04.02.20, 18:40

Jan Bodakowski: Szokuje mnie nienawiść artystów do wyborców PiS. Przypomina mi się wtedy piosenka Kazika...

Obserwując scenę polityczną w naszym kraju odnoszę niepokojące wrażenie, że AntyPiS to środowiska zjednoczone w swoim bezpodstawnym i fałszywym przeświadczeniu o własnej elitarności. W duchu apartheidu, choć zapewne nieświadomie, środowiska groteskowej opozycji uważają, że są one wyższe rasowo i z racji tego powinny być uprzywilejowane względem niższych rasowo wyborców PiS (na tej samej zasadzie jak biała mniejszość była uprzywilejowana wobec czarnej większości w RPA za czasów segregacji rasowej).

Jak można było przeczytać na antyPiSowskim portalu „Na temat” „w trakcie wywiadu z Tomaszem Lisem Jerzy Stuhr stwierdził, że wyborcy PiS obecnie "mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie". Zgodził się także, że są oni "potomkami chłopów folwarcznych"”.

Według portalu Wprost, Marian Opania w rozmowie z Onetem powiedział o wyborcach PiS: „– Uważam, tak jak za komuny, że jeżeli ktoś popiera ten typ władzy, to albo jest durniem, albo wyrachowanym łajdakiem, sprzedawczykiem. Innego wyjścia nie ma. Niektóre nasze autorytety robią dziś to samo, ale piętno pozostanie. I niektórzy niektórym będą to długo pamiętać".

Media informują, że aktor znany z roli księdza w serialu „Plebania” Włodek Matuszak na swoim profilu Facebookowym napisał; „Nie mam już najmniejszej wątpliwości, że przyczyną całego zła jest fatalny poziom edukacji Polaków. To właśnie ci ludzie są paliwem wyborczym Kaczyńskiego. Im mniej rozumieją z tego co dzieje się w Polsce tym lepiej dla rządzących. Rasa panów rzuci ochłap z pieniędzy podatników i tłum szczęśliwy. Będą potem skandować imię wodza. Zaraz ktoś powie, że i wykształceni popierają rządy PiS. Tak. I to jest specjalna kategoria ludzi. To cyniczni karierowicze. Powiem nieco brutalnie: Gówno ich obchodzi dobro Polski, dobro Polaków. Dla nich najważniejsze jest słowo JA. Doją Polskę jak dojną krowę. Tak panie Duda. Pan to przewidział wygłaszając kiedyś sentencję : "Ojczyznę dojną racz nam wrócić panie " To was dotyczy ludu pisowski. To wasz prezydent okazał się prorokiem. Ale tak generalnie współczuję wszystkim, którzy zapomnieli co to honor. Bo kiedyś spotkamy się i popatrzymy sobie w twarz”.

TVP informowało, że znana aktorka Krystyna Janda, choć sama korzysta w swojej komercyjnej działalności z pieniędzy podatników, to na swoim Facebooku umieściła grafikę porównującą wyborców PiS do prostytutek. „Janda udostępniła wpis na swoim profilu. Widzimy tam grafikę, na której umieszczono napis: <<Na PiS głosowało 8 mln ludzi, po tym jak PiS rozdał 100 mld zł socjału w postaci różnych plusów, czyli jeden głos kosztował 12500 zł>>" – czytamy. Autorzy podzielili tę kwotę przez liczbę dni, w których rządził PiS, dodając, że „za jedną dobę PiS zapłacił 8 zł 75 gr. swojemu wyborcy” (w oryginale). Jak dopisano, ''firma Sedlak&Sedlak podaje, że za noc z prostytutką w Warszawie trzeba zapłacić średnio 2256 zł''”.

Janda, co opisywał portal „Na temat”, umieściła na swoim Facebooku też grafikę będącą mową nienawiści wobec biednych, szydzącą ze złej sytuacji finansowej wyborców PiS. Takie zachowanie skrytykował lewicowy aktywista Jan Śpiewak pisząc, że "promowanie uprzedzeń wobec biednych niewiele się różni od promowania uprzedzeń wobec innych narodów. Trzeba to jasno i otwarcie powiedzieć bez owijania w bawełnę: Krystyna Janda jest rasistką. Liczę na reakcje ludzi kultury".

