06.10.21, 14:24Fot. screenshot YouTube (United World Wrestling)

Historyczne złoto mistrzostw świata dla polskich zapasów!

Urodzony w Dagestanie, a trenujący na co dzień w Piotrkowie Trybunalskim, 33-letni Magomiedmurad Gadżijew, wywalczył dla Polski pierwszy historyczny złoty medal mistrzostw świata w zapasach w stylu wolnym. W finale, dzięki znakomitej końcówce walki, reprezentant Polski pokonał Kirgiza Ernazara Akmatalijewa 2:1, choć początkowo przegrywał ze swym rywalem.

Walczący w kategorii do 70 kg Gadżijew, miał już w swym dorobku srebro i brąz mistrzostw świata. Był też dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Europy. Jednak dopiero teraz udało mu się wreszcie sięgnąć po najcenniejszy z kruszców na najważniejszej światowej imprezie.

Reprezentantom Polski nigdy wcześniej nie udało się wywalczyć złotego medalu mistrzostw świata w stylu wolnym. Dokonał tego dopiero urodzony w Dagestanie zawodnik, który jeszcze w poprzedniej dekadzie zdobywał mistrzowskie medale dla Rosji.

Turniej w stylu wolnym, w tej kategorii wagowej został całkowicie zdominowany przez zawodników z terenów byłego ZSRR. Poza reprezentantem Polski urodzonym w Dagestanie oraz Kirgizem, w pierwszej czwórce znaleźli się jeszcze Gruzin Jakobiszwili i Rosjanin Żerbajew.

 

ren/United World Wrestling

Komentarze

Anonim2021.10.6 17:33
Farbowany lis, a nie Polak.
ks. Hipokryt Knebel2021.10.6 14:48
Medal oddać, a potem do lasu i won z resztą tych beżowych uchodźców!