17.01.20, 08:10Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Izraelski dziennik: Kapitulacja Izraela przed rewizjonizmem Putina

Za kapitulacją Izraela wobec rewizjonizmu Putina ws. II wojny światowej stoi brudna polityka” - pisze izraelski dziennik „Haaretz” we wczorajszym tekście na temat decyzji dotyczących zbliżającej się rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

We wspomnianych uroczystościach nie weźmie udziału prezydent Andrzej Duda. Jego decyzja związana jest z faktem, że w trakcie uroczystości głowa państwa polskiego miała nie przemawiać, podczas gdy głos udzielony zostanie m.in. prezydentowi Rosji, który w ostatnim czasie wielokrotnie próbował oczerniać Polskę, usiłując pisać historię II wojny światowej na nowo. Decyzje Yad Vashem bardzo ostro krytykuje izraelski dziennik. We wczorajszym wydaniu dziennika napisano między innymi:

Organizując uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, izraelski organ pamięci o Holokauście ułatwia kampanię Kremla obwiniania Polski o wybuch II wojny światowej - i wybielania uścisku dłoni Stalina z Hitlerem”.

Zwrócono uwagę na fakt, że decyzja prezydenta Andrzeja Dudy jest „bardzo nietypowa”, co dowodzi faktu, że w tegoroczne obchody Yad Vashem wciągnięto „wewnętrzną politykę organizacji żydowskich, potyczki dyplomatyczne, historyczne spory oraz grę o władzę i ego”.

Gazeta zauważa, że gdyby rzeczywiście w Izraelu mieli przemawiać tylko „głowy państw, które doprowadziły świat do wyzwolenia spod nazistowskiej okupacji”, nie powinni przemawiać prezydenci Niemiec, Izraela czy Francji. Przypomniano też, że polski rząd na uchodźstwie przyłączył siędo aliantów i walczył przeciwko nazistom we wszelkich strukturach. Zapytano:

Czy to nie wystarczający powód, aby umieścić polskiego najwyższego urzędnika na liście mówców podczas uroczystości upamiętniającej wyzwolenie Auschwitz?”.

Autor jest też zdumiony faktem, że uroczystości organizowane są przez Wiaczesława Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia, określonego mianem „człowieka Putina”. „Haaretz” zastanawia się również, czy nie ma związku z tym, że Kantor powiązany jest z Kremlem a faktem, że Putin w trakcie uroczystości ma przemawiać, czego odmówiono polskiemu prezydentowi.

