27.04.19, 10:51

Jan Pospieszalski: Granie krzywdą dzieci, jest obrzydliwe

Przed próbą wybaczenia staną też rodzice i społeczeństwo. Granie krzywdą dzieci, jest czymś obrzydliwym. Sposób rozhuśtania życia społecznego, anarchizacja życia - wprowadzono chaos. Wybaczenie powinno być ze strony rodziców i dzieci. Nauczyciele muszą mieć świadomość, że muszą o to prosić - mówił Jan Pospieszalski, komentując decyzje podejmowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i strajkujących nauczycieli.

Zdaniem publicysty, zachowanie Sławomira Broniarza oraz popierających go nauczycieli zrzeszonych w ZNP jest karygodne. Strajk odbywał się bowiem "przy pomocy dzieci", a w ten sposób wyrządzono im prawdziwą krzywdę.

To przykre, że zobaczyliśmy brzydszą część ciała pedagogicznego. System edukacji trzeba zmienić. To pogłębia podziały - wielu strajkujących być może nie są w zasobach opozycji - stwierdził Pospieszalski.

 


mor/TVP Info/Fronda.pl

Komentarze

JestemOjcemWzorowymZNapędemAlkoholowym2019.04.27 14:45
Może tele-pedagog Pospieszalski opowie o tym, jak zadbał o bezpieczeństwo swojego dziecka? Ponoć jakieś "opary benzyny" wybuchły mu na jachcie. Przypadek nieznany motorowodniakom, coś w rodzaju Cudu na Mazurach. A może to opary alkoholu nie pozwoliły dostrzec, że kilkuletnie dziecko jest już za burtą?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 11:47
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 11:47
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Agnieszka2019.04.27 11:31
Ciekawe jak teraz poloniści będą omawiali wszelkie lektury, gdzie motywacją działania bohaterów była służba ojczyźnie, społeczeństwu, rodzinie, poświecenie siebie dla ratowania, pomocy drugiemu. Ci co choćby narażali życie swoje i rodziny, by uratować Żyda z holokaustu, to chyba już za wzór największego debilizmu będą musieli być uznani, jeżeli taka polonistka strajkowała i siebie lub swoich strajkujących kolegów nie będzie chciała przed uczniami uznać za motłoch moralny. Przecież są przedmioty, gdzie wzorce moralne, osobowe są wałkowane niemal non stop. Pomyślał ktoś z podjudzających i strajkujących, co dalej z takimi przedmiotami, gdy prowadzone będą w szkołach, w których uczniom udowodniono, że moralność jest g.. warta, bo własny, egoistyczny interes się liczy? Zgnojono ten zawód, wstyd się przyznać,że się jest nauczycielem. Jak ograniczonym intelektualnie trzeba być, żeby prestiż zawodowy utożsamić z forsą a nie postawą etyczną, dobrem, które się czyni? Toz według sposobu rozumowania tych nauczycieli, którzy godności własnej nie mają i myślą, że ją kupić sobie można, najbardziej prestiżowym zawodem - bo dobrze opłacanym - jest zapewne luksusowa prostytucja.
IgS2019.04.27 11:37
Mowil ci ktoś że jesteś kretynką ze słowotokiem? Dorośnij. Nauczycielki to też rodzice, czasem samotni rodzice, czasem ojcowie rodzin i jednyni żywiciele. Daliście się urobić propagandzie. Ale nic w tym dziwnego, ze stoczniowców strajkujących w Gdańsku komuniści robili przestępców, wichrzcieli, wrogow ojczyzny, a tacy jak ty, mierni i wierni szczekali z nimi jednym głosem.
Agnieszka2019.04.27 19:32
Nie gadaj głupot i nie posługuj się argumentami na poziomie łzawych seriali brazylijskich, bo nie rozmawiamy ani o grupie, która zarabia najgorzej ani o grupie która pracuje najciężej. To brednie, że im tak źle, że już teraz natychmiast bardziej niż innym grupom i bez względu na możliwości gospodarcze państwa należy się więcej od innych i kosztem innych. Poza tym jako rodzice dostali właśnie 500+ na pierwsze dziecko. Mimo tego zażądali, żeby przeznaczyć dla nich natychmiast średnio po ok 2000zł tysięcy (wynagrodzenie brutto do podstawy to więcej niż 1000zł a od tego potem procentowo dolicza się im różne dodatki). Czyli w praktyce na ich