"Kierownictwo Zjednoczonej Prawicy ustaliło strukturę przyszłego rządu; potwierdzono też rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera"-poinformował po spotkaniu władz Zjednoczonej Prawicy wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel. 

Po południu w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zebrało się kierownictwo partii Jarosława Kaczyńskiego, a także- liderzy dwóch innych ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: Porozumienia i Solidarnej Polski. 

Spotkanie trwało ok. czterech godzin. Jaki jest wynik?

"Zakończyło się spotkanie Rady Koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy, czyli prezydium Komitetu Politycznego PiS poszerzonego o kierownictwa partii koalicyjnych. Rada potwierdziła swoją wolę i gotowość do kontynuacji wspólnej pracy w oparciu o założenia programowe programy Zjednoczonej Prawicy"-powiedział Fogiel w rozmowie z dziennikarzami. Polityk ujawnił ponadto, że Rada potwierdziła rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera w nadchodzącej kadencji parlamentu, a także „ustaliła strukturę przyszłego rządu”.

"Inne komunikaty będzie przekazywał już pan premier Morawiecki w ramach tworzenia rządu"-dodał Radosław Fogiel. Dopytywany o to, kiedy poznamy personalia nowych ministrów, wicerzecznik PiS wskazał, że „w przeciągu najbliższych dni”. 

„Są duże szanse, że w przyszłym tygodniu. Przed świętami jednak bym tak nie szarżował”-odpowiedział Fogiel na pytanie, czy będzie to w przyszłym tygodniu.

yenn/PAP, Fronda.pl