27.09.19, 06:50Fot. EU2017EE Estonian Presidency via Flickr, CC BY 2.0

Jarosław Gowin: Nad Koalicją Obywatelską wisi klątwa Donalda Tuska

Stawką wyborów będzie to, czy utrwalony zostanie nowy model rozwoju Polski” - podkreślał dziś wicepremier Jarosław Gowin.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” stwierdził, że u podstaw owego modelu leżeć mają wyższe zarobki oraz programy społeczne. Dalej dodał:

W jakiejkolwiek ważnej sprawie nie znam jednolitego stanowiska Koalicji Obywatelskiej. Nie wydaje mi się jednak, że z tego wynika utrwalenie braku zaufania do tej formacji, dlatego, że PO nagrabiła sobie tym w jaki sposób rządziła, polityką sprowadzającą się do zamiatania problemów pod dywan”.

Padły też niezwykle mocne stwierdzenia. Zdaniem wicepremiera Gowina:

Nad Koalicją Obywatelską wisi klątwa Donalda Tuska. To on wyprał swoją partię – Platformę Obywatelską z jakiejkolwiek ideowości, z jakichkolwiek treści programowych, bo kierował się wyłącznie słupkami poparcia, sondażami ”.

Dodawał:

Przez jakiś czas to działało, potrafił mamić dużą część polskiej opinii publicznej, teraz wszyscy widzą, że król jest nagi”.

W rozmowie poruszano także kwestie gospodarcze. Mówiąc o opodatkowaniu hipermarketów Gowin stwierdził, że to nie rozwiąże problemu polskiego dotyczącego drobnego handlu. Dodawał:

Nad tym trzeba będzie się zastanowić, czy rząd, państwo ma jakieś instrumenty pozwalające pobudzić polski handel”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze

Zenon2019.09.27 16:52
Klątwa nad lewakami wisi jak najbardziej i zawarta jest już w obietnicy Bożej Sprawiedliwości.
Zenon2019.09.27 16:50
Gowin chrzani głupoty. Nie odnosi się wcale do agenturalności Tuska i jego rządu.
JS2019.09.27 10:29
Tak to prawda ! To jest klątwa Tuska ! A klątwa ta podwoi się jak Tusk stanie przed TS - po tym jak niemiecka prezes Gensdorf odejdzie na początku przyszłego roku w niepamięć - przynajmniej moją !!! Te skradzione miliardy, szczególnie 156 MLD z OFE i ponad 240 MLD z WAT, wytransferowane najpierw do francji a następnie na Karaiby. Tak czy owak partia PO jest już skończona i po wyborach 13.10.2019 będzie sią pakować, po drodze oczywiście złodzieje i skorumpowani przejdą przez odpowiedni zasłdzony czas w więzieniach. Taki to jest oto koniec kłamców, złodziei i zdrajców !!!
Kohen2019.09.27 9:47
Pnie Gowin jaka klątwa - to proroctwo: KO -> to symbol nokautu! Nokaut (ang. knockout, KO) Bardzo trafny symbol sobie wybrali wrogowie PiS i Polski. Wykrakali sobie ?
Bizon2019.09.27 10:31
Ja pier-dolę - ale patologia !!!
Cogito ergo sum2019.09.27 9:23
Za kłamstwem i manipulacją stoi Książę Ciemności. A diabeł nie błogosławi tylko rzuca klątwę na człowieka
anonim2019.09.27 8:33
Tusk dzięki szkoleniom speców od marketingu politycznego wyskoczył z Trójmiejskiego grajdoła,w początku lat 90-tych popłynęły pieniądze z Niemiec,Sąsiedzi wiedzieli lepiej od nas jakie zmiany nadchodzą wskutek zmiany systemu,stąd wyćwiczyli pewne umiejętności wśród wcześniej sprofilowanego politycznego narybku.Sprawnie szło Tuskowi przeliczanie głosów przy obalaniu rządu Śp.Jana Olszewskiego,pierwsze efekty szkoleń.(sarkazm)Niemniej jednak tej politury starczyło na dobrych 20 lat.To jak żadnej pozycji nie miał Tusk widać na jego spotkaniach z Merkel czy Putinem.Mam jedno słowo : łasił się.Teraz fasadka runęła,politura spłynęła i pozostał Tusk bez dodatków i tego żaden TVN nie upiększy.Pan były premier,jak wielu,jak Marcinkiewicz.
anonim2019.09.27 8:31
P.GOWIN CZEMU PAN CIĄGLE TRUJE NAD POLSKĄ NAUKĄ WISI KOMUNISTYCZNY SYSTEM WARTOŚCI ZALEŻNOŚCI PAN ŚPI I POZWALA NA ROZWALANKE POLSKIEGO TAK POLSKIEGO SYSTEMU WARTOŚCI SZKODZI PAN SWOIMI DECYZJAMI POLSCE
Olej2019.09.27 8:04
Jego klątwa to wisi - nad Polską ! Ten człowiek powinien być aresztowany i postawiony przed sąd.
JS2019.09.27 7:10
Tyle nieudacznictwa, katastrof finansowych, zdrowotnych, zus'owskich, lotniczych, górniczych, autostradowych, paliwowych, vatowskich, handlowych i wielu wielu innych przymykał on i jego ministrowie, służby oko, oczy i zakrywali uszy a jak wychodziły to je przypudrował swoim precyzyjnym językiem, że teraz NIE MA ODWAGI przyjechać do Polski, na ratunek i wesprzeć tonącą PO-KO'sta Concordię kapitana Schetyno. Woli na bezpiecznym niemiecko-belgijskim gruncie trzymać się od tego złomu , który będą musieli przerobić na jakiś inny pancernik co by dobrze strzelał do Prawicy. Pozdr.
anonim2019.09.27 7:04
Jak obecnie nazywa się ugrupowanie ob.Gowina?
katolik2019.09.27 7:03
Dno moralno-społeczno-polityczne popslsldwiosnanowoczesna nie wejdą do sejmu,Zagadka Bój to jest nasz ostatni ,o Polskę.,Zwycięstwo będzie należeć do Boga i Matki Bożej.Mądrzy i silni Polacy głosują na PIS!!!