Dwa dni – tyle czasu ma Ryszard Petru na opublikowanie na swoim twitterze przeprosin za nazwanie Jarosława Kaczyńskiego „oszustem”. Sprawa dotyczy taśm z Jarosławem Kaczyńskim, które Ryszard Petru na twitterze skomentował w ten sposób:

Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem”.

Teraz prezes Prawa i Sprawiedliwości skierował do Petru wezwanie przedsądowe i domaga się przeprosin, które miałyby się pojawić na twitterze Ryszarda Petru w takiej formie:

Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 30 stycznia 2019 r., na portalu Twitter bezprawnie nazwałem pana Jarosława Kaczyńskiego oszustem. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich określeń. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię i godność Jarosława Kaczyńskiego”.

Jarosław Kaczyński domaga się ponadto usunięcia wspomnianego wpisu oraz przekazania 10 000 złotych na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

dam/PAP,Fronda.pl