14.12.15, 12:40

Ile zarabiają Polacy? Niedużo...

Jak się okazuje, w naszym kraju nie ma zbyt wielu grup zawodowych, których przedstawiciele mogą się cieszyć naprawdę godną pensją.
 
Bardzo wiele grup zawodowych nie osiąga dochodów większych niż 4 tysiące złotych – wynika z raportu Work Service dla radiozet.pl.

Wedle raportu najsłabiej zarabiającą grupą zawodową są sprzątaczki, które co miesiąc dostają średnio 1286 złotych. Tylko odrobinę więcej zarabiają kasjerzy, których wynagrodzenie to nieco ponad 1400 złotych.

Natomiast średnie zarobki programistów to już 6 252 złote.

Największymi pensjami mogą pochwalić się lekarze specjaliści – ok. 11 tysięcy złotych – profesorowie medycyny (38 921 zł) i prezesi spółek giełdowych (34 293 zł).

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.12.14 14:05
Niestety, nie każdy może być prezesem banku, nie każdy jest lekarzem czy prawnikiem. Ale każdy może i powinien się rozwijać żeby nie stać w miejscu i móc po jakimś czasie zmienić pracę i zarabiać więcej. Potrzeba czasu, chęci, starań i wytrwałości a nie pobożnych życzeń i narzekania.
anonim2015.12.14 16:58
Ile zarabiają Polacy? Niedużo? I bardzo dobrze. To dlatego, że ciągle wybierają nieudaczników do parlamentu. Może w końcu ich to czegoś nauczy.
anonim2015.12.14 19:11
Z lekarzami jak zwykle przekłamują. Pensja lekarza specjalisty w warszawskim szpitalu wynosi ok 4 tys brutto - średnia krajowa. Tylko w Polsce lekarzy zmusza się do pracy ponad etat na kilku (a czasem więcej) w miesiącu dyżurach całodobowych - stąd nadgodziny i dodatkowe zarobki. Problem w tym ze trzeba mieć jeszcze czas na naukę i rodzinę a zazwyczaj osoby, które nie chcą tak dużo dyżurować a nawet nie pozwala na to sytuacja zdrowotna czy rodzinna to są do dyżurów zmuszane i to w dużych ilościach. Naprawdę nie ma czego zazdrościć.