14.10.21, 17:40Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

HIT! Kidawie-Błońskiej puściły nerwy w czasie wystąpienia Jachiry. ,,To nie teatr!’’ – pouczała koleżankę z klubu

Kto by się spodziewał, że do takiej awantury w Sejmie dojdzie między wicemarszałkiem KO Małgorzatą Kidawą-Błońską a posłanką KO Klaudią Jachirą. W czasie dzisiejszego posiedzenia nawet prowadząca obrady reprezentantka Platformy nie wytrzymała kolejnego happeningu Jachiry i zaczęła uświadamiać ją, że „Sejm to nie teatr”.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira zabrała głos w czasie dzisiejszej debaty o ustawie budżetowej. Tradycyjnie, udział Jachiry w debacie ograniczył się do żenującego happeningu. Parlamentarzystka wymachiwała kartkami z wypisanymi liczbami. Kiedy zakończyła, porozrzucane kartki zostawiła na podłodze.

Zachowanie Jachiry rozzłościło nawet prowadzącą obrady Małgorzatę Kidawę-Błońską.

- „Pani poseł, bardzo przepraszam, proszę, żeby pani wróciła i posprzątała te kartki”

- wezwała wicemarszałek.

Kartki posprzątał jednak podchodzący do mównicy poseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Jachira postanowiło skomentować to słowami: „PiS narobił bałaganu i niech PiS sprząta”. To już ostatecznie zdenerwowało Kidawę-Błońską.

- „Nie wolno takich rzeczy robić z mównicy sejmowej. Jest mi bardzo przykro, że pani to zrobiła i nie posłuchała mojego polecenia. W taki sposób nie można się zachowywać w Sejmie, to nie teatr”

- pouczyła wicemarszałek swoją koleżankę z klubu.

