06.10.19, 11:00fot. PiS/Flickr

Jarosław Kaczyński: Polska ma tekę unijnego komisarza ds. rolnictwa, a Wojciechowski ma kwalifikacje

Teka unijnego komisarza ds. rolnictwa jest polska - niezależnie od wszystkiego, przekonuje prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Polityk mówił na antenie TVP o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego.

Jak podkreślił prezes Kaczyński, Janusz Wojciechowski ma "bardzo dobre kwalifikacje" i "zna europejskie korytarze". Na przesłuchaniu przez koordynatorów komisji rolnictwa Janusz Wojciechowski został zablokowany, ale procedury trwają dalej. Prezes PiS jest pewien, ze teka komisarza ds. rolnictwa będzie w rękach Polaków. "Niezależnie od wszystkiego" - zadeklarował.

"Procedura trwa. Byłbym zupełnie dobrej myśli, gdyby nie pewien element: to spotyka nas nie pierwszy raz - działania przeciw polskiemu interesowi, przeciwko polskim rolnikom, ze strony naszych rodaków, którzy zamiast wspierać, jak pan Kalinowski, atakują" - powiedział Kaczyński.

Polityk wskazywał też, że PiS robi dla wsi tyle, ile tylko może. "Dla nas wieś jest jedną z ostoi tego, co chcemy ochronić, to znaczy polskości w tym najlepszym tego słowa znaczeniu, polskości, która oczywiście musi być na wsi i musi być w mieście, ma konsolidować naszą wspólnotę po to, żeby ona trwała i była coraz silniejsza, i żeby zrealizować ten wielki plan, który mamy, żeby Polska po raz pierwszy od przeszło 1000 lat, była krajem równie zamożnym, czy miała PKB taki sam, jak w krajach na zachód od naszych granic" - powiedział.

"Przypomnę, że poprzednio, za rządów PO-PSL, mimo "tej rzekomo chłopskiej partii, było 300 milionów przy dłużej suszy". "My się staramy pomóc rolnictwu, jak możemy. Z jednej strony poprzez te wielkie transfery społeczne, które my prowadzimy, z 500+ na czele, dotyczące w ogromnej mierze ludzi mieszkających na wsi, w tym rolników. A to są wielkie pieniądze, łącznie ponad 80 miliardów złotych, i duża część tego trafia właśnie na wieś" - dodał.

