02.01.20, 13:15Fot. via Pixabay

Jan Bodakowski: Przypominamy Rosji - sowieci wyzwolili Auschwitz, by stworzyć w nim swój obóz koncentracyjny

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że kolejną odsłoną antypolskiej kampanii ruskich kłamstw, którymi bluzga pod adresem naszego kraju i narodu Putin, będą obchody wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, jakie mają się odbyć w Izraelu.

Zawczasu należy przypomnieć, że sowieci ''wyzwolili'' Auschwitz, by od razu stworzyć w nim swój komunistyczny obóz koncentracyjny. W budynkach obozu koncentracyjnego Auschwitz po tym, jak został on zajęty przez Armie Czerwoną, sowieci stworzyli dwa obozy głównie dla niemieckich jeńców. W sowieckim Auschwitz zarządzanym przez pułkownika Masłobojewa głównie niemieccy jeńcy oczekiwali na wywózkę do Łagrów ZSRR (warto pamiętać, że do armii niemieckiej przymusowo podczas wojny Niemcy wcielali też półtora miliona Polaków).

Pierwszy z obozów łagier 22 funkcjonował w Auschwitz od wiosny do jesieni 1945 (i był przeznaczony dla jeńców niemieckich), drugi — łagier 78 w Birkenau funkcjonował od wiosny 1945 do wiosny 1946 (i był przeznaczony dla jeńców niemieckich, oraz dla cywili z Górnego Śląska i Podbeskidzia).

Z czasem część infrastruktury obozowej po NKWD (niedaleko dworca kolejowego gdzie w czasie wojny Niemcy trzymali polskich robotników przymusowych, pomiędzy Auschwitz a Birkenau) odziedziczył Powiatowy Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Obóz UB przeznaczony był dla Niemców i polskich patriotów (kobiet i mężczyzn) z okolic Bielska-Białej, Rybnika i Raciborza. Więźniowie tego obozu demontowali fabrykę IG Farbenindustrie, którą jak inne fabryki z ziem polskich po zdemontowaniu sowieci wywieźli do ZSRR. Obóz UB funkcjonował do wiosny 1946 roku.

Sowieci infrastrukturę niemieckich obozów koncentracyjnych wykorzystali do stworzenia własnych łagrów nie tylko w Auschwitz i Birkenau, ale także między innymi w Majdanku, Gross-Rosen, Łambinowicach, ale również w Buchenwaldzie i Sachsenhausen.

Armia Czerwona przyniosła Polakom nie wolność a kolejne zniewolenie. Sowieci nie byli wyzwolicielami, ale sadystycznymi potworami. Zbrodnie sowietów po wkroczeniu na ziemie polskie i niemieckie pod koniec II wojny światowej doskonale opisał Piotr Zychowicz w swojej pracy „Sowieci” (wydanej przez wydawnictwo Rebis).

Na terenach zajętych Niemiec, gdzie sowieci wymordowali 400.000 bezbronnych cywili (w tym dzieci i kobiet), Przed śmiercią kobiety były przez sowietów brutalnie gwałcone. Kiedy sowieci gwałcili matki, próbujące jej ratować dzieci były natychmiast mordowane. Sowieci zabijali ofiary w okrutny sposób: przybijano je żywcem do drzwi, przybijano ofiarom języki do stołów, czołgi zgniatały na miazgę żywych ludzi, ofiarom obcinano części ciał, kobietom w waginy sowieci wbijali butelki.

To, że gwałty dokonywane przez sowietów miały miejsce na ziemiach niemieckich nie oznaczało, że ofiarami zbrodni sowietów padały tylko Niemki. Sowieci gwałcili, rabowali i mordowali także Polki wywiezione na roboty do Niemiec i Polki więźniarki niemieckich obozów koncentracyjnych.

Sowiecka metoda rozminowywania polegała przepędzaniu przez pola minowe grup dzieci (które ginąc, wysadzały miny). Masowy rabunek, dokonywany przez sowietów, wszystkiego (od zwierząt, poprzez prywatne mienie ruchome, aż do fabryk) miał miejsce nie tylko w Niemczech, ale także na ziemiach zachodnich Polski. Terror sowiecki na ziemiach niemieckich miał na celu skłonienie milionów Niemców (potencjalnego kłopotu dla sowieckiej okupacji) do ucieczki na zachód. W ramach działań specjalnych specgrupy NKWD tworzyły bandy pozorowane udające Niemców szerzące terror wśród ludności niemieckiej (czekiści korzystali z doświadczenia, jakie zdobyli na Ukrainie, gdzie tworzyli bandy pozorowane udające UPA, które terroryzowały Ukraińców).

Równie wstrząsający jest zamieszczony na łamach „Sowietów” artykuł Piotra Zychowicza dot. gwałtów na Polkach, których pod koniec wojny i po niej dopuszczali się sowieci. Polki, robotnice przymusowe i więźniarki obozów koncentracyjnych były gwałcone przez sowietów na ziemiach niemieckich. Również na ziemiach odzyskanych, zachodnich i północnych, zamieszkałych przez rdzenną ludność polską, sowieci dokonali gwałtów na prawie wszystkich Polkach. Rosjanie gwałcili wszystkie kobiety, od kilkuletnich dziewczynek do umierających staruszek. Kobiety były gwałcone wiele razy, często gwałtów zbiorowych dokonywało nawet do kilkudziesięciu sowieckich żołnierzy. Gwałcili sowieccy żołnierze stacjonujący na ziemiach polskich i ci powracający do ZSRR.

