Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem tego dnia stała się kampania edukacyjna Zespół Kolorowych Skarpetek. Internauci w geście wsparcia dla osób z zespołem Downa udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia dwóch różnych, kolorowych skarpetek. Wczoraj w kampanię chętnie włączyły się osoby, które na co dzień znane są z organizowania „czarnych marszy” i walkę o „prawo” do aborcji. Na ich hipokryzję zwracają uwagę użytkownicy mediów społecznościowych.

Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa zdecydowała się… Marta Lempart. Aktywistka jest w Polsce symbolem walki o prawo do aborcji, w tym aborcji dzieci z zespołem Downa. Jej środowisko słynie z nazywania chorych dzieci „potworkami”. Wczoraj jednak na profilu liderki tzw. „Strajku Kobiet” kolorowych skarpetek nie zabrakło.

- „Zadanie na dzisiaj, na Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Niech te kolorowe skarpetki solidarności nie oznaczają: jesteśmy z nimi!/jesteśmy z Wami! (oni/Wy) tylko: jesteśmy razem, wśród nas są osoby z ZD!. Różni, ale równi”

- napisała Lempart na Twitterze.

Zdjęcia kolorowych skarpetek udostępnili też inni działacze na rzecz „prawa do aborcji”, m.in. Tomasz Trela i Paweł Krutul z Lewicy.

kak/Twitter