bsw/pap, fronda.pl

Komentarze

vanitas vanitatum et omnia vanitas !2019.10.6 15:16
na razie nie ma. Moze bedzie miala, ale teraz nie ma. Wiec kolejne klamstwo
Jaroslaw K.2019.10.6 14:55
K jest niewatpliwie zdolnym politykiem ale jest chory na zadze wladzy i ma kompleksy. Nie odmawiam mu dobrej woli, ale droga ktora idzie to droga do autorytaryzmu. Sklocil Polakow co widac najlepiej po tutaj publikowanych komentarzach ludzi opetanych nienawiscia do wlasnych rodakow. Ukradl publiczna telewizje i zrobil z niej tube propagandowa wlasnej partii. Klamliwymi i zmanipulowanymi przekazami tej telewizji zrobil wode z mozgu prostym ludziom, ktorych jest wiekszosc co sie przeklada na wyniki wyborow. Za to powinien stanac przed trybunalem stanu.
Dr Aloha2019.10.6 13:41
Wojciechowski dał ciała bo nie potrafił odpowiedzieć na pytania które znał zanim były zadane i mógł się do tego przygotować. Zabawne jest zderzenie tej bandy nieudaczników z europejskimi standardami. Im się wydaje że takie pytania to formalność bo i tak wygra kandydat wskazany przez posła z Żolibnorza, a jak się ukradnie z kasy PE to można ściemniać o oddaniu na Caritas i wszystko będzie ok.
.2019.10.6 13:15
"bardzo dobre kwalifikacje" i "zna europejskie korytarze" dobry zart.
Michał Pasierb 2019.10.6 12:53
Kompetencje urzędników brukselskich są wprost powalające;robią wszystko,żeby zdyskredytować kandydaturę p.Wojciechowskiego zasypując go coraz to nowymi zapytaniami.A oto proszę, w linku mamy pana T.,który przed wyborami lansuje się z Papieżem... co on zrobił dla naszej Ojczyzny wszyscy doskonale wiemy.I znamy tego pana nie od dziś,niestety.... https://ekai.pl/donald-tusk-rozmawial-z-papiezem-o-migracjach-i-ue/
leszczyna2019.10.6 13:29
Da się wylansować z papieżem rodzinę Kaczyńskich? Tak bez związku z wyborami, rocznicami czy innymi okolicznościami.
mordechaj2019.10.6 12:24
Czyli co w sprawie Wojciechowskiego ? Znowu 27:1 w UE. Po prostu NIKT w Europie nie liczy się z PiS.
bezlitosny internauta2019.10.6 12:11
Na szczęście propaganda z Nowogrodzkiej nie sięga poza nowogrodzkie media.
luther2019.10.6 11:37
Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Sebastian Lorenc2019.10.6 11:41
Napisz ten tekst jeszcze ze 3 razy, podpisując się za każdym razem inaczej, będziesz bardziej wiarygodny.
Don Pedro2019.10.6 12:48
Idź zapracować na wypłatę za październik z #SokzBuraka, #nieswirujidznawybory i ##silnirazem, żałosna idiotko! Nie dziwię się, że zatrudnili cię do pracy z więźniami - 78% z nich głosuje na kretynów z PO-KO. Ciągnie swój do swego?
Sebastian Lorenc2019.10.6 12:57
Miło mi, że tak skrzętnie notujesz informacje na mój temat. Dopisz sobie, że mam 160 i niebieskie oczy. Może przy innej okazji wykorzystasz. (żałosny idioto)
Asmo2019.10.6 11:36
Jeszcze raz podejmujemy próbę nawrócenia tej grupy lewaków na wiarę katolicką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne ! Myślę jednak, że nie będą chcieli być podobni do krów ateistek w mojej oborze. Wyczyścimy wasze nozdrza do tego stopnia, że minie wam nawet alergia do sierści kota Kaczyńskiego, a PIS będziecie nosić na rękach i chwalić go przy wszystkich okazjach. Będziemy wam pokazywać przykład z Tczewa, gdzie lokalny członek PO nagrał warszawskiego gangstera Neumanna, bo już miał dość tych debili, kłamców, złodziei i zdrajców, bo żygał na samą składnię liter PO. Źyczę wam wszystkim ojszczynogom powodzenia w nauce ! jak będziecie powtarzać za mną prawdę oczywistą, to będziecie robić to samo co kot, którego wychowały psy. Ten kot zaczął szczekać i razem z nimi atakuje inne koty.
Bolszewik2019.10.6 13:38
„próbę nawrócenia …lewaków na wiarę katolicką” Asmo, daruj sobie te nawracanie na katolicyzm, ja wolę zapisać się do islamistów, bo tam po śmierci czeka na każdego wiernego 70 dziewic, a w waszym niebie same nudy.
Polak Ateista Durny Gej2019.10.6 11:35
Polityka to służba ojczyźnie i narodowi mówi Jarosław Kaczyński ! Dzisiej gwarantem takiej służby jest jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
KKK2019.10.6 11:33
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się "dzielnicowy". Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Blogu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Mirek2019.10.6 18:18
Zgadzam się . To jest wyjątkowa kreatura , która robi wiele złego . Jest tak perfidny że czasem potrafi zamieścić posta zgodnego z polityką PiS ale później znowu paskudzi .
Jaaanek2019.10.6 19:07
To nie jest dzielnicowy to zwykły ORMOWIEC ,który za komuny karał mandatami kierowców za brudne szyby w samochodzie.
Matwiej2019.10.6 11:30
Dlaczego Prezes jest TEGO PEWNY? Odpowiedż Prosta. Brak Teki,to BLOKADA PRACY UE.Czyli VETO,VETO Goni.
dzielnicowy2019.10.6 11:28
Nie ważne że niekompetentny, przekrętas, buc. Ważne że NASZ ,prawdziwy Polak-Katolik!
KKK2019.10.6 11:24
Panie Kaczyński, a PiS wspierał pana Tuska? słynne 27:1, przerobione na ogromny "sukces" partii! Macie w PE samych dyletantów! Tam trzeba mieć wiedzę i kwalifikacje a wy wysyłacie ludzi którzy nawet nie znają angielskiego. UE to nie polskie podwórko gdzie stanowisko dostaje się z nadania partyjnego.
Lublinianka2019.10.6 12:43
Platfusy z Brukseli nie znający języka angielskiego: Pitera, Boni, Kudrycka, Kopacz, Halicki, Adamowicz, Arłukowicz, Zwiefka, Lepper, Cimoszewicz. Jak to się ma do wysyłania wg ciebie ludzi z wiedzą, kwalifikacjami i znajomością języka angielskiego????!!!! 😕😕😕
Slaj2019.10.6 16:13
W Polsce stanowiska rozdaje partia rządząca mająca większość parlamentarną oraz poparcie społeczne po demokratycznych wyborach, dyletanci są w UE tam bowiem w dalszym ciągu obowiązuje lewackie kolesiostwo i rozdawnictwo stanowisk swoim. Co do wyniku 27 do 1 na Tuska to była ewidentne zagranie lewaków i ustawka każdy logicznie myślący to dostrzega.Wiedz że te czasy się zmieniają konserwatyści prawicowi mają coraz większe poparcie.
Mirek2019.10.6 18:14
Tusk nie jest polskim politykiem . Tusk jest politykiem niemieckim . Mówiąc dokładniej : Tusk to niemiecki knecht i dlatego polski rząd nie mógł go poprzeć .