24.06.21, 10:15Fot. via: Pixabay

Irlandia: Lekarze powiedzieli, że ich dziecko ma wadę. Po aborcji okazało się, że było kompletnie zdrowe

Irlandzcy rodzice dowiedzieli się od lekarzy, że ich dziecko ma „śmiertelną nieprawidłowość embrionalną”. Zdecydowali się na aborcję. Jednak po zabiciu dziecka okazało się, że było ono kompletnie zdrowe. Sprawa trafiła do sądu.

Uchylenie 26 VI 2018 roku przez irlandzkich wyborców ósmej poprawki, która zabraniała aborcji, zbiera swoje krwawe żniwo. Byli tacy, którzy zezwolenie na mordowanie nienarodzonych świętowali jako radosną okazję. Tymczasem, jak pisze Jonathon Van Maren z „Life Site News”, „pro-liferzy ostrzegali, że reżymy aborcyjne mnożą niewyobrażalną rozpacz i potworności. Wskaźniki aborcji zawsze idą w górę; dzieci z zespołem Downa zawsze są zabijane, ponieważ są niechciane; zawsze popełnia się barbarzyństwo przeciwko dzieciom nienarodzonym. Aborcja to krwawa sprawa”.

Publicysta dodaje, że „proroctwa ruchów broniących życia niestety się spełniają. Irlandzki wskaźnik aborcji stopniowo rośnie. Dokonuje się aborcji dzieci w późnym okresie ciąży. I oczywiście popełnia się błędy. Śmiertelne błędy. błędy na zawsze”. Przykładem jest pozew sądowy, jaki wnieśli Rebecca Price and Patrick Kiely z Dublina, gdy się okazało, że ich synek, na którego aborcję się zdecydowali, był zdrowy. W czerwcu tego roku w Sądzie Najwyższym Irlandii oskarżeni przyznali się do winy.

Irlandzka para dowiedziała się o ciąży w wigilię Bożego Narodzenia 2018 roku. 21 II 2019 doradzono im w czasie badania ultrasonograficznego w Merion Fetal Health Clinic, by wykonali kolejne testy, by sprawdzić, czy ich dziecko nie ma zespołu Downa lub Edwardsa. Tydzień później poinformowano ich, że ich nienarodzony syn ma zespół Edwardsa. Kolejne badanie w szkockim szpitalu potwierdziło wcześniejszą diagnozę. Stwierdzono, że ich dziecko nie jest zdolne do przeżycia.

„Mogli wykonać kolejne badanie – badanie kariotypu – ale powiedziano parze, by nie czekała na wyniki i przeprowadziła aborcję”. Chłopca zabito 14 marca 2019, w piętnastym tygodniu ciąży, w Państwowym Szpitalu Położniczym. Jednak już po aborcji rodzice dowiedzieli się, że ich syn był „doskonale zdrowy”. Rodzice złożyli pozwy sądowe przeciwko szpitalowi i tym, którzy doradzali im aborcję.

22 czerwca portal „Gript” poinformował, że zarówno Państwowy Szpital Położniczy, jak i wszyscy pozostali oskarżeni, przyznali się do winy. Teraz sąd musi ustalić odszkodowanie. „Ale jaka może być cena za martwego syna?” – pyta publicysta.

