13.09.19, 19:20fot. freeimages

Indie. Hinduiści zdewastowali katolicką szkołę

Grupa 500 radykalnych bojowników hinduistycznych zaatakowała w ostatnich dniach szkołę prowadzoną przez jezuitów, w położonym we wschodnich Indiach stanie Jharkhand. Z powodu dużych zniszczeń placówka cały czas pozostaje zamknięta. Policja i lokalne władze nie podjęły do tej pory żadnych konkretnych działań wobec agresorów.


Sekretarz szkoły im. św. Jana Berchmansa, ks. Thomas Kuzhively poinformował, że do napadu podszło po sprzeczce między uczniami. Na teren szkoły wtargęła grupa napastników z kijami, łańcuchami, metalowymi narzędziami, nożami oraz pistoletami. Wkroczyli na teren internatu poważnie raniąc dwóch uczniów. Następnie zagrodzili drogę karetkom pogotowia, które chciały zawieść poszkodowanych do szpitala. Zostali oni przetransportowani dopiero przez policję.

Napastnicy również dopuścili się aktów molestowania seksualnego oraz przemocy wobec uczennic oraz żeńskiego personelu szkoły. W wyniku ataku zostały wybite szyby w oknach, zniszczono dekoracje, urządzenia elektryczne, pojemniki na odpady, oraz system nagłośnieniowy. Po zdewastowaniu szkoły, tłum dokonał aktów wandalizmu także w internacie. Zabrano pieniądze przechowywane w kasetach oraz telefony komórkowe.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji próbowali powstrzymać agresorów, ale zostali obrzucani kamieniami. Grupa bojowników wywróciła także jeden z samochodów policyjnych. Po czterch godzinach grupa rozbiegła się po okolicy.

Szkoła złożyła doniesienie wskazując na 26 uczniów, którzy przewodzili grupie napastników. Straty wyliczono na 1,5 mln rupii. Dyrekcja szkoły wezwała władze do podjęcia konkretnych działań. Zwrócono się w tym celu do administracji sądowej, władz szczebla lokalnego oraz premiera stanu Jharkhand, a także do przewodniczącego krajowej komisji praw człowieka oraz przewodniczącego komisji ds. mniejszości, aby wpłynęli na pociągnęcie do odpowiedzialności sprawców napadu.

bsw/Krzysztof Bronk - Vaticannews.va

Komentarze

Darek2019.09.14 10:44
Wśród hinduskich patriotów słychać było okrzyki: - Ręce precz od naszych dzieci! - Nie chcemy tu wędrownych gwałcicieli! - STOP seksualizacji naszych dzieci w katolickich szkołach! Innym zaś nie podobało się że przybysze namawiają ich dzieci i ich samych do jedzenia ludzkiego mięsa i picia ludzkiej krwi. Reszta broniła się po prostu przed zanieczyszczeniami kulturowymi. Podobno po wszystkim dezynfekowano ulice po zanieczyszczeniach kulturowych tych katolickich zboczeńców.
RHQQ22019.09.14 10:40
Bo ci jezuici to byli wędrowni gwałciciele! Bardzo dobrze zrobili, czekoladę im wysłać zamiast takie obraźliwe teksty pod adresem hinduskich patriotów pisać!
Gnostyk2019.09.14 0:35
To był akt najwyższego indyjskiego patriotyzmu. To była usprawiedliwiona walka z obca kulturą i obcą zupełnie religią. Prawdziwy Hindus, prawdziwy indyjski patriota nie może być katolikiem. Nauczanie katolicyzmu to akt wojny wypowiedziany indyjskiej kulturze, tradycji i religii przodków. To dzięki hinduizmowi obywatele Indii zachowali swoją tożsamość i wolność. Nawet jak ktoś jest katolikiem musi przyznać, że bez Hinduizmu nie byłoby Indii. Katolicy w Indiach są relatywnie nieliczni. Wobec tego muszą siedzieć cicho i dostosować się do woli większości. A ta wola jest taka, że z katolicyzmem nie wolno się obnosić. Na tym polega demokracja przecież. Chałaśliwa mniejszośc katolicka nie może narzucać swoich przekonań większości społeczeństwa...ufff chyba wszystko najważniejsze...napisałem. Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to niech mnie uzupełni...
Gnostyk2019.09.14 0:38
Hałaśliwa...tak czy inaczej Indie dla Hindusów!
kt2019.10.10 7:25
To też sie tam wynieś czym prędzej, przecież Indie to kraj gnozy.
violencja2019.09.14 0:03
Do adwersarzy / Katolik i Naczelny/: Nie chcemy tego , ale nie w ten sposób , nie lubimy przemieszczać się z gałęzi na gałąż.Poniatno? Bardziej modlitwa , wielu z nas to robi.Poniatno? Nie niszczeniem i ranieniem i gwałceniem. O Różańcu do granic Towariszcze zabyli??? Dobrze , już nie będę się wyzłośliwiać. Wszyscy , wszyscy wyrośliśmy i ukszałtowaliśmy się tutaj , w Europie , chrześcijańskiej . I myślę , że nam wszystkim jest bliższy człowiek zacny , godzien szacunku/dla katolika święty, ale wszyscy wyczuwamy o co chodzi.Natomiast w Indiach święte są krowy ...no cóóóóóóż ...mądremu dość. Jeśli krowy są święte to i działania dziwne.
anonim2019.09.14 9:25
Tylko niepełnosprawni nie są godni szacunku, kiedyś o tym pisałaś, co obłudna krowo? Jakie se dziecko matka urodziła na takie ma łożyć? Ty nie masz zamiaru pomagać, bo jak sobie chłopa genetycznie upośledzonego na ojca dziecka wybrała to jej sprawa? Tak rozmodlona hipokrytko? Tamtym wpisem poniżyłaś siebie i niepłenosprawnych, wszystkie te dzieci z ZD, uszkodzone po porodzie, niedotlenione, porzucone przez rodziców, a który ty krowo rozmodlona masz w doopie. Taka z ciebie katoliczka jak ze mnie Hindus.
Urszula2019.09.14 19:21
To dewotka. I wszystko w temacie.
Naczelny2019.09.13 20:41
Ale o co wam chodzi, hindusi nie chcą obcej ideologii, przecież tak to chwalicie.
Katolik2019.09.13 20:01
WY TAK TU ZACHWALACIE USUWANIE ELEMENTU OBCEGO KULTUROWEGO, TO POWINNIŚCIE POCHWALAĆ INDIE. TAM NIE CHCĄ CHORYCH RELIGII ŻYDOWSKICH, NIE WAŻNE CZY ISLAMU, JUDAIZMU CZY ISLAMU. Powinniśmy z nich brać przykład, dbać o własną kulturę, historię i o nasze dziedzictwo..