Dokonywane przez Rosjan gwałty na Polkach były publiczne, powszechne, ofiary były okradane i w sadystyczny sposób mordowane. Rosjanie często w sadystyczny sposób kaleczyli swoje ofiary, ogryzali części ciała i wydłubywali oczy. Często sowieci dokonywali gwałtów na bardzo małych dziewczynkach. Polacy stający w obronie ofiar byli natychmiast zabijani. Zbrodni sowieccy sołdaci dokonywali za zgodą swoich przełożonych. Ofiarami gwałtów padło kilkaset tysięcy Polek, które po przejściu Armii Czerwonej miały kłopoty emocjonalne, cierpiały na choroby weneryczne i z powodu kalectwa wynikającego z ran zadanych w czasie gwałtów.

Jan Bodakowski

Komentarze

Matka Polka2020.01.4 16:47
Może Duda niech pojedzie na te obchody i opowie o tym międzynarodowemu gremium? Ciekawe w której minucie wyłączą mu mikrofon..
Mirek2020.01.3 10:34
Znam autentyczny przypadek ze jak Ruski nadchodzili to ojciec swoje córki ukrył na cmentarzu w dużym ale pustym grobowcu . Było zimno więc siedziały opatulone pierzynami i wyszły dopiero po przejściu kacapów . Takie to było wyzwolenie .
Matka Polka2020.01.4 16:46
Miały mądrego ojca.
Polak2020.01.2 23:45
To jest prawda, pamiętam co dziadek opowiadał na temat ruskich i gwałtów popełnianych przez nich. Nawet zwierząt nieoszczedzali !
Janek2020.01.2 17:40
Tylko dobry człowiek z bronią może zatrzymać złego człowieka z bronią. Dlaczego rząd utrudnia Polakom osiadanie broni?
Matwiej Łagodny2020.01.2 17:18
Bodakowski w SWEJ RUSOFOBI osiągnięcie ,to SZCZYT schizofrenii==IDIOTA. Szkoda ze Ojczulek nie żyje ,toby Tobie powiedział co znaczą OBOZY.Pięć lat odsiedział,,życie Mu uratowali Rosjanie .
anonim2020.01.2 14:34
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
tacy szybko zdychąją 2020.01.2 14:20
Świątek, piątek .... Od rana do nocy ... Jakim trzeba być życiowo przegranym aby siedzieć od rana do nocy na blogach i pluć nienawiścią? Niedziela i święta bez różnicy, nienawiść nie ma "godzin pracy" Wpadając tu okazyjnie wszędzie widzę jedną i tą samą rekę debila blogowego. Pamiętam był "dzielnicowy" potem jakiś "wiking" teraz jest "stalker". A tam gdzie "dzielnicowy-stalker" tam "hahn". Z prawdziwym sadyzmem i satysfakcją "myślę" o takim kimś; masz życie kompletnie przeye...ne masz życie na jakie sobie zapracowałeś i zasłużyłeś. Nawet jak nie wierzysz w piekło - jesteś w piekle bycia nikim - życie w pustce. Mieszkasz w jakieś norze, pieniędzy niewiele, żadnej rodziny, znajomych o przyjaźniach to możesz tylko poczytać. Ale ty nie czytasz. Padniesz jak bezdomny pies, znajdzie ciebie policja jak sasiadom smród z twojej nory nie da im spać.
anonim2020.01.2 13:55
Wyrazy współczucia dla rodziców Bodakowskiego że spłodzili takiego menela umysłowego!
sralker2020.01.2 13:59
Wyrazy współczucia z powodu twojego zaawansowanego debilizmu. Kacapski p_ółgłówk_u.
anonim2020.01.2 14:36
no tak, pewno to twoi przodkowie(rodzice) gwałcili te kobiety - ruski trollu
aspiring educationalist2020.01.2 13:23
> Na terenach zajętych Niemiec, gdzie sowieci wymordowali 400.000 > bezbronnych cywili Znany jest przynajmniej jeden przypadek, kiedy o dokonanie masakry niemieckich bezbronnych cywili podejrzewa się polskich żołnierzy z "piastowskimi orzełkami" na czapkach: "Nad pozostałymi w Malborku Niemcami znęcali się nie tylko Rosjanie, ale również Polacy. 