07.07.21, 14:46Fot. screenshot - YouTube (Patrk Jaki)

Jaki w PE: Biologia jest po naszej stronie!

Dziś podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce debata o praworządności i prawach podstawowych na Węgrzech i w Polsce. W imieniu grupy EKR głos w niej zabrali europosłowie Joachim Brudziński, Jadwiga Wiśniewska oraz Patryk Jaki.

Joachim Brudziński przytoczył niektóre zarzuty padające pod adresem Polski i Węgier. "Rządy w Polsce i na Węgrzech chcą zbudować 'brunatną koalicję'. Autorytaryzm, dyktatura, rasizm, prześladowanie osób LGBT, prześladowanie kobiet" - wymieniał. Jak dodał, w opinii lewicy odpowiedzią na wspomniane rzekome działania mają być sankcje i kolejne debaty. "A może znowu wezwać, aby Polskę i Węgry zagłodzić?" – zaproponował ironicznie Brudziński nawiązując do skandalicznej wypowiedzi wiceprzewodniczącej PE Katariny Barley w niemieckim radiu Deutschlandfunk. "Gdzie są granice absurdu? Jaki sens ma apelowanie o elementarną uczciwość i prawdę w tej Sali?" – pytał eurodeputowany PiS.

Brudziński przypomniał, że w Polsce homoseksualizm nigdy nie był karany, a Polki jako jedne z pierwszych kobiet na świecie otrzymały prawa wyborcze. "Mówicie o tolerancji i szacunku. Ale wystarczy, że do władzy dojdzie partia konserwatywna i natychmiast tolerancja i szacunek idą na bok" – mówił poseł do PE. "Ale czy to się wam podoba, czy nie Polska i Węgry są integralną częścią Europy. Jesteśmy i będziemy w Europie. Bo nikt nie dał prawa lewicy, do decydowania, kto jest Europejczykiem a kto nie" - zaznaczył. Jak dodał, rządy w Polsce i na Węgrzech mają mocny i demokratyczny mandat, by realizować swój program, w tym również reformę wymiaru sprawiedliwości i chronić prawdziwe wartości. "Te wynikające ze Starego i Nowego Testamentu, prawa rzymskiego, filozofii greckiej, a nie lewackiego bełkotu" – wyjaśnił Brudziński.

 

Jadwiga Wiśniewska stwierdziła, że po raz kolejny PE daje dowód łamania praworządności. "Bowiem zgodnie z art. 5 Traktatu Unia działa wyłącznie w granicach przyznanych jej kompetencji przez państwa członkowskie, a także-  zgodnie z art. 4 Traktatu - Unia szanuje tożsamość narodową państw członkowskich, a więc prawo do decydowania o edukacji, ochronie dzieci i prawodawstwie" - wskazała.

Jak podkreśliła, przyjęta przytłaczającą większością przez węgierski parlament ustawa chroniąca dzieci i podkreślająca prawo rodziców do decydowania o edukacji seksualnej, ma umocowanie nie tylko w prawie unijnym, ale i międzynarodowym – w Konwencji Praw Dziecka.

"Niestety lewicowo-liberalna większość PE chce nawet ingerować w konstytucję węgierską, kwestionując oczywisty zapis potwierdzający, że to kobieta jest matką, a mężczyzna – ojcem" – zauważyła eurodeputowana.

"Lewicowa, agresywna inżynieria społeczna, którą forsujecie, jest cywilizacyjnym zagrożeniem. Dlatego wzywam do poparcia rezolucji EKR, która przywraca porządek rzeczy" – apelowała Wiśniewska.

 

Patryk Jaki stwierdził: "Udajecie jak zwykle, że w tej dyskusji chodzi o tolerancję dla osób LGBT. Tymczasem jak wiecie w Polsce jest mniej przemocy wobec osób LGBT niż w Waszych krajach". Jak dowodził, wskazują na to liczne statystyki. "Ale Wy celowo kłamiecie, aby ludzie nie dowiedzieli się, o co chodzi naprawdę. A chodzi o to, że my uważamy, że są dwie płcie, a Wy uważacie, że jest dwieście pięćdziesiąt ileś" - zauważył. "Biologia jest po naszej stronie. A Wy uważacie, że to skandal" - dodał.