kak/sejm.gov.pl, wPolityce.pl

Komentarze

jaro2021.10.15 13:50
gdzie sa pieniadze za rzadu po ?
Henry2021.10.15 12:52
Jako absolwentka Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie jest typowym przykładem intelektualisty wykształconego przez szkoły teatralne. Poziom kultury, gestykulacja i mimika a przede wszystkim słownictwo połączone z rozchwianiem emocjonalnym wskazują na zaburzenia percepcji związane z zespołem objawów psychopatologicznych.
XD2021.10.15 11:44
Pani Klaudio proszę o jak najwięcej takich wystąpień - tak, aby ludzie idący w przyszłości do urn - nie mieli najmniejszych wątpliwości na kogo głosować XD
Jan2021.10.15 12:22
Coś podobnego....biedna jachira....biedna chora kobieta, która myli rzeczywistość ze sceną i to teatru lalek...Kto na nią głosował? Z pewnością .... komuchy a komuchy to ciemnogród , sprawa jasna
To się POrobiło2021.10.15 10:28
Jachira POkaż cycki.
To co nie wypada ( jeszcze)2021.10.15 10:19
robić lub powiedzieć publicznie dla osób z szefostwa PO, to właśnie robią takie Jachiry
Jachira to reprezentat PO2021.10.15 10:17
w Sejmie i nie tylko. To to mamy pełny obraz PO.
miki2021.10.15 9:29
to nie pierwszy taki "występ" i jakoś nikt jej z PO nie wyrzucił.. pomijają teatrzyk ..to osoby promowane ? ? ? ? to też jakieś dno np. Trzaskowski co by wstrzymał wydobycie w Turowie .. a PO ? ? ? co nie chce wybudować lepszego płotu z Białorusią ? ? ? czy wyborcy PO kiedykolwiek wytrzeźwieją ? ? ? ? przecież jak by PO rządziła już bylibyśmy protektoratem Niemiec nadal ze stawką 8 zeta / za godzinę ... brutto
Bożena2021.10.15 9:29
Jestem bardzo ciekawa jak na te występy Jachiry reaguje pan Schetyna. Wprowadził ją na "salony" sejmowe (prezent dla Tuska ;-P), by szalała i kompromitowała swoje środowisko partyjne, czy też celem były napaści na PiS? Niezależnie od intencji wszystkie te schetyńskie ruchy dotyczące wyborów "nowych" kandydatów na poselskie ławy, to kompromitacja. Oprócz błazeńskich występów i prymitywnych popisów niewątpliwie mających zaburzenia osobowościowe POsłów dołączył starych zajadłych komunistów, którzy występowali i występują przeciwko Polsce - jak za dawnych lat. Teraz odgrywają rolę wielkich prawicowych mędrców niemniej, w dalszym ciągu szczując na Polskę i polaków. Czy Schetyna dobierał tych (nie będę używała epitetów) odmieńców normalności wg swojej natury? - na zasadzie, swój swego popiera i broni? Wszystkie, no może większość zajadłych półgłówków to POlitycy mafijnej partii. Czas by ci, którzy na nich głosowali, w końcu przejrzeli na oczy i dokonali właściwych wyborów, począwszy od własnego sumienia. Należy zdecydowanie i pod każdym względem bronić tego co polskie - jesteśmy mądrym i kreatywnym narodem. Żaden Tusk i jemu podobni, nie są w stanie - chociażby stawali na głowach, wysługiwali się "teściowymi" tego zmienić. Nie tylko historia oceni tych żądnych władzy, zakłamanych i wrednych zdrajców "własnej ?" ojczyzny. Zwolennicy bezprawia powinni zostać rozliczeni - przy najbliższych wyborach - i nie tylko. Każde popełnione przez nich przestępstwo, od tych POspolitych począwszy, po te skierowane przeciwko narodowi, zdecydowanie należy dogłębnie prześwietlić i karząc prymitywnych chciwców odsunąć ich od możliwości dokonywania szkód.
Która jest głupsza i która powinna być twarzą PO2021.10.15 9:26
Jachira czy Szpurek - Spurek czy Jachira
Prawda2021.10.15 9:07
Jachira to Wnuczka Ruskiego Bolszewika co pryjechała do Polski w 1945 roku ===
Al Jachira nadaje2021.10.15 9:01
jachiramać
Katarzyna2021.10.15 8:36
Wszystkim ruskim psychotrollom życzę powrotu do zdrowia. To się leczy !
Katarzyna2021.10.15 8:31
