11.07.17, 09:04Fot. Youtube

Jaki: Od dziś na ul. Twardej może być szkoła

"Sprawa ul. Twardej to jest 150 mln zł, które wczoraj zostało przekazane Skarbowi Państwa. Od dzisiaj na ul. Twardej może być szkoła. Zebraliśmy tak przekonywujący materiał dowodowy, że nawet handlarz roszczeń zawnioskował o uchylenie tej decyzji, a miasto, które otrzyma tę nieruchomość, nie chciała uchylenia" – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję m.st. Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej 8 – ogłosił wczoraj przewodniczący komisji Patryk Jaki. Komisja uchyliła także decyzję ws. reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Twardej 10 i odmówiła ustanowienia prawa do jej użytkowania wieczystego.

– Twarda jest własnością miasta. To nasze starania zatrzymały jej zwrot. Dziś komisja weryfikacyjna spija śmietankę – tak decyzje skomentowała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Uzasadniając decyzję komisji Patryk Jaki mówił, że z treści decyzji reprywatyzacyjnej dotyczącej działek przy ul. Twardej wynika, iż prezydent Warszawy była całkowicie bierna i polegała tylko na dokumentach przedstawionych przez zainteresowanego przejęciem nieruchomości. Wiceminister zadeklarował, że działania komisji nie są wymierzone w Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Od decyzji, którym nadano rygor natychmiastowej wykonalności, przysługuje skarga do sądu administracyjnego. Komisja ogłosiła werdykt po niejawnym posiedzeniu. Sprawę zbadała wcześniej na dwóch rozprawach. Nie stawiła się na nich prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, za co ukarano ją 6 tys. zł grzywny.

jsl/tvp.info