podwyżkę miałyby się na przykład zrzucić, rezygnując z 500+ te samotne matki z jednym dzieckiem, którym ono dotychczas nie przysługiwało, jeśli pracowały choćby za minimum krajowe. Zastanów się nad jak perfidnym środowiskiem płaczesz. Poza tym wiadomo, że chodziło przede wszystkim o pokazanie ile zamętu potrafią zrobić, bo mimo podwyżek, które dostali i dostać jeszcze mieli, to dali zaporowe żądania i rozmawiać nie chcieli a tylko niszczyć dzieciom życie.I jeszcze dobrze się tą zawieruchą bawili, udając krówki czym i pogardę dla innych grup zawodowych pokazali (choć bez ich pracy z głodu by umarli) i kompletne klapki na swoich oczach, bo każdy kto ma minimum zainteresowania światem i minimum dobrej woli wie, że dotacje do tych hodowli nie są z polskiego, ale z unijnego budżetu i że rolnicy z innych państw od lat je biorą. Żal im, ze po latach zapowiedziano starania o to, żeby polski rolnik nie był najbardziej poszkodowany w Unii Europejskiej i o to płaczą? Jaki poziom moralny trzeba mieć, żeby się tego czepić i to w tak obleśnej, obrzydliwej formie?! Tak się prestiżu nie zdobywa. tak się go niszczy. A godnego życia na gruzach innego nie zbudujesz. To nie są osoby niepełnosprawne intelektualnie, żeby tego nie rozumieć. To podobno jest inteligencja, elity kształcące kolejne elity..... Makabra To tyle uwag o ich rzekomej biedzie uprawniającej podobno do bycia terrorystą przy użyciu dzieci. A ja mówiłam o tym, że niewykonalne może być teraz uczciwe prowadzenie kształcenia i wychowania przez nauczycieli choćby języka polskiego. Osoby, które dopuściły się przekroczenia tym strajkiem pewnych dotychczas w Polsce nieprzekraczalnych granic, dla dobra polskiej edukacji, uczniów i kolegów, którym uniemożliwiły dalszą uczciwa, bo wiarygodną pracę wychowawczą i edukacyjna, powinny zrezygnować z zawodu. P.S. Nie musisz mnie czytać jak ci mój sposób pisania nie odpowiada. Będę bardzo zadowolona jak takie osoby będę miała jak najdalej od siebie.
Polonistka2019.04.28 6:17
Zdecydowanie chaotycznie, uporzadkuj tę wypowiedź, w argumentacji najpierw stwierdzenie, potem ilustracja, czyli przykłady i wniosek. Kończ wypowiedź syntezą i konkluzją. Po 36 latach pracy dzisiaj wiem, że tylko uczniowie i Pan Bóg widzieli moje starania. Było warto, ale teraz wybrałabym inny zawód. Najgorsze jest to, że na temat pracy nauczyciela wypowiadają się osoby, które nie są zdolne do poświęceń. Synteza i konkluzja, czyli refleksja. Krótko i na temat!
Jarosław Leśny 2019.04.27 11:46
Czy pani chciałaby pracować dla idei mając dwa kredyty, schorowana matkę i na przykład słabo zarabiajacego męża? Moralnością pani spłaci dlugi, służbą narodowi posmaruje chleb? Droga pani, może wszyscy powinniśmy pracować dla ojczyzny za miskę ryżu, bo czemu tylko nauczyciele? Przecież farmazon i idee można wprowadzić do każdej profesji. Pani jest odrealniona.
Agnieszka2019.04.27 22:15
Praca, która jest poświęceniem się dla idei, to praca, z której nie odnosi się korzyści (poza ewentualną satysfakcją i czyjąś wdzięcznością). Oczywiście jest to praca bez umowy czyli bez opłacanych składek nawet na ubezpieczenie zdrowotne (nie mówiąc o emerytalnym) i oczywiście bez wynagrodzenia. Nie można więc do niej zaliczyć pracy nauczycieli, która wolontariatem nie jest, bo odnoszą z niej wiele korzyści i nie są do niej przymuszani, więc mogą ją w każdej chwili zmienić na lepszą (skoro swoją mają za najgorszą), jeśli uważają, że ona wymaga od nich zbyt wielkiego wyrzeczenia..
Agnieszka2019.04.27 22:32
