Średnio popularna, niezależna włoska gazeta internetowa „Linkiesta” ogłosiła liderki tzw. Strajku Kobiet, Martę Lempart i Klementynę Suchanow, „Europejkami Roku 2020”. Choć sama gazeta przyznaje, że ma problemy z zapamiętaniem imion polskich działaczek proaborcyjnych, to Marta Lempart tryumfuje.

Jury nagrody „Europejski Roku 2020” postanowiło przyznać tę nagrodę… „protestującym przeciwko wschodnim demokraturom” polskim i białoruskim kobietom. Obok przedstawicielek białoruskiej opozycji nagrodę otrzymał Strajk Kobiet ze swoimi liderkami: Martą Lempart i Klementyną Suchanow.

- „To najpiękniejszy paradoks roku, tak dziwny, że prawdziwy: kobiety, które pozostawiły w Europie w 2020 r. najjaśniejszy ślad, to te, których imiona z trudem pamiętamy” – czytamy we włoskiej gazecie, której redakcja najpewniej niezbyt uważnie przyglądała się wydarzeniom związanym z manifestacjami tzw. Strajku Kobiet w Polsce, które nie tylko narażały na niebezpieczeństwo zdrowie i życie Polaków, łamiąc sanitarne obostrzenia, ale przybierały też formę agresywnych ataków na wszystkich myślących inaczej.

- „Bohaterki niestosujące przemocy, uzbrojone w tabliczki, białe kwiaty i czarne maski z czerwoną błyskawicą. Echo ich słów wolności wykrzyczanych na placach Mińska, Krakowa i Warszawy było głośniejsze niż dźwięk pałek i cisza lokalnych mediów. I dotarło do miast w całej Europie” – pisze dalej jury, udowadniając, że manifestacji tzw. Strajku Kobiet we Włoszech nie obserwowano.

Mimo, że uzasadnienie jury jest kompletnym zaprzeczeniem działań, jakie od dwóch miesięcy podejmuje w Polsce Marta Lempart, ta nie ukrywa radości z wyróżnienia.

- „Brawo Wy! Brawo my!” – tryumfuje aktywistka.

kak/wPolityce.pl