03.09.14, 19:11Jarosław Kaczyński (fot. YouTube)

Jarosław Kaczyński to nasz współczesny Piłsudski

Jarosław Kaczyński na forum ekonomicznym mówił jak zabezpieczyć Polskę przed agresją sowiecką (rosyjską, putinowską). Powiedział m.in. "Nie chodzi o 3,5 tysiąca żołnierzy USA w Polsce, o czyn się plotkuje, ale chodzi o wzmocnienie realne. O - najlepiej - mieszane brygady polsko-amerykańskie, a z drugiej strony, gdyby się to nie udało, to przynajmniej dwie brygady amerykańskie w Polsce. To już jest jakaś siła i co ważniejsze - sprawia to wrażenie, że zaatakowanie Polski to zaatakowanie USA". Czyli realny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

Po drugie prezes PiS mocno zaakcentował, że Polska musi poświęcić więcej środków na zbrojenia. "Ze zdumieniem słuchałem zapowiedzi Donalda Tuska, że w przyszłym roku nie zostanie przeprowadzone zwiększenie wydatków na wojsko. Traktuję to jako kontekst związany z jego wyborem, to bardzo niedobry kontekst". Kaczyński uważa, że pieniądze modernizację naszego wojska mogą pochodzić ze specjalnie utworzonego w tym celu europejskiego funduszu pożyczkowego, "który pozwoliłby - przede wszystkim Polsce - w stosunkowo krótkim czasie zwiększenia oddziałów obrony".

Kaczyński ma rację również w tym, że obecny kryzys na Ukrainie i poczucie zagrożenia ze strony agresywnej Rosji może pomóc krajom Europy: "rozpoczęcie zbrojeń pomogłoby krajom Europy wyrwać się ze stagnacji ekonomicznej. Co więcej, odpowiednia reakcja Unii Europejskiej może nie tylko pomóc uchronić się przed ewentualną agresją Moskwy, ale także przyczynić się do pozytywnych w dłuższej perspektywie przemian w Rosji".

Wracając do sprawy przywództwa - możemy być doboszem, odwołując się do literatury. Idzie pierwszy i bije w bęben, ale Stanami Zjednoczonymi nie będziemy - zaznaczał prezes PiS, odnosząc się w ten sposób także do objęcia przez Donalda Tuska stanowiska szefa Rady Europejskiej.

Na koniec podsumował: "Piłsudski mówił o ubojowieniu partii, trzeba ubojowić UE. Czy stać na to Tuska? Nie wiem, mam nadzieję, że tak".