Takiego odmieńca psychicznego podesłała nam Polonia z Londynu ,która na nią głosowała. Przykre ,że sejm RP wygląda dziś jak rynsztokowa knajpa z menelami a my,podatnicy, płacimy tym degeneratom opozycyjnym za burdy.
Czesław2021.10.15 6:22
Co się nie robi "żeby zaistnieć", największe szambo. Swego czasu na premiera Buzka pewien tzw. artysta wypiął goły tyłek, może ktoś przypomniał by tą fotografię, było by ciekawie. A pani Jachirze podpowiem że następnym razem, by to poszło w świat, powinna wejść na mównicę sejmową, podnieść spódnicę, opuścić majtki i pokazać przód a wówczas zostanie sławna na cały świat "po wieczne czasy" jak mówią nasi sąsiedzi Czesi.
Darek2021.10.15 5:39
Takie bydło wpuszczają lewaki do sejmu. Jedna warta drugiej IQ - 0 .
Skrzypek na dachu2021.10.15 4:55
Fronda zamyka forum i komentarze .
Mejer2021.10.14 23:02
Największe pomyleńce to ci co głosowali na tego pustaka.
My limerick2021.10.14 21:21
Jachira to kürwa zdzira co obciąga lachy żydom z al dziezira
Figo Fago2021.10.14 22:13
Pomyśl ""My limerick " > Zamiast tej " łaciny kuchennej " napisał byś -"Jachira polityk totalsów " To samo znaczy . a jak brzmi kulturalnie . A Tuskowi i jego gwardii opinii nie psuje .
Skrzypek na dachu2021.10.14 21:18
Towarzysze jewreje w Polszu! Zaspiewajmy wspolnie hymn naszej kochanej radzieckiej ojczyzny: . . . . . . . . Гимн Советского Союза. . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . Uraaa .... Za Putinu!
Skrzypek na dachu2021.10.15 4:50
Asio podszywaczu , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.10.14 20:53
Pseudoplandemia to wielka medialna sciema , bo zadnej grypy nie ma .
Skrzypek na dachu2021.10.14 20:51
Kowid-19 nie istnieje . Maseczki to glupota .
Skrzypek na dachu2021.10.14 20:49
Pani Klaudia Jachira jest sliczna mloda odwazna i mondra , napewno bedzie z niej przyszly premier PO . Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha .
Skrzypek na dachu2021.10.14 20:45
Pani Marszalek Gosia Kidawa Blonska zapomniala dodac ze Sejm to teatrzyk agitpropki skrajnego debilowatego bolszewizmu .
Filip2021.10.14 20:43
Przypomnę wystąpienie w Sejmie bez trybu Jarosława Kaczyńskiego cytuję: "kanalie, zdradzieckie mordy, zamordowaliście mi brata".... Pragnę przypomnieć, że organizatorem wylotu do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 roku był Jacek Sasin. Bracia Kaczyńscy przed wylotem kilkakrotnie wzywali rząd do nie ingerowania w organizowanie delegacji. Lech Kaczyńscy po incydencie w Gruzji powiedział do Donalda Tuska, że teraz sam będzie decydował o lądowaniach....Gdzie są dowody o rzekomy zamach? Ile pieniędzy zmarnowała podkomisja Antoniego Macierewicza na okłamywanie ludzi?
Figo Fago2021.10.14 22:19
Pan Filip znowu z konopi wyskoczył. ? Nie robił bym tego, mając taką plantację
miki2021.10.15 9:56
Filipku jak już tak cytujesz Prezesa to i zacytuj (przypomnij) co się działo kilka minut przed ? ? ? ano dział się to że z PO posłowie krzyczeli „zadzwoń do brata” więc nie wiem kto by się nie zdenerwował ? ? ? a przechodząc do określenia „zdradzieckie mordy” jak wiadomo samolot rozleciał się w powietrzu z powodu wybuchu …no to mamy do czynienia z zamachem.. i teraz tak w takie zdarzenia pewnie wtajemniczone są na ogół jedna może dwie osoby (do namierzenia przez prokuraturę) a reszta jak zawsze nic by o tym nie wiedziała ale jaki jest problem ? ano taki że PO nie zrobiła uczciwego śledztwa… albo bardziej dosadnie robiła wszystko aby śledztwa nie było …oddanie dowodów stronie postepowania Rosji .. a nasza komisja powstała kilak dni po zamachu (a nie kilaka godzin) gdy Rosjanie już sprzątali wrakowisko to w czym rzecz ? ano w tym że cała PO bierze na siebie odpowiedzialność za nie przeprowadzenie śledztwa (pozorowane śledztwo) więc winę za zamach PO bierze za siebie „W CAŁOŚCI” …tak po prostu …więc