24.09.19, 09:30Fot. Jakub Szymczuk (KPRP) via twitter

Jacek Sasin: Ta wizyta prezydenta Dudy w USA to absolutny przełom! Polska jest o wiele bardziej bezpieczna

To już deklaracja stałej, silnej militarnej obecności sił USA w Polsce” - mówił wicepremier Jacek Sasin komentując podpisanie wspólnej deklaracji przez prezydenta Andrzeja Dudę i przywódcę USA Donalda Trumpa.

Jak podkreślił w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”:

Ta wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych dokonuje absolutnego przełomu, jeśli chodzi o relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi”.

W „Sygnałach dnia” Jacek Sasin wizytę Andrzeja Dudy w USA określił mianem „epokowej”. Podkreślił, że wspomniana deklaracja to nie cząstkowe wzmacnianie obecności USA w Polsce, ale deklaracja stałej i silnej obecności wojsk amerykańskich, również z konkretami – wskazaniem miejsc stacjonowania.

Dalej wskazywał:

Obecność dowództwa amerykańskiej dywizji w Poznaniu oznacza, że Amerykanie na stałe się tutaj zakorzeniają. Kiedy mówi się o strukturach dowódczych, szkoleniowych i logistycznych w Polsce, to absolutnie przełomowa informacja. Z tego powinniśmy się cieszyć. Po podpisaniu tej deklaracji Polska jest o wiele bardziej bezpieczna niż wcześniej”.

Wicepremier wyraził również nadzieję, że do wizyty Donalda Trumpa w Polsce dojdzie jeszcze w tym roku. Dodał:

Pewnie wtedy usłyszymy zapowiedź, że Polacy mogą bez wiz wjeżdżać do USA. Wizyta jest przygotowana, czekamy”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze

Dr Aloha2019.09.24 15:00
Przełom w stosunkacj z USA - tym razem Duda dostał krzesło.
taro2019.09.24 14:43
ciekawy jeste ,co jeszcze oprocz zolnierzy beda amerykanie importowac do Polski za ten podpisik, bo tak za darmo Trump, to oddaje tylko mocz i kal.
lolek kremowka2019.09.24 13:32
Dlaczego Maliniak jest taki opuchnięty na licu?
pedał = HIV = śmierć niewinnych dzieci 2019.09.24 13:29
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
Naczelny2019.09.24 13:50
Słowiczku coraz gorzej z Tobą świrze.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 13:03
Złe wieści dla tęczowych i psychicznie upośledzonych zboczeńców! Te statystyki to oczywisty fałsz i bzdura. Zmanipulowane do bólu, pokazują rozpaczliwe próby przekonania normalnej większości, że zboczenia to norma. Nie da rady. Zbok to zbok. I tyle. Na pohybel wszelkiej maści tęczowym zboczeńcom i neurastenicznym dewiantom. Na pohybel tęczowym pedederastom/pedofilom.
Klapaucjusz2019.09.24 11:51
Zostały rozwiązane fundamentalne problemy narodowe – sprawiedliwych granic, trwałych gwarancji niepodległości, suwerenności i bezpieczeństwa, opartych na niezawodnych sojuszach, a przede wszystkim na sojuszu, przyjaźni i współpracy ze Związkiem Radzieckim. Podstawowe przemiany społeczne, uprzemysłowienie i urbanizacja zapewniły najszerszym rzeszom ludowym, całemu narodowi awans cywilizacyjny i kulturowy, nowe godne warunki bytu, otwierające szerokie perspektywy rozwojowe. Edward Gierek, z przemówienia z okazji wizyty papieża JPII, 1979
ada2019.09.24 11:11
Pan Jaroslaw Guzy - ekpert ds miedzynarodowych w wiadomosciach TVR o 19.30 , 23 wrzesnia 2019 - "Stosunki polsko-amerykanskie rozwijaja sie wysmienicie " , bylaby to moze i prawda , gdyby nie maly "problem" . Dajcie nam 60-300 mld. $ i bedziemy dozgonnie wdzieczni i przyjacielscy - wolaja Zydzi , senatorowie , Pompeo , … , a Pan Ekspert nazywa to wysmienitymi relacjami . Panie Guzy , albo jest Pan skonczonym idiota , albo robi Pan z Polakow idiotow ( 5 min. ).
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 10:36
Te statystyki to oczywisty fałsz i bzdura. Zmanipulowane do bólu, pokazują rozpaczliwe próby przekonania normalnej większości, że zboczenia to norma. Nie da rady. Zbok to zbok. I tyle. Na pohybel wszelkiej maści tęczowym zboczeńcom i neurastenicznym dewiantom. Na pohybel tęczowym pedederastom/pedofilom.
anonim2019.09.24 10:24
BRAWO PiS BRAWO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA - TAK TRZYMAĆ !!! MACIE MÓJ GŁOS !!!
Sprytny ninja 2019.09.24 10:08
Pewnie teraz Braun nakręci na YT filmik, zacznie od szczęść Boże,... i usłyszymy jak to wojska USA planują rozpoczęcie wojny z Rosją - oczywiście na terenie POLSKI. No bo już są bazy, wojska, armia i polska krew będzie... Potem zakończy niejedno zdanie SŁOWEM pytajnikiem - PRAWDA? Możliwe, że zachaczy i o zakup samolotów F35 jako potwierdzenie w/w tezy. Dziwne, że nie występuje jeszcze z Aleksandrem Jabłonowskim. Dalej jak Michalkiewicz: Zapewne, ja się tylko pytam, możliwe, jeśliby ,... Z jednej stajni te "arabskie" konie.
anonim2019.09.24 10:26
KONFEDERACJA to KOŃ TROJAŃSKI - NIE UFAM IM !!!
robaczek2019.09.24 10:04
Jacus ;] taki prazelom ze hohoho Amerykanie robią interes ( jako jedyni na swiecie zaplacimy za obecnosć OBCYCH WOJSK na terenia własnego kraju). My na klęczkach dziekujemy prezydentowi USA, idiocie, ktory aktualnie prowadzi kampanie. W sumie jak nasz ;] ludziska!!!!!! poważnie? to jest to wstanie z kolan? wyglada jakbysmy otarli usta i padli na ryj. taka DUMA!!!!!!!!! no jaja!!! ;] - klękamy przed USA (trumpek) - klękamy przed Kosiciołem Katolickim i rydzykiem - klękamy ( po wspaniałej polityce PIS) przed UE, bo inaczej sie już nie da. bo klęska na - każdym kroku i froncie, a twarz trza ratowac ;] - klękamy przed Rosją --> a to akurat jest bardzo interesujace. bo niby taka anty rosyjska partia, a tutaj ......... uległość ;] ciekawe. baaaaardzo ciekawe ;] jak myslicie miski, szto sie djelajet? no brawo!!!!!! świetna dyplomacja!!! Wspaniała!!!! DUMNI?
anonim2019.09.24 10:28
SPADAJ RUSKI TROLLU
oda2019.09.24 10:31
Nie napinaj sie tak robaczku , bo ci zylka w mozgu peknie I uszy odpadna. Buziolki:)))
Sprytny ninja 2019.09.24 10:44
W takim razie musisz koniecznie głosować na Konfederatów. Maładiec.
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.24 9:59
Złe wieści dla homofobicznie zaburzonych ---> Opublikowane dziś badanie Eurobarometru na temat dyskryminacji pokazuje, że 76 procent Europejczyków zgadza się, że osoby homoseksualne lub biseksualne powinny mieć takie same prawa jak heteroseksualiści - powiedziała w poniedziałek unijna komisarz ds. sprawiedliwości i równości płci Viera Jourova, przedstawiając wyniki unijnego badania, pierwszego od 2019 roku w tej sprawie. Dla Polski ten odsetek to 49 procent. Nad Wisłą akceptacja dla równych praw mniejszości seksualnych postępuje szybko. Wzrosła aż o 12 punktów procentowych w stosunku do 2015 roku. https://www.tvn24.pl/eurobarometr-polacy-bardziej-otwarci-niz-4-lata-temu-w-kwestii-praw-mniejszosci-seksualnych,971736,s.html
Sprytny ninja 2019.09.24 10:11
A jak tam piłowanie kłody? Czy jest problem, bo g wyłazi i czuć zapach?
anonim2019.09.24 10:27
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!
Patriota 2019.09.24 10:50
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje śmierdząco - brązolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie pompują ci od tylca dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język,którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.