Poza tym to obrzydliwe manipulacje nazywać "poświęcaniem się dla idei" pracę, z której nie chce się zrezygnować z powodu licznych korzyści i tym samym blokuje się miejsce tym, co są często lepsi i mają powołanie do tego zawodu! Co do idei, to są właśnie zawody, których bez odpowiednich kwalifikacji moralnych podejmować nie wolno! Tą kwalifikacją jest świadomość, że w sytuacjach trudnych swoje dobro należy podporządkować dobru tych, którym ta praca ma służyć a w codziennych, zwykłych sytuacjach nigdy nie można o dobru podopiecznych zapomnieć. W czasie wojny wielu nauczycieli nawet życiem czy więzieniem ryzykowało na tajnych kompletach. Na tym polegał prestiż zawodu nauczyciela zawsze i to zostało w jeden miesiąc w Polsce zgnojone.
Agnieszka2019.04.27 22:35
Co do mnie to czasem "pracowałam dla idei" (w moim rozumieniu czyli bez umowy i wynagrodzenia) i to zastępując w wykonywaniu obowiązków ludzi, którzy za ich wypełnianie (czyli w praktyce niewypełnianie) otrzymywali wynagrodzenie. Trudno znieść potem jak jeszcze narzekają, że mają ciężką pracę i niskie wynagrodzenie, gdy konsekwencje ich zaniedbań w niektórych zawodach mogły skutkować czyjąś śmiercią. Oczywiście, że chciałam wtedy być na ich miejscu, mieć ich możliwości, narzędzia pomocy, które tylko oni mieli. A gdyby mnie wtedy jeszcze ktoś za to ubezpieczał i płacił wynagrodzenie - wow jakie luksusy! :) Krew mnie więc zalewa jak tacy potem manipulują opinią publiczną, twierdząc że się poświęcają i pracują dla idei, gdy krzywdzą a mają nieoczywistą w Polsce dobrą umowę o pracę i uczciwą oraz (jak na polskie warunki) dobrą pensję, wypłacane i obiecane kolejne podwyżki a zero w nich świadomości etosu zawodowego, bez którego nie ma sensu ich zawód, nie ma jego prestiżu i cele, którym służy nie są do osiągnięcia. Co do kredytów, to bywało, że je też nie dla siebie a właśnie "dla idei" brałam, bo nie wyobrażałam sobie, żeby będąc wypłacalną wyłudzać dla bliskich mojemu sercu spraw pieniądze od sponsorów. A warunki wypłacalności mają to do siebie, że się niestety zmieniają, więc różnie potem bywało.
Agnieszka2019.04.27 22:42
Podsumowując. Nie jest chyba pan małym dzieckiem wierzącym wciąż ślepo nauczycielowi, więc niech się pan nie da im omamiać, że pracują za "miskę ryżu" i mają gorzej od wszystkich, bo naprawdę mają lepiej niż wiele, wiele grup zawodowych w Polsce i lepiej od ludzi o lepszym lub takim samym wykształceniu jak oni. Zapewniam pana, że gdyby nie mieli licznych korzyści czerpanych z tej pracy, to ci najwięksi krzykacze (wrzeszczący, że bez podwyżki "z kosmosu" to oni poświęcają się tylko dla idei) już dawno zmieniliby zawód na inny - nawet gdyby wszystkie dzieci w Polsce miały bez nich zostać analfabetami. Nikt z nich nie poświęcałby się dla żadnej idei, gdyby w tym zawodzie nie było więcej korzyści niż w innych i gdyby tych korzyści nie było o wiele więcej niż ponoszonego trudu, który jest normą w każdym zawodzie i tylko jego specyfika różna. Nie dajcie się w konia robić bredniami o ich biedzie jak nie chcecie, żeby wszyscy w Polsce właśnie pracowali za "miskę ryżu" a tylko nauczyciele cieszyli się zachodnioeuropejskimi pensjami. Inni pracujący też mają rodziny na utrzymaniu, niepełnosprawnych w domu, są sami lub ze słabo zarabiającymi czy bezrobotnymi małżonkami. Kredytów często inni w bankach nawet nie mogli dostać z powodu niskiej pensji lub braku umowy o pracę, więc gdy nauczyciel na jakąś potrzebę (lub bez niej) brał z funduszu socjalnego kilka tysięcy bezprocentowej pożyczki, to oni władowywali się w lichwiarskie chwilówki, potem pożyczkę pożyczką spłacali, bo trudno zaoszczędzić z pensji przy niezmiennych miesięcznych wydatkach (a nie ma zwykle w Polsce dodatkowych zysków typu trzynasta pensja, dodatki świąteczne czy nagrody jak w szkolnictwie). gdy więc nauczyciel spłacał spokojnie pożyczkę bezprocentową (lub jego koledzy, co za niego poręczyli) to w innych zawodach ludzie z powodu głupich kilkuset złotych "chwilówki" z rodziną pod mostem mogą wylądować, bo komornik już na zajęcie mieszkania się szykuje. Niech mi pan nie mówi o "biedzie" nauczycieli, bo wiem jak ona na serio wygląda i spotkałam też ludzi dotkniętych właśnie opisaną prawdziwą biedą mimo uczciwej pracy. Niech ci terroryści Bogu dziękują za dobrą pracę, możliwości jej wykonywania a nie grzeszą kłamstwami, bo jeszcze się w ich życiu mogą te kłamstwa spełnić i poznają, co to znaczy trudna sytuacja. Już niejeden nawet milioner to poznał, więc życie może ich też pozbawić szczęścia, które mają i którego nie cenią, narzekając i stawiając zaporowe żądania, do których spełnienia używają dzieci
