"Nasi przeciwnicy zapowiadają rewolucję kulturową, która niszczy najbardziej życzliwą człowiekowi cywilizację - chrześcijaństwo" - mówił dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Na konwencji wyborczej w Krośnie polityk przypomniał o zakusach, jakie czyni na polską rodzinę i wiarę katolicką Koalicja Obywatelska. Jak podkreślał, PiS gwarantuje, że takie niszczycielskie tendencje natrafią w naszym kraju na mur.

Jarosław Kaczyński wskazywał też na konieczność wyniesienia polskiej gospodarki na nowy poziom. Musi to nastąpić między innymi poprzez znaczącą poprawę jakości życia we wschodnich regionach Polski, marginalizowanych przez poprzednie władze.

Polityk tłumaczył między innymi konieczność wprowadzenia wysokiej płacy minimalnej. Jest potrzebna, by wymuszać innowacyjność firm. "Rozwój następuje wtedy, gdy się opłaca, a dzieje się to wtedy, gdy praca jest stosunkowo droga. Robimy wszystko, by zmniejszać obciążenia przedsiębiorców" - wskazywał prezes Kaczyński.

Jak podkreślał na koniec swojego przemówienia, Polska będzie wyspą wolności w Europie, ale także wyspą europejskości, w najlepszym tego słowa znaczeniu.

bsw