28.03.14, 15:15Flaga Rosji, fot. Wikipedia

Instrukcje z Kremla, jak pisać o Ukrainie

Barabow napisał na Twitterze, że „takie instrukcje rozdają” gdy przygotowują w telwizji ostateczny program. Dokument, który opublikował, obejmuje okres od 26 marca do 6 kwietnia.

Tytuł jednej ze stron materiału to „przygotowując programy”. Rosyjski dziennikarz, który przygotowuje program o Ukrainie, musi trzymać się kilku wytycznych.

Przede wszystkim podkreślać atmosferę bezprawia i chaosu. Wzrasta przestępczość, ukraińskie MSW jest przestraszone, za chaos odpowiadają autorzy „Majdanu”.

Po drugie dziennikarze mają twierdzić, że ukraińska gospodarka jest na skraju bankructwa. Nie ma szans na poprawę, wzrosną koszty życia i opłaty za media.

Należy też wskazywać, że polityczni liderzy będą brutalnie walczyć o władzę.

Ciekawe, czy podobne instrukcje otrzymują niektórzy z polskich dziennikarzy i polityków?

pac/niezależna.pl

Komentarze

anonim2014.03.28 15:55
"Ciekawe, czy podobne instrukcje otrzymują niektórzy z polskich dziennikarzy i polityków?" Oczywiście, że otrzymują, np. takie, że: Ukraina wkracza na drogę demokracji, Janukowycz nie był żadnym wybranym demokratycznie prezydentem tylko dyktatorem, wszystkie nieprzyjemne sytuacje na Ukrainie to sprawka rosyjskich agentów, obecne władze nie pławią się w luksusie jak Janukowycz, np. taka Tymoszenko to prawdziwa ascetka jeszcze bardzo chora i prześladowana, Majdanu oczywiście nikt z zewnątrz nie popierał, żadnego groźnego nacjonalizmu na Ukrainie nie ma a całe zło to wina Putina-Hitlera etc. etc. etc.
anonim2014.03.28 15:58
AirWolf Jak widać po twoim wpisie, twoja instrukcja to- wykpiwać informacje o instrukcjach.
anonim2014.03.28 16:00
"rozgłaszać, że to wina pilotów" to także jak pamiętamy była instrukcja
anonim2014.03.28 16:05
Ja to z jednego się ciesze, że Putin się rozwiódł, bo nie wiem czy dałbym radę po raz drugi dowiadywać się o tym że jak rosyjski barbarzyński Hitler nieludzko podbija Krym to jego cyniczna i bezduszna żona robi w tym czasie zakupy w paryskich butikach (obowiązkowy element z zachodnich instrukcji ostatnio opisywano Asma Assad).
anonim2014.03.28 16:43
Moja instrukcja rusofobiczna jest prosta. Bolszewicy goniąc moich przodków spod Mińska (dzisiaj Białoruś), gdzie zostawili naprawdę pokaźny majątek spowodowali u mnie nieuleczalną alergię na Rosję...