Polski polityk mówił: "My chcemy zakazać sugerowania dzieciom możliwości zmiany płci, Wy chcecie to promować. W końcu, my nie chcemy w szkołach wczesnej seksualizacji dzieci, bo dla katolików prawdziwa miłość, to coś więcej niż pożądanie". Jak dodał, efekty tych promowanych "antywartości" widać w rosnącej liczbie rozbitych rodzin, wzroście przemocy seksualnej czy liczbie samotnych ludzi. "Do śmietnika wyrzucacie naukę, doświadczenie, dorobek pokoleń i zamieniacie je na Wasze polityczne przekonania" – mówił europoseł zauważając, że jest to wypełnienie wizji Marksa i Engelsa, zgodnie z którą, by zbudować nową rzeczywistość, trzeba zniszczyć tradycyjne wartości i tradycyjną rodzinę. "Idziecie dokładnie tą samą drogą, która doprowadziła do tragedii w Europie. I jeszcze uważacie, że łamaniem praw człowieka jest obrona wartości, na których Schuman budował Europę. Wstyd!" - stwierdził.

 

EKR - Informacja prasowa

Komentarze

Felek2021.07.8 14:27
Jaki zasłania się Biologią, tyle że Biologia już od wielu lat rozróżnia więcej niż jedną płeć i stusunki między płciowe a nawet międzygatunkowe w królestwie zwierząt. My co jak co jesteśmy częścią tego królestwa bo od zwierząt się wywodzimy, a te zjawiska istniały długo przed tym jak została napisana Biblia. Świat się zmienia i to, że niektóre rzeczy naszym przodkom się nie śniły to nie znaczy, że my mamy tkwić w średniowieczu. Kiedyś czarni ludzie i kobiety były uwarzanae za podludzi, pora na gejów.
obserwator2021.07.8 10:46
Ludziom tak namieszano w głowach, że wierza juz w te 'inne' płcie -- w tych swoich interpłciowych (intersex, intergender) transpłciowych, cis-płciowych, queerowych, transqueerowych, płciowo płynnych, płciowo neutralnych, bi-płciowych, binarnych, , niebinarnych, nieheteronormatywnych etc . Ale - skąd to sie wzięło? -------- To wszystko jest dość proste. W czasach kiedy my byliśmy uwięzieni w sidłach marksizmu za żelazną kurtyną, na Zachodzie rozwinęła się nowa ideologia lewicowa zwana neomarksizmem - lata70-te, 80-te (a potocznie po prostu postmodernizmem). Opiera się na tzw "teorii krytycznej" sformułowanej przez ideologów z tzw Frankfurckiej Szkoły socjologii. Uznali oni, że to nie przewaga ekonomiczna jest płaszczyzną sprawowania władzy i kontroli nad jednostką, ale jest nią przewaga kulturowa - TEN KTO KONTROLUJE NORMY KULTUROWE (np język, matryce zachowań itd), TEN MA WŁADZĘ. Odrzucili oni zatem klasyczny determinizm materialistyczny Marksa (byt określa świadomość) i wynikające z niego postulaty polityczne dotyczące relacji ekonomicznych (uspołecznienie środków produkcji itd), na rzecz determinizmu kulturowego (kultura określa świadomość) i postulatów związanych wyłącznie ze sferą szeroko pojętych norm kulturowych. Neomarksistowska "Teoria Krytyczna" sprowadza się w gruncie rzeczy do anarchizującego założenia, że wszelkiego rodzaju normy kulturowe (ten wspólny mianownik powodujący, że dana grupa nie jest jedynie sumą jednostek, ale społecznością będącą w stanie razem funkcjonować) są de facto gwałtem na niezależności jednostki i w związku z tym powinny zostać zdekonstruowane (słowo klucz wśród postmodernistów) i obalone. Z tego właśnie wynika neomarksistowska histeria na punkcie wszystkiego tego co jest gwarantem spójności społecznej oraz obsesja na punkcie "diversity" i próby oswajania społeczeństwa ze wszelkiego rodzaju dziwactwami/aberracjami/zaburzeniami. Stąd też te ciągłe próby zwalczania norm moralnych, Dekalogu, podważania tradycji, relatywizowania języka, redefiniowania wspólnoty rodzinnej - (, gender studies, ideologia LGBT, pisanie historii na nowo itd itp. Neomarksizm w ramach MARSZU PRZEZ INSTYTUCJE Rudi Dutschkego (marszu, ktory postulował juz o wiele wczesniej marksista Gramsci) opanował juz praktycznie wiekszosc instytucji - szkoly i uniwersytety, polityke, sztukę i film, media, nawet instytucje koscielne. Pytanie - czy ktos, coś jest w stanie ten neomarksistowski marsz przez instytucje i atak na kulturę i normy moralne- powstrzymac?
