne religie. To oczywisty absurd. Np. ateiści bez żadnego problemu zmieniają zdanie, jak tylko pojawią się nowe wyniki badań. Zmiana jest istotą naukowego ateizmu. Tym właśnie różnią się od od prymitywnych katolickich głąbów, które trwają uparcie w swej ignorancji nazywając ją wiarą, tradycją i dogmatem. Dlatego u nas nie ma świętych krów, bogów, błogosławionych i umęczonych pod Ponckim Piłatem. U nas jest dyskusja i pluralizm poglądów. Pozdrawiam katolicki beton dojony. Napisałem dojony? Miało być zbrojony.
Anonim2021.04.22 18:40
weź się nie wygłupiaj :) z tym pluralizmem , facetowi po 25 latach odebrali tytuł , bo nie zgadza się z panującymi aktualnie modnymi poglądami , pluralizm w stylu cccp , jak się ktoś nie zgadzał z absurdalnymi twierdzeniami łysenki i spólki to też tytuły odbierali
Barbie… jako Roszpunka2021.04.22 17:04
Stary kawaler Bodakowski :-D
Albert2021.04.22 17:02
Kolejne wypociny naczelnego (tak, to sarkazm) "felietonisty" prawicy, czyli Bodakowskiego. O czym? Jak zwykle o orientacjach seksualnych i pokrewnej tematyce. Katoprawaki to jednak bardzo nieskomplikowane zlepki komórek są.
Ateista Kaczyński2021.04.22 16:51
Dawkins NIE jest moim GURU.
Uduchowiony2021.04.22 16:48
Ateistyczna wizja świata to zwyczajne bzdury. Otóż ateiści są przekonani że człowiek to tylko kupa mięsa która jest zbudowana z węgla i innych pierwiastków. Według ateistów ta "kupa mięsa" jest w stanie wygenerować świadomość. Ha ha ha. Śmiech na sali. Materia nigdy nie byłaby w stanie wygenerować świadomości. Świadomość to coś więcej niż ciało materialne. Świadomość to DUSZA. Tak, każdy z nas ma DUSZĘ. Dusza to subtelna energia duchowa. Dusza podlega różnym prawom. Jednym z tych praw jest proces reinkarnacji czyli ponownego wcielenia. Chrześcijańskie teorie o jednym życiu to zwyczajne bzdury. Innym prawem któremu podlega dusza jest karma. Karmę można określić jednym zdaniem "Co posiałeś to zbierzesz".
Albert2021.04.22 17:00
Czy sahelantrop miał duszę?
niewierzacy ateusz2021.04.22 19:19
dyskusje o duszy jeszcze znoszę , ale gdy obok duszy pojawia się reinkarnacja i karma :) to kwituję to krótkim:) bzdury do kwadratu
Uduchowiony2021.04.22 19:27
No to popatrz. Jedno dziecko rodzi się całkowicie zdrowe i trafia do szczęśliwej rodziny a inne dziecko rodzi się pozbawione rąk i nóg. I teraz odpowiedz mi na pytanie. Czy Bóg to sadysta który jednych obdarza zdrowiem a innych karze chorobami? Przecież podobno żyjemy tylko raz. A skoro żyjemy tylko raz to dlaczego wszyscy nie rodzą się zdrowi? Jak Bóg może dopuszczać do takiej niesprawiedliwości? No jak? Odpowiedź jest prosta. Reinkarnacja istnieje.
niewierzacy ateusz2021.04.22 19:42
nie ma boga , nie ma duszy , nie ma reinkarnacji , choroby to nie kara za to czy tamto , tylko efekt działania bakterii, wirusów , wad genetycznych, warunków środowiskowych itd itp jak cie piorun pod drzewem strzeli w czasie burzy to karmę będziesz winił czy własny brak roztropności ? zakładając że przeżyjesz :)
Uduchowiony2021.04.22 19:50
W życiu nie ma przypadków i zbiegów okoliczności. Wszystko ma swoją przyczynę.
niewierzacy ateusz2021.04.22 19:57
zaraz zaraz , przecież nic nie pisałem o przypadkach , wiele bakterii i wirusów powoduje choroby zupełnie nie przypadkiem , i każdy wie ,że w czasie burzy pioruny najczęściej walą w drzewa, więc jak cię pod drzewem trafi to nie przez przypadek
niewierzacy ateusz2021.04.22 19:50
Talidomid słyszałeś może ? uważasz że tysiące dzieci bez kończyn ,które się urodziły bo ich mamy zażywały ten lek to efekt jakiejś karmy ? czy może to raczej efekt błędów ludzi którzy lek opracowali i dopuścili do stosowania , efekt błędów i pogoni za zyskami
Jazzz2021.04.22 23:02
A to nie jedyna wpadka koncernów farmaceutycznych.
