20.12.15, 21:32

Islamiści spotykali się w kościele anglikańskim i układali plan zniszczenia!

Brytyjska policja podała, że rozbiła siatkę fanatyków zachęcających ludzi do wspierania terrorystów ISIS.

Tajny agent przeniknął do islamistycznej komórki w Luton, która spotykała się w świetlicy i sali parafialnej anglikańskiego kościoła. Policjant nagrał ekstremistów zachęcających młodych ludzi i dzieci do walki z Zachodem.

Mężczyźni nawoływali o pomoc dla Państwa Islamskiego w rocznicę zamachów bombowych 7 lipca 2007 roku w Londynie. Jeden z radykalnych kaznodziejów powiedział: „Słońce zachodzi nad Imperium Brytyjskim, ale wschodzi nad Państwem Islamskim”. Przypomniał, że na homoseksualistów czekają „wysokie budynki”, odnosząc się do gejów zamordowanych w Syrii poprzez zrzucenie z dachu, i ostrzegł, aby nie ufać nie-muzułmanom, ponieważ „wbiją muzułmanom nóż w plecy”.

Szczegóły operacji policyjnej wyszły na jaw, kiedy czterem mężczyznom postawiono zarzuty przestępstw o charakterze terrorystycznym przed Sądem Magistrackim w Westminster.
Mohammed Alamgir, l. 36, Ziaur Rahman, l. 38, Yousaf Bashir, l. 35 i Rajib Khan, l. 37, są oskarżeni o organizowanie spotkań dżihadystów.

Prokurator Mark Dawson powiedział, że mówcy przekonywali muzułmanów po masakrze na plaży w Tunezji, żeby nie „żałowali” zabitych Brytyjczyków. „Spotkania były organizowane z powodów religijnych ze względu na Ramadan, jednak służyły do rozprzestrzenia nienawiści”, powiedział Dawson.

Bashir i Alamgir są oskarżeni o podżeganie 100 osób, w tym dzieci, z których najmłodsze miały zaledwie 11 lat.

Mężczyźni uznani za stałych członków społeczności muzułmańskiej w Luton zostali ujęci w zeszłym tygodniu przez oddział antyterrorystyczny. Aresztowano ich i w przyszłym miesiącu mają stanąć przed sądem w Londynie.

marl/www.euroislam.pl

Komentarze

anonim2015.12.20 23:54
Zamknąć kościoły anglikańskie!
anonim2015.12.21 3:45
Oj tam, zaraz nienawiści. Zabicie niewiernego to dla gorliwego muzułmanina po prostu dobry uczynek i zasługa.
anonim2015.12.21 17:55
Ciekawe jaki będzie wyrok? No i czy czegoś to nauczy Kościół anglikański na przyszłość.