24.12.16, 12:29Fot. screen z TVP INFO

Internauci zebrali 700 tys. zł dla rodziny Łukasza Urbana!

Zbiórka uruchomiona przez brytyjskiego kierowcę ciężarówek Davida Duncana przeszła najśmielsze oczekiwania. W niecałe pięć dni udało się zebrać ponad 130 tysięcy funtów, czyli 700 tys. złotych.

Podczas poniedziałkowego zamachu w Berlinie zginął 37-letni Polak Łukasz Urban. Kierowca porwanego przez terrorystów TIR-a był pierwszą ofiarą tego dramatycznego wydarzenia. Do ostatniej chwili walczył z terrorystą i próbował zmienić tor jazdy ciężarówki aby uratować jak najwięcej osób.

W wyniku zamachu zginął nie tylko on, ale także 12 innych osób, a 48 zostało rannych. Żona i 17-letni syn kierowcy przeżyli ogromną tragedię i znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Historia ta poruszyła też brytyjskiego kierowcę ciężarówek David Duncan, który uruchomił specjalną zbiórkę pieniędzy dla bliskich Urbana. Na stronie internetowej Go Fund Me zebrano już ponad 130 tysięcy funtów, czyli prawie 700 tysięcy złotych.

W zbiórce wzięło udział ponad 8 tysięcy internautów. Początkowo celem zbiórki było zgromadzenie 10 tys. funtów, czyli 50 tysięcy złotych.

emde/tvp.info