Rafał Trzaskowski to nie tylko spust ścieków do Wisły, prawie 1200 zł rocznie od ubogich emerytek za wywóz śmieci z przedmieść Warszawy i wspieranie gejów. Jak wynika z opublikowanego na portalu „Życie Stolicy” artykułu „“Szwadrony Trzaskowskiego”. Kogo i po co szkoli Warszawa?” autorstwa Damiana Nawrockiego pochodzące z PO władze stolicy (której prezydentem jest Trzaskowski będący kandydatem antyPiS na prezydenta) przeznaczyły „3,6 mln złotych na instytucję kultury szkolącą anarchistów” organizujących wykłady z „taktyki miejskiej/ulicznej gimnastyki”, czyli jak można się domyślać - walk ulicznych w celu przeprowadzenia lewackiej rewolucji.

Decyzją władz stolicy (kierowanej przez Trzaskowskiego i PO) kasa z podatków warszawiaków nie została przeznaczona na wodociągi, kanalizację czy drogi, tylko na Biennale Warszawa (stołeczną instytucję kultury) która „w ramach Społecznej Szkoły Antykapitalizmu” zorganizowała w 2019 takie marksistowskie wywiady jak: „Własność prywatna to kradzież. Własność wspólna to bogactwo”, „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”, „My jesteśmy kryzysem (Kapitału)”. Wykłady takiej w formule ''zamkniętych działań praktycznych'' odbywały się luksusowych salach w kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 34/50 (kilka kroków od placu Konstytucji).

Z artykułu na stronie „Życie Stolicy” można się dowiedzieć, że pod dzisiejszą nazwą „Biennale Warszawa” nosi istniejący od 1979 Teatr Scena Prezentacje przy Robotniczym Centrum Sztuki Estradowej „Ursus”. „Tylko w 2019 roku na funkcjonowanie Biennale Warszawa stołeczny ratusz przeznacza ponad 3,6 mln złotych”.

Z relacji "Życia Stolicy" wynika, że lewackie szkolenia przygotowały takie osoby jak: Amel Mana („działaczka społeczna, feministka, antyfaszystka, związana z kolektywem Syrena i Studenckim Komitetem Antyfaszystowskim”), Julia Strzemińska („feministka, antyfaszystka, związana z kolektywem »Syrena«. Działa w obszarach walki o prawo do mieszkania, prawo do migracji i prawo do bezpiecznej i dostępnej dla wszystkich antykoncepcji oraz aborcji), Piotr Grzymisławski („jest dramaturgiem, kuratorem oraz teatrologiem"), Jan Sowa („jest materialistyczno-dialektycznym teoretykiem i badaczem społecznym. Doktor socjologii…”), Tadek Zinowski („skłoters, anarachista, komunista. Działacz kolektywu Syrena”), Paweł Nowożycki („pracownik kultury, antykapitalista, członek OZZ inicjatywa Pracownicza”). Zdaniem Życia Stolicy „Zajęcia prowadzić miał tzw. Kolektyw Szarańcza”.

Życie Stolicy” informuje, że „pomysł zorganizowania Społecznej Szkoły Antykapitalizmu miał powstać podczas Polskiego Forum Społecznego. Wśród organizacji biorących udział pojawiły się takie instytucje jak: Bemowskie Centrum Kultury, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Gdańskie Centrum Równego Traktowania, Obóz dla Mierzei Wiślanej, OZZ Inicjatywa Pracownica, Warszawski Strajk Kobiet, Stowarzyszenie Architektów Polskich”.

Jan Bodakowski