mark/Polskie Radio

Komentarze

anonim2014.09.3 19:23
Ja też mam plan na to, jak uchronić Polskę przed agresją ze strony Węgier :)
anonim2014.09.3 19:26
A jak już będziemy mieli żołnierzy NATO to będzie zasługa jak zwykle Kaczyńskiego . Zapamiętujcie wszystko co ten facet mówi, ile rzeczy już obiecał ?
anonim2014.09.3 19:50
pajtasie Tuska już szczekają na Kaczyńskiego bo to jedyny polityk który nie oblizuje brudnej dupy Putina
anonim2014.09.3 19:51
Między Kaczyńskim i Piłsudskim jest taka sama analogia jak między jego kotem i Józefa koniem :)
anonim2014.09.3 19:54
Gdyby Kaczyński nie wyznawał mitu Piłsudzkiego to powinien się obrazić. To sanacja jest winna wojennej eksterminacji Polski i wpadnięciu w łapy komunistów. Zgadazam się z @Lumiel
anonim2014.09.3 20:09
W 1998 roku, w 80-tą rocznicę odzyskania PRAWDZIWEJ niepodległości, w pewnej bibliotece zauważyłem fajnisty plakat z Marszałkiem. Tak mi się spodobał, iż zapytałem pracownicę: czy mógłbym kiedyś przyjść - gdy skończy się wystawa - i sobie go wziąć? Miła pani zapytała młodego człowieka: czy jest pan piłsudczykiem? Powiedziałem, no... I po jakimś czasie plakat dostałem, podobno wydrukowali ok. 1000 sztuk, i mam do tej pory.
anonim2014.09.3 20:11
Te tytuły są coraz zabawniejsze.
anonim2014.09.3 20:12
Dla mnie Marszałek to był ktoś, kto wskrzesił Polskę. Podobieństwa nie widzę.
anonim2014.09.3 20:14
@amandil - o Ty wredny rasisto! Byś się wstydził!
anonim2014.09.3 20:15
No ja dziękuję... hahahahaha! Jak można takie zero przyrównywać do Dziadka?
anonim2014.09.3 20:23
@amandil - "Dlaczego w Polsce choć jeden polityk nie może(I to od wieków ) dbać o interes Polski a nie Niemiec, Bhutanu czy innych Wysp Kokosowych ?" Dlatego przyjacielu, iż od kilkuset lat Polacy pozwalali rządzić sobą Żydom. Nie jestem antysemitą, jestem realistą. Mój dziadek mi też podobne rzeczy o Żydach opowiadał. To jest najgorszy wróg Polaków.
anonim2014.09.3 20:27
"Jarosław Kaczyński to nasz współczesny Piłsudski" Proszę Państwa oto tytuł krótkiego artykułu z Frondy. Cóż wiadomo jak to w Polsce Piłsudskiego się albo uwielbia albo nienawidzi. Generalnie jak mało kto w naszej historii ma i miał grono pewnie około połowy Polaków, którzy go uwielbiali, uwielbiają. Skoro o tym, jako że należę do tej grupy (może nie bezkrytycznych miłośników, ale jednak głęboko oddanych), mam dla redaktorów portalu propozycję. Jeśli nie prześcigacie się Szacowni i Czcigodni Panie i Panowie w ultra-ortodoksyjnym katolicyzmie w wydaniu ultramontańskim, bądź nie relacjonujecie nam niezmiernie ważnej kwestii ze świata polskich celebrytów, którzy albo właśnie zadeklarowali, że za Matką Naszą Kościołem stoją i stać będą po grób, za co należy im się co najmniej pomnik ze spiżu, bądź po wypowiedzi dokładnie przeciwnej jakieś kilka tygodni później, iż należy ich spalić na stosie (przepraszam - wyeliminować z mediów w polskim-katolicki kraju), nie Ograniczajcie się ogłoście od razu Jarosława Kaczyńskiego nowym Mieszkiem Pierwszym, Bolesławem Chrobrym, Kazimierzem Wielkim, co tam Piłsudskim. Aleksandrem Wielkim, Hannibalem i Pyrrusem, Winstonem Churchillem i Abrahamem Lincolnem, Karolem Wielkim i Justynianem. Oczekuję, niezwłocznie świadectw uzdrowień dokonanych za sprawą Jarosława Kaczyńskiego, naprawdę nie ma co oszczędzać, warto otworzyć się na takie możliwości. Czy ja śnię, co tutaj się dzieje? Czy są jakieś granice? Jarosław Kaczyński.... Nie wierzę.
anonim2014.09.3 20:40
Można Piłsudskiego lubić albo nie, ale był on politycznym fenomenem, człowiekiem którego legenda żyje do dziś mimo nie zawsze świetnych czynów. A Kaczyński zachowuje się jak karierowicz.
anonim2014.09.3 20:42
No racja. Sowiecka szkoła kłamstwa... Kto naprawdę jest wrogiem...https://www.youtube.com/channel/UCYp_UNxPx4x2f77WP2EnNtw
anonim2014.09.3 20:45
@GenesisX - ja nie jestem ani za: Żydami Kacapami Szwabami (itd.) Ja jestem za Polakami, bo jestem Polakiem. Pokaż mi taką partię, co robi dla nas, do chuja pana!
anonim2014.09.3 20:47
Nasz Napoleon twory nową ekonomię - socjał zwiększyć, wydatki na zbrojenia takoż (ciekawe na ile - wojskowi potrafią bezsensownie wydać każdą sumę)... A środki skąd???
