04.01.22, 15:57Fot. screenshot - YouTube (Platforma Obywatelska)

HIT! Tusk łączy aferę taśmową z Pegasusem

W wymianie zdań z Konradem Piaseckim z TVN24 na Twitterze Donald Tusk niespodziewanie nawiązał do afery taśmowej z 2014 roku – jednej z największych kompromitacji Platformy Obywatelskiej, która najpewniej w dużym stopniu przyczyniła się do utraty władzy przez formację Donalda Tuska. Teraz były premier łączy tę sprawę z doniesieniami nt. Pegasusa.

Agencja Associated Press informowała przed świętami, że senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek byli inwigilowani za pomocą systemu Pegasus. Wskazano, że za działaniami tymi mogły stać polskie służby. Opozycja domaga się powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać te informacje.

Do sprawy odniósł się na Twitterze dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, według którego „użycie Pegasusa przez specsłużby mogłoby być idealnym katalizatorem dla porozumienia opozycji+jej wspólnego startu”.

- „Gdyby taka historia wydarzyła się (albo ciągnęła) kilka miesięcy przed wyborami - byłaby potencjalnie tym czym dla sojuszu PiS/SP/PJG była afera podsłuchowa”

- napisał.

Dziennikarzowi postanowił odpowiedzieć sam Donald Tusk.

- „Warto zauważyć, że w obu przypadkach to nas podsłuchiwano. A podsłuchiwali prawdopodobnie ci sami ludzie. Patron też się nie zmienił”

- stwierdził lider PO.

O aferze taśmowej Donald Tusk wolałby jednak najpewniej zapomnieć. W czerwcu 2014 roku tygodnik „Wprost” opublikował pierwsze stenogramy podsłuchanych rozmów, w których uczestniczyli najważniejsi politycy Platformy Obywatelskiej, biznesmeni i urzędnicy. Rozmowy nagrywano w dwóch warszawskich restauracjach od lipca 2013 do czerwca 2014 roku. To właśnie w czasie jednego z tych spotkań ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski mówił o „robieniu laski Amerykanom”. Marek Belka stwierdził natomiast, że „Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa i bardzo eufemistycznie… Ich po prostu nie ma. To ch***, du*** i kamieni kupa”, a ówczesny szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”.

Kilka dni po publikacji tygodnika „Wprost” do siedziby jego redakcji wkroczyli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokurator. Zażądali wydania nośników z nagraniami kompromitującymi rządzących. Kiedy dziennikarze odmówili, funkcjonariusze rozpoczęli przeszukanie. Skończyło się ono szarpaniną, w czasie której do pomieszczenia, w którym próbowano wyrwać laptopa ówczesnemu redaktorowi naczelnemu tygodnika Sylwestrowi Latkowskiemu, weszli dziennikarze innych polskich mediów.

