11.11.13, 11:38Jarosław Kaczyński (fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons)

Jarosław Kaczyński: są siły, które podważają niepodległość. Trzeba z nimi walczyć!

Jarosław Kaczyński złożył dziś rano kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Podczas krótkiej przemowy, powiedział m.in. "Ważne, bo nie było w nowoczesnej historii Polski wydarzenia ważniejszego niż odzyskanie niepodległości. Aktualne, bo sprawa polskiej niepodległości, polskiej suwerenności jest ciągle aktualna, ciągle stoi".

I dodał, że "są siły, które polską niepodległość podważają, i to są siły wewnętrzne, siły działające w naszym kraju".

- Trzeba się im przeciwstawić na polu kultury, wartości, i w sferze politycznej, bo przecież wiele dążeń zmierzających w istocie do tego, aby Polska utraciła  suwerenność, to są dążenia o charakterze skonkretyzowanym, politycznym, odnoszącym się do takiej wersji sytuacji w Europie, takiego rozwiązania problemów europejskich, które w gruncie rzeczy uczynią nas zależnym członem europejskiej federacji, krajem, w którym nie będą zapadały podstawowe decyzje, który będzie wykorzystywany jako peryferia.

- I dlatego właśnie dziś musimy z jednej strony świętować naszą niepodległość, a z drugiej strony pamiętać o konieczności jej obrony, jej strzeżenia. To jest najważniejsze przesłanie 11 listopada 2013 r. - dodał prezes PiS.

Od 16.15 Jarosław Kaczyński będzie otwierał obchody Święta Niepodległości w Krakowie.

sm/TVN24

Komentarze

anonim2013.11.11 11:47
Trzeba było walczyć, jak naród walczył z komuną. Przesiedział cichutko stan wojenny a teraz szczeka.
anonim2013.11.11 11:53
Przepraszam bardzo ale to sam pan panie Kaczyński w koło macieju opowiada , że Polska jest niepodległa - ale dobrze jak pan chce to będziemy z panem walczyć.
anonim2013.11.11 11:57
@GośćZch- Za to całe te peło to są dopiero ,,patyroty" ,,dbające" o nasz interes narodowy.
anonim2013.11.11 11:57
Mea Maxima Culpa! Polacy potrzebują oczyszczenia w ogniu! Ogniu Bożej Miłości! Obecnie kraj nad Wisłą jest cuchnącym teatrem cieni odgrywanym przez mafię byłej WSI i niemiecko-radziecką agenturę. IIIRP to radziecka matrioszka, którą znakomicie puentuje nadworny niemota Unii Europejskiej mówiąc: polskość to nienormalność, ściskając jednocześnie pięści w radosnym okrzyku milczenia: UDAŁO SIĘ! A gdzie jest ta prawdziwa, niepodległa i dumna POLSKA??!! Ona cały czas klęczy w smoleńskim błocie i się modli, pogardzana, wyszydzana, opluwana i wyśmiewana. Wznosi do Boga swe ręce oblane krwią swoich niewinnych dzieci. :((( Ps." Bo liczy się tylko MIŁOŚĆ... oraz Bóg, Honor i Ojczyzna!"
anonim2013.11.11 11:59
Chciałbym przestać byc dziadem i przejśc do klasy Panów.Czy w Polsce jest to mozliwe???
anonim2013.11.11 12:55
@GośćZch- Mój patriotyzm polega na tym, że chcęodsunąć od koryta Wszystkich tych Tusków, Palikotów, Millerów i innych, którzy już dość naszkodzili Polsce. Przecież jasno i wyraźnie napisałem, że chcę by to się dokonało w granicach prawa, czyli przy urnach podczas wyborów! Czy teraz jasno się wyraziłem?
anonim2013.11.11 13:08
a ja mam gdzieś taką niepodległość
anonim2013.11.11 20:38
Można nie lubić lidera Pis, ale czy koniecznie zawsze trzeba go zdyskredytować ?! Zwykle tak to już jest ,że jak się wątpliwie zna historię , albo nie chce się z niej wyciągać trafnych wniosków to się jest zwykłym ignorantem . Całkowity proces indoktrynacji przez dziesiątki lat poczynił swoje. Naród przestał samodzielnie myśleć , bowiem ten, który się nie poddał masowemu ogłupianiu dobrze wie , iż nigdy nie byliśmy ulubieńcami naszych kochanych sąsiadów i mentalnie się to się nie zmieniło do dzisiaj . Pod przykrywką poprawności politycznej nie chcemy zrozumieć , że interesy sąsiadów wcale nie zawsze pokrywają się z naszymi , a wręcz Polsce szkodzą. I tylko mądry i silny rząd jest wstanie temu zapobiec.