dam/"Haaretz",dorzeczy.pl

Komentarze

Saki Faki2020.01.17 12:42
Rosja z Izraelem przeciw Polsce, zgadnijcie teraz głupie pisiorki, po czyjej stronie opowiedzą się Stany? Polski, czy Izraela?
Czlek2020.01.17 12:54
Tyle że obecny Izrael to prawie w 30% rosyjskojezyczni Żydzi, emigranci z CCCP, więc będą trzymać z Rosją niż z USA.
PolakNieLeming2020.01.17 11:35
Wszystkie państwa powinny zachować dystans do Rosji. To niebezpieczne, bandyckie państwo, jak rak wchłaniające swoich sąsiadów, rabujące ich majątki, gwałcące wszelkie prawa i traktaty, mordujące bez skrupułów miliony ludzi. Tylko nas, Polaków od XVIII wieku do drugiej połowy XX wieku wymordowali (Rosjanie) około 1,5 miliona(!) polskich obywateli, nie szczędząc i własnych paru milionów. Długo by wymieniać wszystkie ościenne narody, krwawo doświadczone "braterską pomocą", "szerzeniem pokoju", "ochroną Rosjan", i innymi kłamstwami tych zbrodniarzy. Naród rosyjski sam w sobie może nie jest zły, ale zezwalając na kilkusetletnie rządy tyranów, zbrodniarzy pośrednio przyczynia się do strasznego losu swoich sąsiadów. Warto przeczytać: http://www.fronda.pl/a/iszczuk-barbarzynska-rosja-przeciw-cywilizacji-europejskiej-1,90763.html http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/ http://www.fronda.pl/a/pilsudski-o-rosji-zawsze-bedzie-imperialistyczna,99283.html http://www.fronda.pl/a/pilsudski-krotko-szczerze-i-wprost-o-rosjanach-1,87699.html http://www.fronda.pl/a/oto-co-o-rosjanach-mowil-gen-patton-alez-aktualne,87319.html https://opinie.wp.pl/rosja-jest-nam-winna-54-miliardy-dolarow-poznaj-prawde-o-tym-jak-sowieci-ograbili-polske-6168898136479361a https://kresy24.pl/maksymalna-brednia-tort-z-g-wybitny-rosyjski-historyk-odpowiada-na-antypolski-tekst-rosyjskiego-dziennikarza/#comment-161354
Stalker2020.01.17 10:45
Zbyt dużo spraw się nazbierało i nerwy kacapowi Putinowi nie wytrzymały ! A oto one: Baltic pipe, odwierty gazu w zach. Ukrainie, antyrakietowa tarcza, za 2 lata całkowita rezygnacja z ruskiego gazu, potępienie paktu Ribentrop-Mołotow w PE, ledwo zipiący gospodarka, opłakany stan uzbrojenia i wiele innych ! Rosja to zwyczajna stacja benzynowa ! Oni żyją tylko ze sprzedarzy ropy naftowej i gazu !
Onuca Putina2020.01.17 9:57
Niemcy ciągną do sojuszu z Rosją , a ta z Izraelem. Wspólny wróg Polska. Tylko własna broń atomowa nas uchroni, a nie wojska USA. PiS tego nie rozumie.
PolakNieLeming2020.01.17 11:40
Ciemniaku ! Tą broń możemy dostać (kupić) właśnie tylko i wyłącznie od USA. Jeśli tego nie wiesz, nie wiesz nic i nie powinieneś zabierać głosu, gdy starsi i mądrzejsi rozmawiają.
anonim2020.01.17 9:48
Jak żydostwo wyszlamuje z Polski 300 mld USD w nieruchomościach, to Putin na ziemiach Polski będzie miął swoich gorących orędowników polityki Kremla, żydowskich kamieniczników, obszarników, geszefciarzy, naganiaczy, kolaborantów. Kreml będzie wspomagał żydowską palestynizację ziem Polski, to jest celem tej nagonki!
jula2020.01.17 9:39
Izrael doskonale pamięta z historii pogromy Żydów w Rosji . Nie chce .żadnych antysemickich działań w tym kraju , zgodzi się na wszystko . Dlaczego nikt nie stara się pamiętać o roli Polski w wywiezieniu Żydów z Rosji w operacji Most .Tacy miłośnicy Żydów z tych Rosjan . Jakiś większy deal musi być , że Izrael tak na kolanach przed prawdą historyczną . Instrumentalne traktowanie Holocaustu .
anonim2020.01.17 9:31
Widać, że nie tylko Putin ma interes w tym, aby ukrawać zbrodnie komunistycznego ludobójstwa, ale i Żydzi, Izrael. A żydostwo proponuje Polsce, jak i światu, zabawę w złego i dobrego milicjanta.Żydzi posługuje się półprawdą, a to jest nic innego, jak gównoprawda.
anonim2020.01.17 9:22