anonim2014.09.3 20:55
"sprawia to wrażenie, że zaatakowanie Polski to zaatakowanie USA" - właśnie dlatego USA nigdy się na coś takiego nie zgodzi. Współczesny Piłsudski, a mimo to głupi.
anonim2014.09.3 20:59
uwierzę w demokrację w Polsce jak w sklepach będzie broń i będzie można ją kupić po ukończeniu 21 lat. społeczeństwo uzbrojone to jak wielomilionowa armia! kto zaryzykuje wtedy napad na taki kraj? Kaczyński, mam nadzieję że to czytasz.
anonim2014.09.3 21:13
JarKacz bajdurzący o funduszu pożyczkowym może być co najwyżej klonem mistrza w zaciąganiu długów Tuska. Chociaż trzeba przyznać że pożyczanie pieniędzy na modernizacje wojska ma większy sens niż pożyczanie ich na budowę stadionów, autostrad i tym podobnych pomników socjalizmu.
anonim2014.09.3 21:39
Piłsudski...? No, to za daleko to my nie zajedziemy... Nie wiem, czy się prezes nie powinien za takie porównanie obrazić.
anonim2014.09.3 22:21
A co na to wszystko amerykanie? ;)
anonim2014.09.3 23:08
amandil, Rosjanie popierają Putina w 80-90 %. Noo, kochać ich za to się nie da. Jeżeli w dzisiejszych czasach w Europie ten naród nie jest lubiany to powiedzmy jasno: solennie sobie na to zasłużył.
anonim2014.09.3 23:57
Co innego tak myśleć włącznie z piszącym, jednak przegieliście z pisaniem takowego poglądu wprost, Każdy sam powinien decydować prywatnie czy można kogoś nawet nie wiem jak wybitnego jak Kaczyński z jakbym nie było największym Polakiem w XX wieku. Za dużo i tyle.
anonim2014.09.3 23:58
Tym nie mniej jakby udało się Kaczyńskiego powtórzyć maj 1926 to byłoby piękne.
anonim2014.09.4 0:00
"To co za pierwszym razem było tragedią, za drugim jest tylko farsą". Marek22-> Rozumiem że dla ciebie parszywy naziolu z krzyżem rycerskim w avku Piłsudski to tragedia skoro Kaczyński to jego farsa?
anonim2014.09.4 8:20
A dla was, GenesisX, rodziny wołyńskie to polscy szowiniści.
anonim2014.09.4 9:10
Co wy pleciecie? Kaczyński Piłsudskim? "Siła bez wolności i sprawiedliwości jest tylko przemocą i tyranią; sprawiedliwość i wolność bez siły jest gadulstwem i dziecinadą." Tą pierwszą reprezentuje (na gruncie polskim) Tusk i jego ekipa. Tą drugą Kaczyński. Piłsudskiego brak. @Lumiel - kto nie ma pojęcia? Ja popieram Marszałka i przed 1926 i po. To był człowiek bez granicy oddany swojej Ojczyźnie. Ojczyźnie, którą d.kracja i warcholizm rozkładała wówczas. Ojczyźnie, którą "demokracja" rozkłada obecnie. Polityka to nie zabawa w piaskownicy. Niepodległość kosztuje. Czasem trzeba dokonać bolesnego cięcia, odciąć nawet kończynę, żeby gangrena nie stoczyła całego ciała.
anonim2014.09.4 9:37
Współczesny Piłsudski... To aż tak nisko Polska upadła, że stać Ją na TAKIEGO współczesnego Piłsudskiego? Autor... dajesz radę spojrzeć w lustro po tym tekście? Włazidupstwo stosowane. Fronda za "rządów" Terlikowskiego przestała być obiektywnie bezstronna, popierając jedną słuszną partię...
anonim2014.09.4 12:12
Widzę, że tajemniczy "mark" wyznaje filozofię podobną do starego Rzeckiego... Chociaż może postaci z lektury szkolnej nie znać, w końcu dziennikarz. Pamiętajcie, chociaż pierwszy Marszałek zszedł z tego świata, to ród Piłsudskich jeszcze wypłynie, narody wyzwoli, zmieni oblicze ziemi! A najnowsze wcielenie Marszałka już gotowe jest, już całkowicie pewne, że za chwilę wygra wybory, i dlatego niszczy potencjalnych koalicjantów w obawie przed wizją rządzenia. No nic, może następne wcielenie coś uczyni, Umiłowany Przywódca wiecznie żywy!
anonim2014.09.4 13:54
Nawet tego nie przeczytam, tytuł jest dowcipem i treść musi być śmieszna.
anonim2014.09.4 16:27
Nazwać tego obślinionego melepetę mianem Piłsudskiego to dyshonor dla tej postaci, nie z mojej bajki zresztą. Bandersoław to gwarant rządów PO, po ostatnich wyborach, a widziałem to na własne oczy, w KR pito zdrowie tego typa.
anonim2014.09.4 16:32
Kim jest ta pizda męska GenesisX
anonim2014.09.4 17:54
Nie widze nigdzie informacji o klamstwie Hoffmana nt zwolnienia lekarskiego i nie stawienia sie w sadzie a tym samym czasie byl na forum. Mysle, ze nie przystoi to politykowi z Pisu obojetnie jakie byly powody klamstwa. Oszustwo jest oszustwem