Były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski w 2001 r. udzielił wywiadu, w którym radził rodakom... jak pić w sylwestra. "Najgorzej, gdy człowiek się budzi pierwszego stycznia i nawet nie wie, że to już Nowy Rok"- mówił Kwaśniewski w rozmowie z "Gazetą telewizyjną". Różne portale przypominają dziś ten ciekawy wywiad. 

Mimo iż były prezydent niedawno ogłosił, że "nie pije już wódki i żadnych mocnych alkoholi", to przez lata był "gwiazdą" memów internetowych. Podczas swojej prezydentury Kwaśniewski zaliczył kilka bardzo dziwnych zachowań, które tłumaczono później np. "pourazowym zespołem przeciążeniowym goleni prawej". Byłej głowie państwa zarzucano zamiłowanie do wysokoprocentowych trunków. 

Przed sylwestrem 2001/2002 Aleksander Kwaśniewski udzielał Polakom rad, jak bawić się w sylwestra. Z rozmowy z "Gazetą telewizyjną", której przedruk wciąż dostępny jest w archiwum Prezydent.pl, możemy dowiedzieć się, czy-i jak- pić w ostatnią noc roku. 

"Przede wszystkim szampan - jako trunek rytualny - musi być. Może go być niewiele, ale musi być dobrej jakości, przestrzegam przed tanimi podróbkami, bo to może być zbrodnia na własnym organizmie"- podkreślał ówczesny prezydent. Aleksander Kwaśniewski radził również, aby przed wyjściem na zabawę koniecznie coś zjeść, posiłek nie musi być duży, ale ważne, aby był pożywny. 

"Może się okazać, że w atmosferze sylwestrowej nie będzie czasu na jedzenie"- wyjaśnił. Co jest najważniejsze? Zdaniem Kwaśniewskiego, „kontrolowanie się".

"Panowie miewają, niestety, taką tendencję, że najpierw przyspieszają tempo, bo kończy się stary rok, potem przyspieszają, bo zaczyna się nowy rok, a kończy się to zawsze fatalnie"- przestrzegała głowa państwa 17 lat temu. Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że w sylwestra najlepiej zrezygnować z mocnych alkoholi i zdecydować się raczej na "long drinki", gdyż wtedy łatwiej się kontrolować. 

"Najgorzej, gdy człowiek się budzi pierwszego stycznia i nawet nie wie, że to już Nowy Rok"-przekonywał prezydent.

yenn/Polsat News, Fronda.pl