kak/Twitter, se.pl, tvn24.pl

Komentarze

Żyd Po 11..., wieczny nudziarz2022.01.12 15:16
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!
niezależny2022.01.5 9:36
Już nie ma co wymyślać
Dam2022.01.5 8:34
A fronda jak zwykle ma ludzi za idiotów (a patrząc na poparcie dla PISu ma rację) i nie informuje, że Sikorski mówił, że PIS będzie robił laskę Amerykanom i nic z tego Polska nie będzie miała. Nieładnie tak 8-me przykazanie łamać. No i obie sprawy są podobne, w obu przypadkach podsłuchiwano PO, w obu przypadkach korzyść odniósł PIS.
To chyba dobrze2022.01.4 20:15
że służby Rzeczypospolitej obserwują przekrętasów? Zwłaszcza takich co mdleją na widok prokuratora.
Zenek2022.01.5 2:35
Władza jest do utrzymywania porządku, a nie do terroryzowania obywateli. A to, że każda władza szuka sposobu na wyłączność, to my wiemy. Tak robiły np. służby Stalina. Tam każdy z opozycji był warchołem do eliminacji. A gdy opozycję mordowali, to z terroryzowali zwykłych obywateli tak, że na widok zdjęcia Stalina w gazecie ludzie mdleli. Czy myślisz, że to jest dobry kierunek dla Polski?
niemieckie scierwo tusk2022.01.4 20:08
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych …niemieckie fekalia znow smierdza..
Filip2022.01.4 23:38
Poszukaj sobie forum dla upośledzonych umysłowo, znajdziesz tam osoby na twoim poziomie intelektualnym! Masz IQ goryla albo szympansa! :)
Z dziejów pislandii...2022.01.4 18:04
27 lat temu (1 stycznia 1995) przeprowadzono denominację złotego w stosunku 10 000:1 (100zł = 1grosz) - Po zakończeniu rządów złodziejskiej ekipy pazernych miernot naszego prezesa kaczalnika pewnie trzeba będzie zorganizować następną...
Z dziejów pislandii...2022.01.4 17:55
Będąc związanym z PiS można w krótkim czasie mieć wybudowany dwór z "dotacji społecznych", można w szybki sposób awansować z kaprala na pułkownika, można zarządzać spółkami nie mając zielonego pojęcia o zarządzaniu, gospodarce i ekonomi, można zostać attache w obcym kraju nie znając języka i nie mając właściwego wykształcenia, można zostać ministrem po ogólniaku, można być autorytetem prawa ledwo co je zdając, można.....oczywiście, że można, bo Polska PiS to czysta kpina z państwa. Kumoterstwo, patologia, dewiacja.
Anonim2022.01.4 17:14
Kogo szpiegowały służby Donalda Tuska? na YT
olo2022.01.4 17:07
Obyśmy w 2022 r. zwalczyli dwie zarazy : pis i covid !!!!!!!
olo2022.01.4 18:16
Obyśmy w 2022 r. zwalczyli dwie zarazy : tuska i covid !!!!!!!
Anonim2022.01.4 18:39
Żałośnie kończy swój żywot demokracja, bez odrobiny godności odchodzi na śmietnik historii. Czym odznaczy się na kartach dziejów nasza epoka? Uważam, że : Prostactwem, histerią, hipochondrią, a przede wszystkim niewyobrażalną, wręcz bezdenną głupotą...
alfa2022.01.4 16:59
beta
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.4 16:52
Wstyd! Kierowca Kaczyńskiego przyłapany. Za to grożą surowe kary. Łącznie 1100 zł i 10 punktów karnych może kosztować rajd po Warszawie kierowcę Jarosława Kaczyńskiego. Limuzyna z prezesem PiS znacznie przekraczała prędkość i nie zatrzymała się na znaku "stop". Kolejnych wykroczeń drogowych miał dopuścić się kierowca drugiego samochodu eskortującego Kaczyńskiego.
Foster2022.01.18 20:36
..a pisali, że to Tusk kierował pierwszym z tych samochodów. Kto by przypuszczał, że Kaczyński zrobił sobie wyścigi na ulicach Warszawy.
robaczek2022.01.4 16:51
DZIEKI PIS .......................... WROCIL PRL ............................... kazdy kto popiera tych powiatowych cwaniaczków jeszcze bedzie płakał w poduszke............................BEDZIE Z WAS SZYDERA JAK Z KOMUCHOW ............ czyli tez z was ;] ;];];];];];];
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.4 16:50
Jak politycy PiS mają odpowiadać w sprawie Pegasusa? Wyciekła instrukcja. Politycy PiS mają podważać wiarygodność ostatnich doniesień medialnych na temat systemu Pegasus, odsyłać dziennikarzy do oświadczenia rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych oraz deklarować, że nie będą wpisywali się w linię obrony Romana Giertycha – wynika z wewnętrznej instrukcji, do której dotarła Wirtualna Polska.
PILNE!!!!!!!🧨🧨🧨🧨2022.01.4 16:49
Stopy procentowe w Polsce znowu w górę🧨🧨🧨🧨🧨……….🧨🧨🧨
Zimny Lech2022.01.4 16:52
No to świeć Panie tym, którzy mają kredyty. Ja na szczęście nie mam.
alfa2022.01.4 16:59
beta
O, rany2022.01.4 16:49
To na tych taśmach jest jak Mateusz Morawiecki mówi: „Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zaріerdalać za miskę ryżu”.
Dokładni tak mówił.....2022.01.4 18:02
Morawiecki to wizjoner. Pamiętacie co mówił w restauracji Sowa i Przyjaciele. ,,Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej służba zdrowia będzie za darmo kur*wa. . Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania, maja zapie*rdalać za miskę ryżu” --- Trzeba o tym przypominać codziennie, bo "wyznawcom" jakby się zapomniało…
SZOK!!! ORKA!!! MASAKRA!!!2022.01.4 16:35
Nie ma żadnych podsłuchów - jest TECHNIKA OPERACYJNA (Cezary Trotyl Gzyms tak to nazywa).
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.4 16:35
to na tych taśmach szMateusz M. mówił "Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap…ać za miskę ryżu" i jak widać to swoje motto jako premier realizuje...
YORK2022.01.4 16:32
Do bagna z tym dziadem.
Klapaucjusz2022.01.4 16:25
HIT czyli Historia i Teraźniejszość ministra Czarnka. Niech się dzieci uczą w szkołach, że w podsłuchiwanie polityków w Polsce to historia i teraźniejszość.
astm.2022.01.4 16:22
Znowu wasal niemiecki głosi fałszywą propagandę.
Anonim2022.01.4 16:17
Absolwentowi historii. Wybitnemu znawcy mowy wiązanej dedykuję : Nadejdzie wkrótce taki dzień, że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień, lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł, nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie! Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,kelthuz,dzien_sznura_1.html
Michał Jan2022.01.4 16:59
𝗞𝗲𝗹𝘁𝗵𝘂𝘇 (alternatywna pisownia: Kel'Thuz, znany również jako Tomasz Paweł Czapla) - wojownik z Kielc, bard wolności, satyryk (ale niestety nieśmieszny), twórca hymnu Kongresu Nowej Prawicy. Przepowiedział Dzień Sznura. Nienawidzi wszystkich.