Na łamach „Super Expressu” lewicowy publicysta „Galopujący major” uznał, że szerzenie nienawiści do wyborców PiS jest szkodliwe dla opozycji. Jego zdaniem „Za każdym razem to samo. Za każdym jednym razem. Przychodzi aktor albo aktorka do liberalnych mediów i nagle zaczyna sączyć. Sączyć jad pogardy, nienawiści albo totalnej ignorancji. A to, że wyborcy PiS to potomkowie chłopów pańszczyźnianych, a to, że się wyborcy PiS sprzedali się za 500+, a to, że zaraz PiS zabierze wszystkim internet. Potem aktorzy jeszcze wracają i na swoich wallach na fejsie dopisują, że wyborcy PiS skaczą po pieniądze albo są prostytutkami. Robią to liberalni aktorzy i aktorki, robią non stop i ciągle jest to nagłaśniane. A im bardziej wyborców PiS wyzywają, tym bardziej PiS rośnie”.

Choć nie jestem wyborcą PiS, to szokuje mnie nienawiść i pogarda artystów ze środowiska antyPiSu wobec wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego. Za każdym razem, kiedy jestem świadkiem tego, jak artyści z pogardą wypowiadają się o zwolennikach Prawa i Sprawiedliwości, przypomina mi się piosenka Kazika o artystach.

Jan Bodakowski

KNŻ - Artyści 

Wszyscy artyści to prostytutki

W oparach lepszych fajek, w oparach wódki

To wszystko się tak cyklicznie powtarza

Czas nadziei, człowiek z żelaza

Wodzowi rewolucji do pasa się kłaniam

Mecenas daje złoto, mecenas wymaga

Ten system musi upaść, teraz i zaraz

Śpiewane na koncercie w koszarach

Czy Ty to widzisz?

Czy się nie wstydzisz?

Czy Ty to widzisz?

Czy się nie wstydzisz?

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

Wszyscy artyści to prostytutki

W oparach lepszych fajek, w oparach wódki

Trzecia Rzeczpospolita, Polska Ludowa

To samo od nowa, to samo od nowa

Przepraszam, czy mogę sobie zrobić zdjęcie z Panem

Ja i koleżanka, niedźwiedź, Zakopane

Swoją pracą na scenie chcę osiągnąć swój cel

Order Orła Białego, budowniczy PRL

Czy Ty to widzisz?

Czy się nie wstydzisz?

Czy Ty to widzisz?

Czy się nie wstydzisz?

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

Wszyscy artyści to prostytutki

W oparach lepszych fajek, w oparach wódki

A jedne są lepsze, a drugie są gorsze

A gorsze są tańsze, a lepsze są droższe

Wszyscy artyści to prostytutki

W oparach lepszych fajek, w oparach wódki

A jedni są lepsi, a drudzy są gorsi

A gorsi są tańsi, a lepsi są drożsi

Czy Ty to widzisz?

Czy się nie wstydzisz?

Czy Ty to widzisz?

Czy się nie wstydzisz?