Beata2021.07.8 10:21
Patryk dziękujemy za odwagę.Jestes prawdziwym POLAKIEM i KATOLIKIEM.Jezus zwyciężył te szumowiny europejski e ludzi o twardym karku.Patryk walcz o Polske dalej...
Anonim2021.07.10 18:11
Beatka, od kiedy to Cyganie są katolikami.
kefas2021.07.8 6:16
pisowiety myślą, że PE to polski Sejm, niestety matołki, tak nie jest i całe szczęście. Ośmieszacie Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej. Pozostanie wam tylko Bałtyk za sąsiada....
dr House2021.07.8 7:24
Bardzo dobry nick- kefas- bo do zakamieniałej, zakutej pały logika nie ma dostępu.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.8 6:16
11-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
katolik2021.07.8 6:15
wszystko się moze zmienic, ale ludzie musza dojrzeć do przejrzenia na oczy, ze sa mordowani jak bydło wyszczepione i muszą zwrócić się do Boga, nawrócić i błagać o łaskę pomocy, bo nawet Episkopat zdradził
Brawo panie Jaki2021.07.8 4:39
Jak widać proroctwo "Seksmisji" się sprawdza. Zupełnie jak te z "1984" czy z "Folwarku zwierzęcego".
Drugi Bóg2021.07.7 21:54
Zrzućcie się Papie na odszkodowanie za zabite dzieci Innuitów w Kanadzie.
Taro2021.07.8 6:20
Sam siebie zrzuc z rusztowania.
Jahu🐟2021.07.7 20:50
Byle Jaki z dauna nie będzie miał wnuków.
Jaki jeszcze jako taki2021.07.7 20:32
ale Brudziński, to dał popis znajomości historii
abraham2021.07.7 20:18
jaki k..a dzban
katolik2021.07.7 20:09
Ludzie módlcie się, przy kościołach, figurach, zbiorowo, bo mordercy, nazisto- masoni są w natarciu!
Robert2021.07.7 18:14
Patryk Jaki, prawdziwy mądry patriota na Prezydenta Polski na premiera , wielki szacun , tak trzymać panie Patryku , pełne poparcie .A lewactwo bić pałą . !!!!!
Po 11 ...2021.07.7 20:08
Ten wpis pięknie ilustruje mindset katoprawicy :)
Naprawdę? Aj,waj! ......2021.07.8 1:07
PO 11"!... Najpierw to ty napisz co ilustruje twój wpis jako homosia!... A po drugie, Lechu, stosuj polskie słownictwo! ... Nie ma w naszym słowniku słowa: "katoprawica"! A w twoje rynsztokowe słownictwo nie zamierzamy się zagłębiać i taplać!... Siedź sobie w tym szambie nienawiści i różnych epitetów i nie wysadzaj nosa!
anon2021.07.8 8:50
twoj wpis wolacki katotalibku rowniez pokazuje wyraznie czy jestesta :D. Kto nie z wami ten homos / Zyd / lewak / i co tam jeszcze wolaczki nie lubita :D Ah tak rusek :D. Wrzucasz typowi, ze rynsztokowe slownictwo, a sam azchowujesz sie jak na podczlowieka przystalo lol. Co to ni-Jakiego tak biooolooogia jeZd po ich stronie lol. NIE, nauka w tym biologia nie jest po stronie tepego pisowstwa. Tak samo prawo rzymskie i TYM bardziej filozofia grecka lol bo ci dopiero chapali parowy o.O. O ST wole nawet nie wspominac to to krew, gwalt, pot i trociny...
Anonim2021.07.10 18:15
Już miał byś Prezydentem Warszawy i co.
Dominik pomocnik egzorcysty2021.07.7 18:03
czymże jest ironia
Anonim2021.07.7 17:37
/stp/ Dlatego mój szyld: Jestem wolny od ideologii lewicy, prawicy i LGBT.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.7 17:29
10-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
