13.07.17, 16:00Fot. Youtube

Jaki: Wystąpię o ponownie ukaranie HGW

"Dzisiaj wystąpię zgodnie z procedurą o ponowne ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz" – zapowiedział Patryk Jaki. Prezydent Warszawy dziś kolejny raz nie stawiła się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej.

Prezydent Warszawy konsekwentnie odmawia stawienia się przed komisją weryfikacyjną, utrzymując, że stanowi ona "ciało niekonstytucyjne" i tym samym nie ma obowiązku składania przed nią zeznań.

Dziś komisja przesłuchiwała Krzysztofa Śledziewskiego, byłego urzędnika Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Śledziewski mówił, że wielokrotnie informował swoich zwierzchników o nieprawidłowościach związanych ze sprawą działki przy ul. Chmielnej 70.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z racji pełnionej funkcji była siłą rzeczy wzywana przez komisję już na kilka przesłuchań dotyczących różnych spraw. Jednak konsekwentnie odmawia. Przewodniczący komisji ds. afery reprywatyzacyjnej Patryk Jaki zapowiada kolejne kary dla prezydent Warszawy, jeżeli dalej będzie iść w zaparte.

"Dzisiaj wystąpię zgodnie z procedurą o ponowne ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz" - powiedział Jaki po dzisiejszym posiedzeniu.

przk/300polityka.pl