Pedro2019.04.27 11:25
Gwałty na śmierdzących żopach komunistycznych pobratymców, to zjawisko bardzo częste.
Agnieszka2019.04.27 11:13
Mądry rodzic powie dziecku, że polityka jest dla dorosłych, nauczyciela trzeba szanować, a strajk i strajkujących dzieci ocenią, jak już nabędą troszkę więcej wiedzy i doświadczenia i jak zrozumieją, że dorośli ludzie walcząc o godniejsze płace robią to w większości dlatego, żeby ich dzieciom było lepiej. A teraz wszyscy szczujący na nauczycieli zbierajcie siły, bo niebawem strajk pracowników socjalnych, póki czas wyszukujcie na nich haki, żeby można było szybko zmieszać ich z błotem, jak odważą się przeciwstawić Partii.
Dumi2019.04.28 8:30
Czy jeśli ja krytykuję nauczycieli, z resztą słusznie, za utrudnianie młodzieży w przystąpieniu do egzaminów i matur to też SZCZUJĘ??? Możesz konkretnie wyjaśnić co nazywasz szczuciem??? To istotne. Nauczyciele podwyżki dostaną bo im się należą, ale nie 1000 zł na stół i nie na zasadzie już albo foch. To są zbyt wygórowane żądania i musisz wiedzieć, że Polaków, którzy harują na pieniądze to po prostu oburza. Warto sobie pewne sprawy uświadomić.
Agnieszka2019.04.28 10:19
Nauczyciele to też rodzice. Walczyli/walczą też dla swoich dzieci. Propaganda PiSowska zrobiła z porządnych, wykształconych, mądrych, często szanowanych i lubianych nauczycieli, jakiś meneli, margines społeczny,który myśli tylko o pieniądzach. W 1993 roku kiedy miał miejsce największy do tej pory protest nauczycieli, w którym wzięła udział między innymi pani Zalewska, matury w wielu szkołach zostały opóźnione, w szkole w Świdnicy gdzie protestowała polonistka Zalewska rownież. Ale wtedy mówili, że walczą o godność. Dziś im tę godność odebrano. Zresztą podobnie jak lekarzom rezydentom, sędziom, niepełnosprawnym. Nie widzi Pan tego? Naprawdę? Niedawno, niedaleko nie powstał Zespół Szkół prowadzony przez Księży. oczywiście prywatna szkoła, dość wysokie czesne. Szkoła na wysokim poziomie. Natychmiast pozbierała najlepszych nauczycieli z różnych szkół, oferując im prawie dwukrotnie wyższa pensję. I tak będzie, w szkołach publicznych zostaną słabi nauczyciele i taki tam będzie poziom. Walka o godniejsze płace jest też walką o poziom szkół. Dziś, żeby utrzymać etat w szkole trzeba mieć co najmniej dwa kierunki, mile widziana jest również logopedia, oligofrenopedagogika, uprawnienia do lekcji indywidualnych. Ja za żadne pieniądze nie chciałabym uczyć w szkole, troszkę tego liznęłam na początku swojej kariery zawodowej i nigdy bym nie wróciła, ale jako matka uczniów i w sumie fachowiec wiem o czym pisze i nauczyciele mają mój ogromny szacunek.
Cipak2019.04.27 11:03
Prawda - trzeba zmienić. Co rząd zrobił w tym kierunku przez trzy lata?
anonim2019.04.27 11:36
Jajco. Komunistyczny, bezczelny pachołku!
Lucyfer fajniejszy niż Jezus2019.04.27 10:53
CIESZĘ SIĘ ŻE W KOŃCU KTOŚ Z PRAWEJ STRONY ODWAŻYŁ SIĘ NAPISAĆ O KRZYWDACH, KTÓRE KSIĘŻA I KOŚCIELNICY WYRZĄDZILI DZIECIOM. Gwałty księży na ministrantach to zjawisko bardzo częste, a co gorsza władze kościoła zamiast wydawać gwałcicieli policji, wolą ichprzenosić do innych parafii. Celibat jeszcze bardziej potęguje zjawisko.
Pedro2019.04.27 11:27
Naucz się pisać po polsku, kacapie.