20.08.14, 07:07Iran uratuje chrześcijan z Iraku? (fot. Wikipedia)

Iran uratuje chrześcijan z Iraku?

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji Iran przygotowuje się do znacznego militarnego wsparcia rządowych sił Iraku. Jak podaje portal „Iraqi News”, Iran mobilizuje czołgi i ciężki sprzęt należący do Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, mając na celu koncentrację sił w północnym Iraku i wspomożenie szyickiej większości tego kraju przeciwko siłom Państwa Islamskiego.

Anonimowe źródło informuje, że siły Iranu przemieszczają się w konwoju by przejść iracką granicę. Iran miałby wesprzeć przede wszystkim Kurdów, którzy od dłuższego czasu toczą z amerykańską pomocą ciężkie walki z Państwem Islamskim. Niedawno odniosły pierwszy istotny sukces, odbijając strategicznie ważną Tamę Mosulu.

Władze Iranu miały już nawet obiecać mieszkańcom północnych regionów Iraku, że wypędzą bojowników Państwa Islamskiego z tych terenów.

pac/iraqinews

Komentarze

anonim2014.08.20 7:23
Nie ma takiej opcji. Za dużo kasy w niego wpompowali. Będzie napierdzielanka prze kilka ładnych lat. Albo się wykrwawią albo komuś naprawdę odbije i będzie... KABUM!
anonim2014.08.20 7:29
Skąd państwo Islamskie ma broń, wojna dużo kosztuje. Odetnijcie wszelką pomoc dla nich a będzie można z nimi wygrać.
anonim2014.08.20 12:37
Muzułmanie zaczynają się żreć między sobą? To dla chrześcijan dobrze. Może nastąpić CHWILOWA ulga i, być może, możliwość ucieczki.