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą


Komentarze

Jurek Midas2020.02.5 19:05
Kim jest ten elegancki i przystojny mężczyzna?
jula2020.02.5 9:46
Mentalnie komedianci są na poziomie lustra , muszą mieć odbiorcę sami nie istnieją nie napiszą traktatu , eseju , zrobią wszystko aby zaistnieć . Bulwar zachodzącego słońca nawet nie zauważyli , że słońce zaszło . Pozostał tylko Garderobiany z pewną nutką Ogrodnika .
anonim2020.02.5 15:57
A ty jesteś komediant - aktor czy komediant - malarz? Znasz te tereny
AREK2020.02.5 8:07
NICZEGO INNEGO PO POTOMKACH ŻYDO-KOMUNISTYCZNYCH AKTORZYN Z PRL-U SPODZIEWAĆ SIĘ NIE MOŻNA. NA SZCZĘŚCIE NIE WSZYSCY AKTORZY SĄ TACY BO NIEKTÓRZY POPIERAJĄ AKTUALNY RZĄD.
Lord2020.02.6 20:06
Np.aktor jan Palica popiera i piosenkarka ewa żurek i malerz krzysztof Fidryk
Waldemar Bieniak2020.02.5 1:21
Widzisz teraz sam Janie że kiedy krytykowałeś Neokatechumenat a Gloryfikowałeś katolicki tradycjonalizm pracując dla wydawnictwa Antyk... nie byłeś w porządku... A teraz Bulwersują Cię powszechne ataki na PIS...? Które tak naprawdę są bez porównania dużo mniejszej wagi jako rzeczywistość polityczna niż rzeczywistość dotycząca wiary ,charyzmatu i zaakceptowana przez kongregację kościoła i papieży Pawła VI ,Jana Pawła II i Benedykta,i Franciszka więc... Pokory nigdy za wiele...
Krakus2020.02.5 0:50
Kim jest ten Badakowski?
romek2020.02.4 22:07
Wszyscy ci artyści postawili na przegranego konia przez co zostali odcięci od publicznego koryta a teraz zostali wirtuozami wycia na artystycznej emeryturze .
Marycha2020.02.5 0:41
Brawo
fdd2020.02.4 20:50
skretynienie tych "elit" jest porażające
Krakus2020.02.5 0:52
Elit PiSowskich szczególnie :)
black is bad bardziej niż red2020.02.4 20:36
Artyści to ludzie wrażliwi i inteligentni
Marycha2020.02.5 0:40
Serio? Czy walisz śmiecha ?nikt wraźliwy nie pieprzy tak od rzieczy
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.4 19:59
Szokuje mnie nienawiść PiSu do wyborców opozycji lub ludzi którzy obecną władzę nie popierają! To kilka przykładów: Rowerzyści, wegetarianie, absolutny establishment, łże-elity, ciemny lud, lemingi, element animalny, ukryta opcja niemiecka, element antypatriotyczny, nie naród polski, mający krępującą przeszłość, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, odspawani od stołków, ludzie, którzy mają niesprawne głowy, ludzie posiadający gen zdrady, nie naród polski, popiskujący, niemający nic wspólnego z tradycyjnymi, polskimi wartościami, ludzie oderwani od koryta, ci, którzy w ostatnim czasie wiele stracili, uprawiający politykę wstydu, gestapowcy, obrońcy korupcji, gardzący polskością, dzicz, faszyści, komuniści i złodzieje, oszuści, kolaboranci, konfidenci, targowiczanie, zdrajcy, oprawcy z UB, gorszy sort, ubeckie wdowy, lewackie świnie, esbeki, hołota, zwyrodnialcy, koderaści, kodomici, lewaccy ekoterroryści, element animalny, Targowica, łotry, lumpy polityczne, awanturnicy, bojówki KOD, mordy zdradzieckie, kanalie, kawiorowe protesty, establishment, wymuskane twarzyczki, lewaki, zdrajcy, ubeki, esbecy, UBywatele, mainstream, bolszewicy, grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa, broniący układu, donosiciele, szmalcownicy, bydło, swołocz, konfidenci, ścierwo ubeckie, folksdojcze, warchoły, hałastra, chuligani, ludzie pragnący, by Polska stała jak najniżej, ci, którzy się dali uwieść propagandzie, otumanieni, depczący wszystko, co dla Polaków święte, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, świnie, łajdaki, mendy, kreatury, ci, którzy stoją tam, gdzie stało ZOMO, ubeckie szmaty, resortowe dzieci, lewactwo…
ff2020.02.4 20:53
nie napinaj się tak kacapski pajacu bo ci żyłka w .... pęknie
RK2020.02.5 4:19
LECHU K..." ...kretynie Polski " ...dumny geju ! JEŻELI CIĘ TO CO PISZESZ SZOKUJE, TO RADZĘ! SPÓJRZ NA SIEBIE I SWOJE ZACHOWANIE ! WTEDY CI SZOK MINIE ! NIKT GORZEJ OD CIEBIE NIE BLUŹNI ! NIE UDAWAJ KOGOŚ, KIM NIE JESTEŚ! NIE WCISKAJ KITU ! Mylą ci się nicki. W innym artykule, pod tym nickiem, lałeś strasznie ŻÓŁĆ na inną stronę ! Kogo chcesz nabrać???