zorro2021.07.8 9:56
Pompeje nie skończyły najlepiej.
matis892021.07.7 17:11
Biologia nie jest po stronie szatanistycznego PISu i reszty lewactwa. Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
AAAtomek z loży Polin2021.07.7 16:08
Wszędzie widzę antysemitów i pazernych księży-pedofilów... ALE lubię ich druty obciągać! Lubię jak mi w kichę dają i PŁACĄ! Nie ma to jak DUŻY chüj narodowca!
AAAtomek2021.07.7 15:55
Nieprawda, pisdeczki! Biologia jest po naszej stronie. Wielkie wymieranie zwolenników dziadersa trwa w najlepsze! Myślicie, dlaczego tkwicie z ok. 30% poparciem?....
Anonim2021.07.7 16:07
Zanim lewica zaczela promowac zboczenia miala ponad 40% poparcia. Sejm, senat i prezydent. Teraz doszedl covid wraz z morderczymi rezimami sanitarnymi, dodatkowo opozycja otrzymala ogromny prezent od Przylebskiej i zamiast smierci PISu grozi upadek PO. Ile lat jeszcze potrzebujesz?
Anonim2021.07.7 16:09
Pa polski piszytie tawariszcz liejtnant, polskowo fonta u was niet?
Anonim2021.07.7 16:42
ile ci PIS placi za "elgiebetowanie"? Elektorat lewicy obok PIS byl zawsze najmniej prodewiacyjny. Byly badania prof Czapinskiego i kilka innych. Z dewiacjami zwiazane sa tez inne antywolnosciowe idee. Z wyjatkiem legalizacji aborcji kazdy glosny pomysl lewactwa jest posrednim lub bezposrednim atakiem na wolnosc, czy to przymus szczepien czy prawa zwierzat, lewactwo zawsze terror i przymus.
asd2021.07.7 16:48
Nie prawda - biologia nie wymyśliła takich połączeń między osobnikami jakie stosujecie.
kiwi2021.07.7 15:27
Nie tylko biologia - cała rzeczywistość jest po stronie głoszących i popierających prawdę. Kłamcy walczą z rzeczywistością i zawsze przegrają.
Ziomal2021.07.7 15:39
Tylko jaką prawdę? W niewidzialnych przyjaciół czy popartą nauką i wiedzą?
kiwi2021.07.7 15:42
Nauka zajmuje się tylko wycinkiem rzeczywistości. O miłości czy poezji np., nie ma nic do powiedzenia.
Anonim2021.07.7 15:56
Miłość to chemia i biologia.
pipipi2021.07.7 16:36
Oooo... niedorobiona menzurka się odezwała... Ożeń się z kolbką. Też będzie chemia. Nawet ma odpowiednią szyjkę...
Fido2021.07.8 6:30
Co, nastepnego producenta temperatury potrzebujesz?
Anonim2021.07.7 17:07
Nie myl miłości z emocjami lub handlem oraz chęcią konsumpcji drugiej osoby. Może jeszcze nie doświadczyłeś i nie podjąłeś jej ?
Fido2021.07.8 6:28
Poparta nauke to moze tak troche miales przed covidem,teraz to medycy ci te nauke przez odbyt i bilogiczny koktajl wpychaja i reklamuja glupote i strate czasu na nauke, na ktore poswieciles wiele czasu i lat.
Skrzypek na dachu2021.07.7 15:20
Sorry , ale jako ojciec syna z DS nie doczekasz sie wnukow .
Anonim2021.07.7 15:13
Rosa Winkel
Pogadali, pogadali2021.07.7 15:11
i co? Jaki efekt?
Foster2021.07.7 15:07
Europoslowie mają ubaw.
Anonim2021.07.7 15:09
Władza zawsze utrzymywała błaznów, dlaczego PE miałby być wyjątkiem?
Darek2021.07.7 15:30
Błazen musiał być mimo wszystko inteligentny, a taki Jaki niestety nawet na błazna nie ma kompetencji. Choć czasem bywa zabawnie to częściej żałośnie.
Anonim2021.07.7 15:35
Inteligentny błazen to wielka rzadkość, najczęściej bierze się po prostu gamonia...
eutanazja dla spurek i halickiego...2021.07.7 15:01
j*bac unie i jej pedalow...
Anonim2021.07.7 15:08
O, bo prezes się obrazi...😁😁😁
Anonim2021.07.7 14:50
Europoseł "dochtór" Jaki śmierdzi biologią na kilometr...😁😁😁
Anonim2021.07.7 15:07
Europosły spurek i halicki śmierdzą odchodami LGBT na kilometr...😁😁😁
Anonim2021.07.7 15:10
Buhahahhahaa , Mistrz Ciętej Riposty się ujawnił... 😁😂🤣😂😁