Van Maren zauważa, że gdyby nie uchylenie ósmej poprawki do Konstytucji, chłopiec dzisiaj by żył. „VIII poprawka chroniła małych chłopców, takich jak Christopher Joseph Kiely, a kiedy teraz usunięto tę ochronę, są oni ofiarami eugenicznych lekarzy, przerażonych rodziców i lekarskiej niekompetencji. (...) Christopher miał prawo do życia niezależnie od stanu zdrowia. Irlandzkie społeczeństwo zagłosowało za uchyleniem tego prawa. On i wiele innych ukochanych dzieci zapłaciło cenę”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Medyk2021.06.24 15:14
Na żartach się nie znali ?
Mariusz2021.06.24 15:01
Siostry gwałcone na misjach. W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport. Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maura O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
znam to osobisci2021.06.24 13:55
kolezanka urodzila zdrowa corke po blednej diagnozie ginekologa w szpitalu uniwesyteckim w Essen
To jest bardzo częsty przypadek2021.06.24 13:10
Setki "śmiertelnie chorych" dzieci po narodzeniu okazywały się zupełnie zdrowe i normalne pod każdym względem.
Po11...MaxFiend...pathetic old jew fuck2021.06.24 12:50
A co to jest ta tzw. "słuszna sprawa" wg. "prof. dr" Hertrich-Woleńskiego? - - - To tak jak z aborcją, CYT.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Aborcja JEST DOBREM a zboczenie jak homoseksualizm jest SŁUSZNĄ SPRAWĄ"! - - - - Co te dwa hasła mają ze sobą wspólnego? - - - - Zniszczyć KK, historie Polski, tradycyjną rodzinę, zniszczyć kraj! . . . Bolszewizm inaczej, CEL ten sam! . . . Światowe żydostwo o tym marzą od stuleci z czystej NIENAWIŚCI do KK, ale tylko KK. . . . Żaden sekret!
MaxFiend2021.06.24 12:42
Matka miała wybór i tak zdecydowała. Jej prawo.
Anonim2021.06.24 13:15
Decyzja jest wtedy, gdy nie jesteś wprowadzany w błąd. Inaczej to ten ktoś decyduje.
MaxFiend2021.06.24 15:51
Bzdura. Mogła nawet wtedy odmówić albo zrobić weryfikację badań gdzie indziej. Wybrała łatwiejsze rozwiązanie. Nikt jej do tego nie zmusił, ale skoro podjęła decyzję pod wpływem błędu lekarskiego, to może teraz domagać się wysokiego odszkodowania i powinna je bezwzględnie dostać.
matis892021.06.24 11:57
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Foster2021.06.24 11:38
Nie przesadzajcie. To jeszcze o niczym nie świadczy.
Anonim2021.06.24 12:21
Ile było takich przypadków, gdy rodzice nie "pękli" i urodziło się zdrowe dziecko. Wypytaj wśród znajomych, a zdziwisz się, ilu takich ludzi mogło nie przeżyć zadufania w sobie lekarzy.
MaxFiend2021.06.24 12:50
Bo to decyzja rodziców a nie lekarzy. Oni ponoszą konsekwencje.
Anonim2021.06.24 13:16
Decyzja jest wtedy, gdy nie jesteś wprowadzany w błąd. Inaczej to ten ktoś decyduje
MaxFiend2021.06.24 15:53
Decyzja jest indywidualna, nawet jeżeli podjęta z błędnych przesłanek. Była możliwość weryfikacji badań. Nikt nikogo do niczego nie może zmusić.
Anonim2021.06.25 4:29
Presja psychiczna, zastraszanie, manipulowanie ludźmi przez przedstawienia sytuacji jako beznadziejnej i powoływanie się na Autorytet Nauki to jak najbardziej zmuszanie.
MaxFiend2021.06.25 7:34
Bredź dalej. Nikt nikogo nie może do niczego zmusić wbrew jego woli. Jeżeli ulegli jakiejś presji, to wyłącznie przez własną ignorancję, głupotę, nieświadomość i wygodnictwo. Dlatego o tym jak postępować w życiu z takimi dylematami obowiązkowo powinno się uczyć w szkołach na normalnych lekcjach etyki.
janek2021.06.24 11:09
Tyle w mediach o aborcji jako metodzie planowania rodziny i świadomego macierzyństwa. To jest raczej przejaw nieświadomego/wymuszonego macierzyństwa, często wpadki, gwałtu, kazirodztwa, pedofilii. Prawdziwe świadome macierzyństwo to nawet jeszcze nie badania prenatalne płodu (bo te wykrywają już gotowe choroby), ale badania genetyczne współmałżonków starających się o dziecko - wykonywane przed zajściem w ciążę. Można oszacować ryzyko rozwoju u dziecka chorób genetycznych, ktore dziedziczy się po ojcu i matce. Właśnie takie badania powinny być finansowane z Nowego Ładu dla małżeństw, by mogli podjąć świadomy wybór o zajściu w ciążę i urodzeniu zdrowego dziecka lub adopcji. O tym trzeba mówić i wspierać - sfinansować z Nowego Ładu. Ilu tragedii byśmy uniknęli, nieszczęść i cierpień dzieci i rodziców. Natomiast ciągle tylko gada się o tych badaniach prenatalnych, które de facto prowadzą często do decyzji o aborcji. W przypadku badań genetycznych przed ciążą można by tego uniknąć. https://zdrowegeny.pl/badania-przed-ciaza