78-letni Max Domming, były folksdojcz, wspomina pewne dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce zimą 1945 roku. Max Domming, który był wówczas 15-letnim chłopcem, przywiózł do miasta na wozie cztery cetnary pszenicy, aby je tam zemleć. – Musiałem godzinę poczekać, dlatego postanowiłem rozejrzeć się po mieście – opowiada. Stał jakieś dziesięć metrów przed wejściem na dworzec, gdy nagle drzwi wyłamały się, a z budynku wybiegły kobiety i dzieci, „jak rwący potok wody”. Polska milicja pędziła ich pospiesznie kijami w kierunku miasta. – Kolumna ludzi nie miała końca – opowiada. Zanim w 1995 r. Max Domming przeszedł na emeryturę, przez długie lata był referentem w partyjnym zarządzie SPD. Jego zdaniem liczba tamtych osób oscylowała wokół 200–300. Co się z nimi stało, tego Max Domming nie wie. Niemcy, którym udało się wytrwać do samego końca, musieli opuścić miasto. Trzeciego listopada 1947 r. odpowiedni urząd dumnie zakomunikował, że nowo utworzony okręg Malbork jest w prawie 100 procentach wyczyszczony z Niemców". https://wiadomosci.wp.pl/zagadka-malborka-6108663787619457a
Michał Jan2020.01.2 14:47
Za to podobnych zajść z udziałem żołnierzy amerykańskich jest całe mnóstwo. O żołnierzach z "gapą" na piersi nie wspominając.
aspiring educationalist2020.01.2 15:07
Akurat amerykańscy żołdacy z hitlerowcami w tej konkurencji idą łeb w łeb.
stan2020.01.2 23:56
Czy wiesz, ze po wojnie Niemcy, którzy pozostali w Polsce masowo mordowali polskich żołnierzy udających się na urlopy do domów? Był zakaz opuszczania pojedynczo koszar. Nienawiść zawsze jest dziełem szatana. Podobnie teraz tzw. opozycja dzieli Polaków, a tam, gdzie dąży się do podziałów zawsze swoje łapy macza szatan. Oj jest ojcem niezgody, podziałów, nienawiści. Czy normalny człowiek mógł wymyśleć coś takiego jak obozy zagłady, czy białe krematoria Sybiru?
Pracownik2020.01.2 13:19
Kurczę, bełkot Bodakowskiego poznaję już nawet nie po pierwszym akapicie, a od razu po tytule.
Marek212020.01.2 13:19
Tylko po to. Żadnych innych skutków nie było....... Jak mogli? Nie powinni zatrzymać się na granicy Polski i pozwolić nam rozkwitać pod władzą kulturalnych Niemców?
Cool2020.01.2 17:13
Owszem ... byłoby znacznie lepiej dla Polski i Polaków, gdyby ruska dzicz zatrzymała się na wschodniej granicy!
aspiring educationalist2020.01.2 13:18
GW prawda. Załogę powojennego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu (i im podobnych) stanowili Polacy. Odsyłam do świadectw zawartych w książce "Mała Zbrodnia - Polskie Obozy Koncentracyjne"
Otto2020.01.2 15:37
KZ Auschwitz po wyzwoleniu prowadzili polacy, natomiast KZ Birkenau rosjanie
Otto2020.01.2 15:52
https://www.youtube.com/watch?v=BfMbPEl5D1U
Otto2020.01.2 15:56
https://pl.wikipedia.org/wiki/Obóz_Pracy_w_Łambinowicach
aspiring educationalist2020.01.2 18:50
Czym różnią się próby wypierania określenia "Polacy" w odniesieniu do załóg polskich powojennych obozów koncentracyjnych od prób wypierania określenia "Niemcy" w odniesieniu do załóg niemieckich obozów zagłady?
Cool2020.01.2 17:09
Nie Polacy, tylko komuniści na ruskich usługach! ... to zasadnicza różnica!!!
Otto2020.01.2 17:46
Komunisci narodowosci komunistycznej oczywiscie 😘
stan2020.01.2 23:48
Nie wiesz, jaki naród upowszechniał w Polsce komunę? Aż taki jesteś zapóźniony?
aspiring educationalist2020.01.2 18:48
Komuniści na ruskich usługach przejęli obozy po nazistach na usługach Hitlera?
taro2020.01.2 18:45
komunistyczne swinie,a nie Polacy.Polak nigdy nie moze byc komunista,chyba, ze ma guza mozgu i nacisk na strefe ideologiczna, ktora sie sklada z trzech komorek , -w tedy to z przyjemnoscia zabijaja,kradna ,maltretuja.
aspiring educationalist2020.01.2 18:52
A wcześniej te obozy były zakładane i prowadzone nie przez Niemców a przez "nazistów", prawda? Czym różni się manipulacja przy zastępowaniu "Niemców" słowem "naziści" od zastępowania "Polaków" słowem "komuniści" ?
taro2020.01.2 19:07
masz taki sam dylemat jak niemcy, ktorzy przez nazizm brzydza sie ,,narodowoscia,, pluja na nia,robia wszystko, by ja wyrugac ze swojej spolecznosci,wprowadzajac jednoczesnie swiatowy ,,socjalizm,, i nie moga zrozumiec, ze narod w Polsce jest z tego dumny.
aspiring educationalist2020.01.2 19:32
Ależ skąd, nie jestem zwolennikiem wprowadzania socjalizmu, ani w wersji światowej ani w wersji lokalnej, pisowskiej.