31.12.13, 18:47Fot. Free Digital Photos

Holandia wprowadza równościowe lojalki

1 stycznia w Holandii rusza pilotażowy program zobowiązujący imigrantów do podpisywania lojalek czyli dokumentu będącego zwięzłym spisem wartości i zasad, których podpisujący zobowiązuje się przestrzegać. Osoby chcące zamieszkać w tym kraju będą musiały podpisać się pod zdaniem:

„Wszyscy mają te same prawa i obowiązki: mężczyźni, kobiety, homoseksualiści, heteroseksualiści, wierzący, niewierzący itd.”

- Dokument nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi - zapewnia „DGP” Ivar Noordenbos z biura prasowego ministerstwa pracy. Krytycy tej propozycji podejrzewają jednak, że dokument jest pierwszym z kroków na drodze do wprowadzania ograniczeń na rynku pracy.

Ab/pch24.pl/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.12.31 19:06
U nas też kiedyś królowie elekcyjni musieli zaprzysiąc pacta conventa razem z postanowieniami Konfederacji Warszawskiej o tolerancji religijnej. Schamieliśmy bardzo od tamtego czasu.
anonim2014.01.1 13:14
@Hitch "to nie jest dyskryminacja, to jest warunek wjazdu do Holandii" To nie jest warunek wjazdu do Holandii, tylko zamieszkania tam. Wjechać mogę sobie w każdej chwili, bez dokumentów i konieczności podpisywania czegokolwiek. Strefa Schengen się kłania.
anonim2014.01.1 21:18
hehe dobro..wolność,pitu,pitu śmierdzi coraz bardziej w tej zaplutej EU-ropce totalniackim "wolność, równość, braterstwo, albo ŚMIERĆ"