Nika2021.04.23 12:12
Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania znajdują się w Piśmie Świętym:)
MaxFiend2021.04.22 17:16
Wiele zwierząt ma jakąś tam świadomość. Czy to znaczy, że mają duszę?
Uduchowiony2021.04.22 17:21
Oczywiście że zwierzęta mają duszę!!!
MaxFiend2021.04.22 17:25
Po co? W jakim celu?
@ do MaxFiend2021.04.22 18:53
A po co człowiek (najpodlejsze bydle, jakie chodzi po tym świecie) ma duszę?
MaxFiend2021.04.23 10:54
No właśnie? Po co? Tylko nie odpowiadaj jak ostatni przygłup pytaniem.
rozbawiony prymitywizmem lewactwa2021.04.22 16:47
debil został wyeliminowany przez większych debilów. Tam nie można być zwykłym niedouczonym debilem - wśród musisz wymyśleć że np. pies to kobieta
Jacek i Placek2021.04.22 16:38
On jest ateistą, a trzeba mieć w sobie strasznie wielką wiarę żeby sądzić, że facet może zostać kobietą.
Klapaucjusz2021.04.22 16:53
Wielu panów w czarnych sukienkach tytułuje się "ojcami", choć dzieci (oficjalnie) nie mają. Ja na przykład mam jeden chromosom X czyli jestem 50% kobietą. A 50% można zaokrąglić do 100%.
niewierzacy ateusz2021.04.22 19:23
zaciekawiło mnie jak zaokrąglisz dwa chromosomy XX ,żeby z tego wyszedł facet czyli XY
Skrzypek na dachu2021.04.22 19:35
Zawsze myslalem ze downsom cos brakuje ale jednak maja dodatkowe chromosomy . To nie zmienia fakt ze XX to kobieta , XY to menszczyzner a inne to tylko monstrum per defectum , per addendum .
MaxFiend2021.04.22 16:28
Ale wiecie chyba doskonale autorze gdzie on ma takie "honorowe tytuły"? To po co ten cały pitolet? :-D
Normalność2021.04.22 16:17
Ateiści nie potrzebują guru w przeciwieństwie do niedouczonego plebsu!
Anonim2021.04.22 16:23
Ciekawe że nie. Ile ludzi kwestie religijne poznaje jedynie powierzchownie wierząc na słowo wojującym ateistom że Boga nie ma
ateusz2021.04.22 16:29
Druga opcja to uwierzyć klerowi na słowo że Bóg jest. Ateiści przynajmniej nie zbierają na tacę.
Anonim2021.04.22 17:12
Myślę że jesteś uprzedzony i nie doceniasz ludzi wierzących, a to nie są roboty co nie mają własnych przemyśleń. Wielu opuszcza kościół właśnie za młodu bo mają pytania na które nie znajdują odpowiedzi. Zadałeś sobie kiedyś pytanie czemu w kościołach jest tyle starych ludzi? Bo doświadczyli trudów życia i wiedzą co ma wartość największą dlatego powracają do Boga na starość a młodzi dopiero się uczą i są łatwo zwodzeni przez ludzi oferujących łatwe odpowiedzi. Może ateiści nie zbierają na tacę, mają za to swoje źródła finansowania które w części pochodzą ze sprzedaży treści antyreligijnej.
Albert2021.04.22 16:43
Ty także wiele rzeczy pojmujesz powierzchownie wierząc na słowo, że nie istnieją Smerfy, ani też Rumpelsztyk.
Anonim2021.04.22 17:15
Nie znasz mnie więc nie wyciągaj fałszywych wniosków na mój temat.
Albert2021.04.22 17:48
Widzę brednie jakie wypisujesz, więc opinię już mam w pełni ugruntowaną i do tego trafną.
Dwa nowe określenia weszły2021.04.22 16:10
do obiegowego języka nie tylko w USA, ale i UK oraz EU. Jeden to "woke", drugi "cancel culture". Jest to niczym innym jak bolszewizm mniej krwawy albo "rewolucja kulturalna" jaką zrobił Chinom Mao.