Saki Faki2020.02.4 19:54
"Odi profanum vulgus et arceo" - pisał Horacy. Zjawisko więc nie jest nowe, jak najbardziej zrozumiałe, bo czego się, pisiory, spodziewacie? Że ktoś będzie szanował motłoch? Przecież was ci wasi idole szanują najmniej, co widać po dennej propagandzie, jaką wam serwują do wierzenia :-)
Zofia 19342020.02.4 19:45
PRZECIEŻ STUAKA WYŻSZA KOCHA PIS. SAM KRÓL POLSKIEJ MUZYKI ZENEK MARTYNIUK TAK CZĘSTO POKAZUJE SIĘ W REŻIMOWYCH MEDIACH.
Mario2020.02.4 19:44
Dobre! Z tym, ze jak czas pokazuje, nie tylko tzw artysci, to prostytutki. Wiekszosc tzw elit - de facto - patologii jest 1 wielka prostytucja.
LegitimateCybersecurityCompany2020.02.4 19:20
"TVP informowało, że znana aktorka Krystyna Janda, choć sama korzysta w swojej komercyjnej działalności z pieniędzy podatników" TVP korzysta czy Janda?
LegitimateCybersecurityCompany2020.02.4 19:18
A ma pan pozwolenie na komercyjne wykorzystanie tekstu piosenki, panie Bodakowski?
Maria Blaszczyk2020.02.4 19:07
No i mnie się to nie podoba. Pokazuje, że ci ludzie nic a nic nie zrozumieli. Ale pan groteskowy redaktor pominął pewien ważny fakt. Otóż to nie działa w jedną stronę. Gdy tysiące ludzi wyszły na ulicę w celu obrony Trybunału Konstytucyjnego - pan prezes do społu z panem Joachimem Brudzińskim nazwał ich wysztkich, hurtem, "komunistami i złodziejami". O krytykach swojej wizji państwa: "Element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny". O ateistach - "zgnilizna i nihilizm" O gejach - że dzieci mają do zabawy. O sędziach, to już nie prezes sam, ale różne osoby z prawej strony, od prezydenta, przez pana prokuratora Piotrowicza po Frondę - "złodzieje, zbrodzniarze komunistyczni, kasta itd". O lekarzach - "niech jadą". O nauczycielach - "nieroby". Itd... I choć po stronie opozycji jest to po prostu głupie - po stronie władzy jest śmiertelnie niebezpieczne.
Marian Płaszczyk2020.02.4 21:01
Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Ale zgadzam się, że prawda niektórych boli.
Asia2020.02.4 21:12
Mario Błaszczyk ! Jesteś mądrą kobietą. Amen.
RK2020.02.5 4:05
Nie -Asiu !? Z której strony Maria B. jest mądrą kobietą?? Ze stony twojego nicku?? Z lewej, pedalskiej Lechu, tak?
Marek212020.02.5 7:59
Ale wyzwiska to tylko Nie-Nasi, czy nie? Od Nas to tylko Prawda i Miłość?
Maria Blaszczyk2020.02.5 10:15
Chyba nie przeczytałeś mojego wpisu, od którego się to wszystko zaczęło. Ale tam jest więcej niż trzy linijki, więc Ci streszczę. Nie, obie strony obrażają tę drugą. Tylko że jedna ma media finansowane z podatków, policję, dużą część prokuratorów i próbuje zapanować nad sądami. Druga ma ludzi na ulicach i media komercyjne, czyli na przegranej pozycji, przynajmniej patrząc z punktu widzenia finansowego.
Marek212020.02.5 11:29
Mi się wydawało że wypowiadam się przeciw chamstwu RK. Ale może się myliłem....
JANOSIK2020.02.4 22:14
Sami se pisa sami lodpiosuja,toc to barany.Milego pisania beeee
ZERR02020.02.5 1:03
Trzeba być niespełna rozumu, aby bronić "trybunału" albo "sądów", czyli tego całego szitu, jaki wypełnia te całą Stajnię Augiasza nazywaną Polin.
Maria Blaszczyk2020.02.5 10:12
Może Ty coś tak nazywasz. Dla innych to po prostu Polska, nasz kraj.
Jarek2020.02.4 19:06
Mój ulubieniec w akcji. Może napiszesz artykuł o nienawiści zwolenników PIS do tych, którzy PISu nie popierają. Mnie też to szokuje. To naprawdę przypomina czasy komuny - pamiętam je dobrze. Ponawiam prośbę, abyś znalazł jakieś pożyteczne zajęcie.
ff2020.02.4 20:52
to nie forum dla onuc kacapski sprzedawczyku
Pracownik2020.02.4 19:05
Gościa, który siedmiolatka nazwał „małym pedałem” szokuje czyjaś nienawiść. Śmiać się chce i rzygać.
Maria2020.02.5 3:13
Mnie też szokuje a równięż Twoje rzyganie może trochę kultury
JJJ2020.02.5 10:03
to rzygaj cwelu