wypowiedziane w słusznym zdenerwowaniu pojęcie „zdradzieckie mordy” jest adekwatne do zaistniałej sytuacji i ma sens … stety niestety za bezpieczeństwo prezydenta odpowiada rząd a rząd w osobie Pana Janicekiego który zdjął ochronę za co dostał awans na Generała (inny temat czy ktokolwiek normalny po czymś takim mógł by sobie spojrzeć w Lustro ? ? ? ) jak widać Pan Janicki i reszta PO nie ma z tym problemu to jaski mają gęby ? ano zdardzieckie… tak po prostu… jak byś Filipku „ miał chociaż z 5 szarych komórek to byś tego tematu nie poruszał ale jak widać chyba nawet nie masz tych 5 szarych komórek… ale masz dużo masochizmu aby się tym chwalić ? ? ? może jednak lepie „PO-trupów z szafy” nie wyciągać ? ? ? Ale w PO podobnie nie raz słyszałem w dyskusjach dziennikarskich ten argument z ust posłów PO tępota do potęgi 27 a ich PO-wyborców tępota do potęgi 57 i się nie dziwie Donaldowi co to nie ma planu żadnego na nic tylko ma plan na „bicie piany” ale chyba powoli co prawda jednak społeczeństwo trzeźwieje też dzięki Tuów i dzięki wschodniej granicy … jak to Łukaszenka i Czesi pomogli PiS dość do 40% poparcia… Donald przelicytował za wcześnie odkrył karty …w sumie dobrze…
Skrzypek na dachu2021.10.14 20:41
Brawo Pan Grzegorz Braun bo nikt inny prawde nie powie w Sejmie .
Skrzypek na dachu2021.10.14 20:40
Maseczki to glupota , kto naklada ten idiota .
My limerick2021.10.14 20:12
Jachira to kürwa zdzira co obciąga lachy żydom z al dziezira
ceramik2021.10.14 19:26
Jak mogą nazywać siebie Polakami ci, co wybierają do Parlamentów trzeci, żydowski, dywersyjny sort.
A TA STARA CZERWONA SUKA2021.10.14 19:19
jużsięnie dze,,,dzie so dzieci,,dzie do dzieci z michałowa ..dzie so dzieci z michałowa Pytasz o dzieci te wyskrowane-zamordowane i niewinne w łonach matek Zamilsz czerwona stara su,,,,o
Sylwia2021.10.14 19:10
Byle tak dalej a PiS nie bedzie musiał nic robić
Gertrud2021.10.14 19:15
Palikot i menażeria niczego nie nauczyły?
Grizzly2021.10.14 18:53
Franca!
Rydzeini2021.10.14 18:41
Lokaj Cymański posprzątał he he
Figo Fago2021.10.14 22:26
A może Szanowny "Rydzeini " , ten Cymański okazał swoją kulturę której nadmiaru.wy totalsi nie posiadacie .
normalny2021.10.14 18:28
Wolę Kramsztyka od Rydzyka !
normalny2021.10.14 20:00
Wolę Rydzyka od Jachiry zdziry !
Anonim2021.10.14 18:10
Rabiej to bezdyskusyjnie najnormalniejsza osoba z calej Nowoczesnej. Ta przystawka to jest wylegarnia swirow..
Ix Ypsilon2021.10.14 18:08
Należy, przełożyć przez kolano i przyłożyć kilka ciętych klapsów, aż stringi się porwią. Wtedy komediantka z teatru lalek we Wrocławiu zrozumie, że to nie jest występ kukiełkowy dla dzieci na Placu Teatralnym.
#LivesMatter2021.10.14 18:06
Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz; Maski coraz inne, coraz mylne się zakłada; Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra Przy otwartych i zamkniętych drzwiach. To jest gra! Życie to nie teatr, ja ci na to odpowiadam; Życie to nie tylko kolorowa maskarada; Życie jest straszniejsze i piękniejsze jeszcze jest; Wszystko przy nim blednie, blednie nawet sama śmierć! Ty i ja - teatry to są dwa! Ty i ja!
Wania Antonim2021.10.14 18:03
jedna warta drugiej - kukiełki
i co mi zrobisz Małgosia2021.10.14 18:03
Oni chcą rządzić w Polsce, a we własnej partii nie potrafią? Jachira się dopiero rozkręca. Jutro na mównicy postawi klocka i powie że tak musiała przez pis.
Portofino2021.10.14 17:57
Nigdy jeszcze po jej wyczynach nie zabrał głosu ten, który umieścił ją na listach wyborczych, czyli G. Schetyna.
Japa2021.10.14 22:38
Uwaga trafiona w dychę . Tylko to nie pierwszy przypadek takiego samo kastrowania w PO . Wolę nie myśleć co by się działo po dojściu do władzy tych tolerancyjnych ns chamstwo totalsów