„Największym koszmarem Żydów jest to, aby ludzkość nie odkryła, jaki jest wkład i rola Żydów w komunistycznej zbrodni ludobójstwa, antysemityzm jest przykrywką mającą odwrócić uwagę od prawdy” – powiedział Efraim Zuroff , ostatni łowca nazistów. > wkład i rola Żydów w komunistycznej zbrodni ludobójstwa < To się nie mieści w żadna rubryka! Dlaczego ukrywamy wkład Żydów w komunistycznej zbrodni ludobójstwa?
Zbigniew2020.01.17 12:17
„Największym koszmarem Żydów jest to, aby ludzkość nie odkryła, jaki jest wkład i rola Żydów w komunistycznej zbrodni ludobójstwa, antysemityzm jest przykrywką mającą odwrócić uwagę od prawdy” – powiedział Efraim Zuroff , ostatni łowca nazistów. i to powinno być wyryte/powiedziane/przypomniane w każdym miejscu gdzie Żydzi mówią o antysemityzmie
stan...2020.01.17 9:20
Yad Vashem postępuje tak jak zdecydował rząd Izraela w uzgodnieniu z Putinem. Obie strony są grają na przypięcie Polakom maski współsprawcy holokaustu w czasie II wojny Światowej. Żydzi liczą na olbrzymie (bezprawne i bezpodstawne) odszkodowania od Polski a Putin chce wybielić historię Rosji ale przede wszystkim chce doprowadzić do zerwania sojuszu Polski z USA. Putin wspiera Żydów bo wie że Polacy nie dadzą się ograbić w ramach just 447 USA i po oficjalnym żądaniu szmalu organizacji żydowskich z USA i Izraela, sojusz się posypie zmieniając układ sił w Europie środkowo- wschodniej
Marek2020.01.17 9:15
Jaka kapitulacja .To wspólna miłość do niemiec.To wspólna nienawiśc do POLSKI. PUTIN gdyby nasrał pod sciana płaczu i powiedział by że to wina polskich jabłek ,to przyjęto by to za wykładnie.
Tomek2020.01.17 9:02
To Polacy ujawnili światu skalę niemieckich zbrodni popełnianych na Żydach i innych narodach. Koniec kropka.
Wiesław Kaloryfer2020.01.17 8:44
Trochę to przypomina londyńską paradę zwycięstwa po II WŚ z 1946 r. Wówczas Brytyjczycy pod naciskiem Moskwy nie dopuścili wojsk polskich do udziału w paradzie, choć te były jednymi z najliczniejszych wśród wojsk alianckich. Dzisiaj podobnie Izrael pod naciskiem Moskwy de facto wykluczył udział prezydenta RP z udziału w uroczystościach wyzwolenia obozu w Auschwitz.
etret2020.01.17 8:39
Bardzo poruszony towarzysz Grzegorz Braun zapowiada, że postawi Pana Macierewicza przed Trybunałem Stanu albo wyśle go do szpitala psychiatrycznego i nazywa go "piłką-szmacianką" oraz zachwala swoje towarzysza Brauna spotkanie z Jaruzelską. Link: https://www.youtube.com/watch?v=gd6_T-2yUGU
anonim2020.01.17 9:14
Ja zwykle poseł Grzegorz Braun jest konkretny, i punktuje nieróbstwo i dyletanctwo PiS. Nie tylko poseł Braun dostrzega arogancję władzy. Witold Gadowski: Gdzie się podziało 20 miliardów? youtube.com/watch?v=wSKobgZb8tI Szanuję ludzi, którzy mówią jak jest, i mam nadzieję, że dostrzegą to władze PiS. Wszystkim nam zależy, aby korygować wypaczenia i błędy.
Ryszard Olejniczak2020.01.17 8:18
To nie kapitulacja, to potwornie niebezpieczny dla świata faszystowski sojusz z Niemcami i UE w tle.
tomasz2020.01.17 9:36
Ryszard masz rację Izrael to państwo zdominowane przez rosyjską zarazę żydowską. Stąd taka nienawiść do Polski i przypisywanie holokaustu i rozpętanie piekła żydom. To trwa do dziś i żadne argumenty nie pomagają nawet ochrona przed hitlerowskimi niemcami i ich mordami . Mimo to dalej sączą nam agresję do ucha że jakoby myśmy mordowali żydów. Dlatego ta zaraza dopóki nie wyginie dotąd będziemy szykanowani to samo dotyczy zarazy rosyjskiej. Mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tych samych wniosków.
2020.01.17 13:40
Dziękuję. To jest faszystowska finansjera. Okradli świat na bardzo wiele.Teraz się boją okradzionych. Jedynym ratunkiem dla nich jest światowa faszystowska dyktatura i neokolonializm. Dla tego obsadzili UE swoją agenturą a teraz chcą ubezwłasnowolnić państwa, odbierając prawo decydowania rządom. Dlatego trzecia i czwarta (media) muszą być ich.