Izydor2021.06.24 10:59
Idąc tropem tej katoprawackiej "logiki" trzeba zakazać operacji serca bo zdarzają się błędy lekarzy w wyniku których pacjent umiera.
Anonim2021.06.24 11:31
Katoprawacka ideologia nie wyklucza aborcji, zwłaszcza w przypadku dzieci księży i prawicowych polityków, wtedy działa argument: "Pan rozumie, to jest absolutnie wyjątkowa sytuacja..."
Kik2021.06.24 11:41
Jeżeli twoja lewacka logika doprowadziła cię do takich wniosków, to znaczy że po drodze zmyliłeś trop. Musisz zacząć tropić od nowa.
MaxFiend2021.06.24 12:51
Akurat tutaj ma całkowitą rację.
Anonim2021.06.24 10:58
To zdjęcie jest tak debilne, że ja nie mam pytań xD weźcie może znajdźcie jakieś na którym lekarz w zakrwawionym kitlu rozcina ciążowy brzuch piłą łańcuchową, albo przywiązuje do niego granat. Będzie jeszcze bardziej dramatycznie.
Izydor2021.06.24 11:08
Może katolicki evergreen czyli noworodki w blenderach?
Darek2021.06.24 10:47
zwierzęta np ptaki wyrzucają ze swoich gniazd potomstwo chore lub słabe, a więc i my również róbmy tak jak zwierzęta zabijajmy słabych, chorych i nie potrzebnych. Popierający aborcję głoście swoje słowo abyśmy wszyscy w europie brali przykład ze zwierząt...
Anonim2021.06.24 10:52
Nie kumam. To branie przykładu z natury w końcu jest złe czy dobre? Bo jak mowa o homoseksualizmie, to prawaki pierwsze drą mordę że "panie w naturze tego nima" (co jest oczywistym kłamstwem).
Darek2021.06.24 11:49
Jeśli mnie nie zrozumiałeś to chcę wyjaśnić o co mi chodzi postaraj się być obiektywny a nie od razu oceniać: ja widzę różnicę między zachowaniem człowieka a zachowaniem zwierzęcia, i że każdy człowiek jest ważny bez względu na wygląd, poglądy czy pochodzenie. Pisząc to widzę że narzuca się sposób myślenia, a ci którzy tak krzyczą o wolność mają chyba na myśli samowolę a nie wolność (a tu różnica jest biegunowo różna), zobacz jeśli ktoś ma inne zdanie natychmiast jest zakrzyczany, oskarża się go o różne „ ……fobie”, porównuję do …………. (sam zobacz na forach), najlepiej jak by się gdzieś schował bo po co taki człowiek, inny jakieś ma dziwne poglądy lepiej niech siedzi cicho i kto tu jest kim?. Musimy sbie zdawać sprawę z naszej odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, brać na swoje barki skutki naszych czasem błędnych decyzji. Teraz zastanów się nad tym co proponują zwolennicy aborcji, eutanazji?
Anonim2021.06.24 11:04
Lepiej sie nie wypowiadaj jak nie masz nic mądrego do powiedzenia
Anonim2021.06.24 10:46
Po przeprowadzeniu aborcji to chyba takie zdrowe nie było.
Anonim2021.06.24 10:25
tzw. dowód anegdotyczny, coś jak nie zapinajcie pasów, bo szwagra sąsiada wujek teściowej kuzyna dzięki temu przeżył wypadek samochodowy.
Anonim2021.06.24 10:48
Dowody anegdotyczne to podstawowy argument prawactwa. Co ważne, działają tylko w jedną stronę. Gej 10 lat temu skrzywdził dziecko - winna cała społeczność LGBT. Ksiądz skrzywdził dziecko - nie wolno oceniać wszystkich przez pryzmat jednostki.
Anonim2021.06.25 4:31
Przecież to lewaki plują jadem "Ksiądz coś tam, winny cały Kościół" ale "geje niewinni". A tymczasem nie ksiądz, tylko gej, i nie gwałcił, tylko sowicie opłacał DOBROWOLNE kontakty. Zakazane prawem, ale dobrowolne.
Anonim2021.06.24 10:51
Czy twój bełkot ma zanegować prawdę, że ZAMORDOWANO człowieka?
Anonim2021.06.24 10:56
Nie no, dokonano aborcji, o żadnym morderstwie mowy w artykule nie było. Poza tym kto o tym zadecydował? Rodzice. Żaden lekarz nie daje 100% pewności, a to do rodziców należała decyzja czy chcą wychowywać ewentualne warzywo czy nie. Więc teraz niech nie mają pretensji.
Anonim2021.06.25 4:33
Zabito organizm gat. Homo Sapiens, a więc popełniono morderstwo. Legalne wg prawa, ale morderstwo. Nie zabójstwo, bo celem aborcji jest śmierć człowieka. Czego nie rozumiesz?